W naszym sklepie Smart Homes jest dostępny szereg różnorodnych produktów. Jednym z nich jest obecny hit, czyli długopis w 3D inaczej nazywany długopisem elektronicznym. Cena tego produktu różni się w zależności od producentów oraz dodatkowych funkcjonalności. To znakomity oraz oryginalny pomysł na prezent dla dziecka, jak i dorosłego.

Czytaj więcej

Długopis w 3D – charakterystyka

Długopis w 3D jest urządzeniem, wyglądem przypominający zwykły długopis z tą różnicą, że nie zawiera tuszu, ale specjalnie rozpuszczony w wysokiej temperaturze filament. Wkłady są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu trójwymiarowy długopis pozwala na tworzenie kolorowych rysunków w trójwymiarze.

Pióro 3D jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy jednie rysować nim w powietrzu lub dla ułatwienia na specjalnych dostosowanych do tego szablonach. Na tym właśnie polega realna technika obrazów w trójwymiarze. Długopis w 3D działa bez użycia dodatkowego wspomagania w postaci innych urządzeń, a co ważne — nie trzeba stosować do niego dodatkowego oprogramowania. Do urządzenia wystarczy włożyć dedykowany wkład, który podgrzewa się do wskazanej temperatury. Termoplastyczne tworzywo zastyga chwile po opuszczeniu magicznego długopisu.

Cena długopisu 3D jest znacznie tańsza w porównaniu do popularnych drukarek 3D. Prosty, zwykły pisak trójwymiarowy można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Jednak ceny mogą się różnić w zależności od zestawu. Większość tego typu produktów posiada dołączony próbny wkład.

Rysowanie długopisem 3D pobudza wyobraźnie i kreatywność, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent dla dziecka.