Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe – Airpods i android

Obecnie można zaobserwować narastający trend na kupowanie bezprzewodowych słuchawek. Nic w tym dziwnego – jest to niesamowita wygoda. W końcu można pozbyć się długiego kabla, który nie ułatwiał zadania np. podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Słuchawki tego rodzaju również świetnie sprawdzają się na siłowni, pozwalając użytkownikowi na słuchanie własnej muzyki. Dodatkowo nienagannie się prezentują, a ich funkcjonalność sprawia, że są najczęściej wybieranym gadżetem – i to nie tylko wśród młodzieży.

Wpis w pigułce:

 • Użyj aplikacji “Find My Device” dla Androida lub “Znajdź” dla iPhone, aby zlokalizować słuchawki.
 • Aplikacje mogą odtwarzać dźwięk słuchawek co pomoże w ich zlokalizowaniu.
 • Jeżeli słuchawki są poza zasięgiem możesz jedynie sprawdzić ostatnią dostępną lokalizacje na mapie.
 • Sposób bez aplikacji – Sprawdź czy Twoje słuchawki są w zasięgu bluetooth.

Jak działają lokalizatory słuchawek

Lokalizatory słuchawek wykorzystują technologię Bluetooth do komunikacji z urządzeniem, na przykład smartfonem, co pozwala na zlokalizowanie zagubionego akcesorium. Większość nowoczesnych słuchawek bezprzewodowych, w tym popularne AirPods od Apple, ma wbudowane funkcje, które ułatwiają ich odnalezienie. Działają one poprzez aplikację na smartfonie, która pokazuje ostatnią znaną lokalizację słuchawek na mapie lub umożliwia odtworzenie dźwięku, aby ułatwić znalezienie ich w bezpośrednim otoczeniu.

Jak znaleźć zgubione słuchawki? – Bluetooth

Jeśli zgubisz słuchawki Bluetooth, pierwszym krokiem jest sprawdzenie ostatniej znanej lokalizacji za pomocą aplikacji zainstalowanej na Twoim urządzeniu. Dla użytkowników Android, aplikacja “Znajdź moje urządzenie” od Google oraz dedykowane aplikacje producentów słuchawek, jak Samsung czy Sony, oferują tę funkcję. Użytkownicy iPhone mogą korzystać z aplikacji “Znajdź”, która łączy się z ekosystemem Apple.

Jak znaleźć AirPods?

W urządzeniach Apple domyślnie zainstalowaną aplikacją do znajdowania innych urządzeń jest aplikacja „Lokalizator” lub „Znajdź”. Po jej uruchomieniu w zakładce na dole należy wybrać „Urządzenia”. To tutaj wyświetli się lista urządzeń, które zostały połączone z danym telefonem. Najczęściej można w niej znaleźć Apple Watch, MacBooka oraz iPada, a także wspomniane AirPods.

znajdz-urzadzenie
Aplikacja mobilna “Znajdź”

W momencie szukania słuchawek należy na nie kliknąć w aplikacji. Znajdowanie najczęściej odbywa się poprzez odtworzenia dźwięku. AirPods’y pierwszej i drugiej generacji dodatkowo można znaleźć przy pomocy wyświetlenia trasy do urządzenia (jeśli są poza domem) – w tym celu należy wybrać „Trasa”. Jeśli urządzenia nie są połączone, można zauważyć czas i miejsce, w którym ostatnio znajdowały się w sieci. Z kolei słuchawki trzeciej generacji można znaleźć również przy pomocy pulsującej kropki, która to będzie informowała o odległości od urządzenia oraz kierunku, w jakim należy się udać. Opcja ta działa jednak tylko w momencie, gdy urządzenie jest w zasięgu Bluetooth. 

jak-znalezc-airpods
Jak znaleźć AirPods?

Skorzystać z opcji „Znajdź” można również na komputerze, logując się na konto iCloud. W tym przypadku jednak nie ma możliwości pokazania trasy do urządzenia, co może być przydatne, jeśli nie zostały zgubione w domu czy biurze. Jedyną opcją w tej sytuacji jest odtworzenie dźwięku. 

Jak znaleźć słuchawki Airpods pojedynczo?

Jeśli zgubione zostały same słuchawki, bez etui, można skorzystać z opcji wyszukiwania ich pojedynczo. W tym celu należy kliknąć na wyszukiwanie słuchawek oraz „Odtwórz dźwięk”. Następnie do wyboru pojawią się opcje odtwarzania dźwięku – można wybrać obie lub tylko prawą bądź lewą słuchawkę. By wzmocnić odtwarzany dźwięk wystarczy kliknąć ikonę głośnika.

jak-znalezc-airpods
Jak znaleźć słuchawki Bluetooth?

Jeśli jednak przed zgubieniem słuchawek nie włączono opcji ich lokalizacji – niestety może być problem z ich znalezieniem. Wtedy w aplikacji pojawi się komunikat „nie znaleziono położenia”. Znajdowanie słuchawek przy pomocy aplikacji – Android

Do wyboru jest kilka aplikacji, które mogą pomóc w znalezieniu słuchawek. Pierwszą taką aplikacją jest aplikacja „Wunderfind: Find My Device – Słuchawki”, która jest dostępna w sklepie Google Play. Kolejną aplikacją jest „Znajdź moje urządzenie Bluetooth”, również dostępna w Google Play. Zaletą zarówno pierwszej jak i drugiej jest to, że znajdują wszystkie bezprzewodowe urządzenia na mapie w pobliżu. 

Małe rzeczy, takie jak właśnie słuchawki bezprzewodowe – bardzo łatwo zgubić. Na szczęście istnieją sposoby na ich znalezienie. Warto jednak pamiętać, że rozładowane urządzenie może być ciężko znaleźć, chociażby dlatego, że nie będzie ono w stanie wydać żadnego dźwięku. Ta sama sytuacja będzie miała miejsce, jeśli słuchawki zostaną usunięte z listy sparowanych urządzeń. Znalezienie ich nie jest jednak niemożliwe, a z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, które jak można zauważyć – z roku na rok są coraz bardziej przydatne.

Jak znaleźć etui od słuchawek

Znalezienie samego etui może być nieco trudniejsze, ponieważ nie wszystkie etui są wyposażone w Bluetooth. W takim przypadku warto sprawdzić ostatnią znaną lokalizację etui za pomocą aplikacji, jeśli słuchawki były w nim przechowywane przed zgubieniem.

Co robić, gdy słuchawki są poza zasięgiem

Jeśli słuchawki znajdują się poza zasięgiem Bluetooth, możemy jedynie sprawdzić ich ostatnią znaną lokalizację na mapie. W przypadku, gdy to nie przynosi rozwiązania, niektóre aplikacje pozwalają na ustawienie powiadomień, które zostaną aktywowane, gdy inny użytkownik tej aplikacji wykryje twoje słuchawki w swoim zasięgu. Oznacza to tyle, że jeżeli ktoś przejdzie obok Twoich słuchawek jest szansa, że lokalizacja się odświeży.

Porady na wypadek, gdy słuchawki nie obsługują BLE

Dla słuchawek, które nie obsługują Bluetooth Low Energy (BLE), alternatywą może być skorzystanie z aplikacji do lokalizacji urządzeń Bluetooth w okolicy. Choć metoda ta może być mniej precyzyjna, pozwala na wykrycie sygnału słuchawek, jeśli znajdują się one gdzieś blisko.

Alternatywne metody lokalizacji bez użycia aplikacji

Jeżeli, Twoje słuchawki były sparowane z telefonem możesz próbować je ich przybliżone położenie za pomocą samego telefonu. Wejdź w ustawienia bluetooth i sprawdź, czy słuchawki są połączone – jeżeli tak, oznacza to, że są gdzieś w pobliżu. Niektóre słuchawki posiadają funkcje odtworzenia głośnego dźwięku, dzięki czemu jeżeli są w pobliżu możemy łatwiej je zlokalizować.

Jak zapobiegać zgubieniu słuchawek w przyszłości

Aby uniknąć zgubienia słuchawek w przyszłości, warto zainwestować w etui z funkcją lokalizacji, oraz korzystać z aplikacji do monitorowania ich lokalizacji. Dobre praktyki obejmują również regularne ładowanie słuchawek.

Zgubienie słuchawek bezprzewodowych nie musi oznaczać ich utraty. Dzięki technologii Bluetooth i dedykowanym aplikacjom, odnalezienie ich jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy znać odpowiednie metody i narzędzia, aby szybko zlokalizować zagubione akcesoria.

Zdj. główne: Daniel Romero/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 39

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

4 thoughts on “Jak znaleźć słuchawki bezprzewodowe – Airpods i android

 • Bardzo przydatny artykuł! Apple ma całkiem dobry system odnajdywania słuchawek i akcesoriów. Czy tak samo dobrze działa to w przypadku używania słuchawek innych firm, np. JBL?
  Poproszę o artykuł z rankingiem słuchawek bezprzewodowych.

  Odpowiedz
  • Dzięki 🙂 W przypadku JBL najprościej będzie ściągnąć jedną z aplikacji, np: Wunderfind: Find My Device. Nie jest ona tak dokładna, ale warto spróbować. Najlepszą metodą jednak zawsze będzie prewencja 🙂

 • Cześć, ciekawy artykuł. Myślę nad wydaniem pieniędzy na słuchawki bezprzewodowe. Na początku chciałem zakupić najtańsze. Ale kwestia możliwości lokalizowania słuchawek przekonuje mnie do zakupu droższego modelu.

  Odpowiedz
 • Próbuje odtworzyć dźwięk w swoich aipodsach, ale nic się nie dzieje. Co zrobić? Wiem, że są gdzieś w domu, ale nie mogę ich znaleźć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *