Jak przesłać obraz z komputera na telewizor? – zobacz jakie to proste!

Oglądanie filmów i seriali na dużym ekranie jest zdecydowanie bardziej przyjemniejsze i komfortowe, niż korzystanie w tym celu z laptopa lub telefonu. Mało tego – wyświetlanie ekranu komputera na telewizorze przez Wi-Fi może być niezwykle pomocne, na przykład przy pokazywaniu zdjęć z podróży czy różnych uroczystości w gronie znajomych czy rodziny. Najnowsze technologie pozwalają na połączenie komputera z telewizorem bez potrzeby używania kabli i skomplikowanego oprogramowania, co z pewnością jest ogromnym plusem.

Jak połączyć laptopa z telewizorem przez Wi-Fi Direct?

Przesyłanie obrazu z komputera na tv – Miracast

To znana technologia, która umożliwia bezprzewodowy przesył obrazu z komputera na telewizor. Do tego połączenia wystarczy laptop z systemem operacyjnym Windows (najlepiej najnowszym) oraz telewizor posiadający Smart TV. Miracast ma wiele różnych funkcji, które na pewno nie jednemu użytkownikowi przypadną do gustu. Dzięki tej technologii można zarówno zduplikować ekran, jak również go poszerzyć i stworzyć dwa pulpity – jeden na komputerze, a drugi na telewizorze. 

Jak przesłać obraz z komputera na telewizor krok po kroku?

Najpierw należy otworzyć menu Start na komputerze z systemem operacyjnym Windows i wybrać „Ustawienia”. Tam wystarczy odszukać „Urządzenia” i kliknąć w opcję „Bluetooth”. Następnie należy wybrać „Dodaj urządzenie”. Gdy pojawi się nowe okno i opcja dodania urządzenia trzeba kliknąć „Ekran bezprzewodowy”. W tym momencie komputer uaktywni Miracast i wyświetli wyszukane urządzenia. Najlepiej by telewizor i komputer nie były oddalone od siebie o więcej niż 5 m – jest to bezpieczna odległość. Gdy na ekranie pojawi się nazwa telewizora, należy wybrać pożądane urządzenie, a następnie potwierdzić połączenie na telewizorze. 

Czytaj:  Jakie akcesoria do MacBooka warto posiadać?

Obraz z komputera na TV – Apple AirPlay

To idealne rozwiązanie dla fanów jabłek. Działa na podobnej zasadzie co Miracast, a bazą jest oczywiście połączenie urządzeń z siecią Wi-Fi. Niestety czasami można zauważyć, że obraz lub dźwięk przekazywany jest z kilku sekundowym opóźnieniem. Czemu tak się dzieje? W czasie wymiany danych między tymi urządzeniami przekazywany jest kontrolny kod, dzięki któremu są one chronione.



Przesyłanie obrazu z komputera na TV przy pomocy AirPlay?

Jest to bardzo proste. Funkcja ta działa z Apple TV lub Smart TV, który jest zgodny z AirPlay 2. Na początku należy się upewnić, że zarówno telefon/iPad/laptop i telewizor są połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Następnie trzeba wyszukać plik lub inną zawartość, która ma być strumieniowana, rozwinąć górne menu i wybrać opcję „Udostępnij”, a następnie „AirPlay”. Kolejno z listy należy wybrać urządzenie, na którym ma zostać wyświetlony obraz.

Przesyłanie obrazu z komputera na TV przez HDMI – Google Chromecast 4

Google Chromecast uważany jest za najlepsze tanie Smart TV. Polecany jest szczególnie dla osób, które nie posiadają telewizora z funkcją Smart TV. Sam interfejs graficzny przypomina Android TV, a do produktu dołączony jest poręczny pilot. Google Chromecast posiada także opcję wyszukiwania głosowego, które działa nawet w aplikacjach, np. YouTube. Rozdzielczość obrazu jaka zapewnia urządzenie to 4K. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku Google Chromecast nie ma opcji połączenia bezprzewodowego i urządzenie należy podpiąć do gniazdka. 

Nowoczesna technologia daje dużo możliwości i pozwala na pozbycie się zbędnych kabli. Telewizory z funkcją Smart TV stają się z roku na rok coraz bardziej popularne i nie ma w tym nic dziwnego – jest to z pewnością wygodne rozwiązanie. 

Zdj. główne: Glen Carstens-Peters /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 467 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *