Jak znaleźć zgubione słuchawki przez Bluetooth?

Obecnie można zaobserwować narastający trend na kupowanie bezprzewodowych słuchawek. Nic w tym dziwnego – jest to niesamowita wygoda. W końcu można pozbyć się długiego kabla, który nie ułatwiał zadania np. podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Słuchawki tego rodzaju również świetnie sprawdzają się na siłowni, pozwalając użytkownikowi na słuchanie własnej muzyki. Dodatkowo nienagannie się prezentują, a ich funkcjonalność sprawia, że są najczęściej wybieranym gadżetem – i to nie tylko wśród młodzieży.  

Jak znaleźć zgubione słuchawki? – Bluetooth

Niestety tego typu słuchawki mają to do siebie, że łatwo je zgubić. Pudełko jest na tyle małe, że wystarczy chwila nieuwagi i można stracić je z oczu. Więc jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe? Na szczęście można to zrobić w łatwy sposób – wystarczy użyć odpowiedniej aplikacji i podążać za jej wskazówkami. 

Jak znaleźć AirPods?

W urządzeniach Apple domyślnie zainstalowaną aplikacją do znajdowania innych urządzeń jest aplikacja „Lokalizator” lub „Znajdź”. Po jej uruchomieniu w zakładce na dole należy wybrać „Urządzenia”. To tutaj wyświetli się lista urządzeń, które zostały połączone z danym telefonem. Najczęściej można w niej znaleźć Apple Watch, MacBooka oraz iPada, a także wspomniane AirPods.

znajdz-urzadzenie
Aplikacja mobilna “Znajdź”

W momencie szukania słuchawek należy na nie kliknąć w aplikacji. Znajdowanie najczęściej odbywa się poprzez odtworzenia dźwięku. AirPods’y pierwszej i drugiej generacji dodatkowo można znaleźć przy pomocy wyświetlenia trasy do urządzenia (jeśli są poza domem) – w tym celu należy wybrać „Trasa”. Jeśli urządzenia nie są połączone, można zauważyć czas i miejsce, w którym ostatnio znajdowały się w sieci. Z kolei słuchawki trzeciej generacji można znaleźć również przy pomocy pulsującej kropki, która to będzie informowała o odległości od urządzenia oraz kierunku, w jakim należy się udać. Opcja ta działa jednak tylko w momencie, gdy urządzenie jest w zasięgu Bluetooth. 

jak-znalezc-airpods
Jak znaleźć AirPods?

Skorzystać z opcji „Znajdź” można również na komputerze, logując się na konto iCloud. W tym przypadku jednak nie ma możliwości pokazania trasy do urządzenia, co może być przydatne, jeśli nie zostały zgubione w domu czy biurze. Jedyną opcją w tej sytuacji jest odtworzenie dźwięku. 

Jak znaleźć słuchawki bluetooth? – szukanie słuchawek pojedynczo

Jeśli zgubione zostały same słuchawki, bez etui, można skorzystać z opcji wyszukiwania ich pojedynczo. W tym celu należy kliknąć na wyszukiwanie słuchawek oraz „Odtwórz dźwięk”. Następnie do wyboru pojawią się opcje odtwarzania dźwięku – można wybrać obie lub tylko prawą bądź lewą słuchawkę. By wzmocnić odtwarzany dźwięk wystarczy kliknąć ikonę głośnika.

jak-znalezc-airpods
Jak znaleźć słuchawki Bluetooth?

Jeśli jednak przed zgubieniem słuchawek nie włączono opcji ich lokalizacji – niestety może być problem z ich znalezieniem. Wtedy w aplikacji pojawi się komunikat „nie znaleziono położenia”. Znajdowanie słuchawek przy pomocy aplikacji – Android

Do wyboru jest kilka aplikacji, które mogą pomóc w znalezieniu słuchawek. Pierwszą taką aplikacją jest aplikacja „Wunderfind: Find My Device – Słuchawki”, która jest dostępna w sklepie Google Play. Kolejną aplikacją jest „Znajdź moje urządzenie Bluetooth”, również dostępna w Google Play. Zaletą zarówno pierwszej jak i drugiej jest to, że znajdują wszystkie bezprzewodowe urządzenia na mapie w pobliżu. 

Małe rzeczy, takie jak właśnie słuchawki bezprzewodowe – bardzo łatwo zgubić. Na szczęście istnieją sposoby na ich znalezienie. Warto jednak pamiętać, że rozładowane urządzenie może być ciężko znaleźć, chociażby dlatego, że nie będzie ono w stanie wydać żadnego dźwięku. Ta sama sytuacja będzie miała miejsce, jeśli słuchawki zostaną usunięte z listy sparowanych urządzeń. Znalezienie ich nie jest jednak niemożliwe, a z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, które jak można zauważyć – z roku na rok są coraz bardziej przydatne.

Zdj. główne: Daniel Romero/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 39

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 263 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *