Najlepsza aplikacja do liczenia kalorii

Coraz częściej zwraca się uwagę na zdrowy tryb życia i jakość jedzonych posiłków. Jest to ważne nie tylko w kontekście utraty zbędnych kilogramów, ale także utrzymania wagi. Pomocne w liczeniu kalorii mogą być niewielkich rozmiarów wagi kuchenne oraz aplikacje na telefon. Te ostatnie coraz bardziej zyskują na popularności i nic w tym dziwnego – są proste w obsłudze, a większość z nich jest darmowa. 

Najlepsza aplikacja do liczenia kalorii

Aplikacje do liczenia kalorii mają sporo zalet. Pomagają nie tylko w kontrolowaniu spożywanych na co dzień kalorii, ale również uczą zbilansowanej diety. Bardzo ważne jest dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych oraz podnoszenie jakości spożywanych posiłków. Aplikacje liczące kalorie posiadają naprawdę sporo funkcji. Pierwsza i najważniejsza z nich to kalkulator, który po podaniu obecnej wagi, wzrostu i wieku, a także wagi docelowej wylicza, ile kalorii powinien spożywać użytkownik w ciągu dnia, by osiągnąć swój cel. Kolejną świetną funkcją jest baza produktów spożywczych – wystarczy zeskanować kod kreskowy danego produktu lub wpisać jego nazwę w aplikacji, by dodać go do swojej listy posiłków. Aplikacje tego typu często posiadają również możliwość kontrolowania ilości spożywania wody w ciągu dnia (co jest równie bardzo ważne) oraz dodawania wykonanych treningów. 

Fitatu

Jest to jedna z pierwszych aplikacji do liczenia kalorii, jakie pojawiły się w Internecie. Co najważniejsze – jest darmowa, prosta w obsłudze i posiada wiele przydatnych funkcji. Jej ogromnym plusem jest bardzo szeroka baza dostępnych produktów spożywczych, dzięki czemu nie ma potrzeby wpisywania ich ręcznie. Mało tego – aplikacja zapamiętuje ostatnio dodane produkty oraz ich ilość, co sprawia, że nie ma konieczności wyszukiwania danego produktu za każdym razem ręcznie. Przy każdym produkcie pokazane są wartości odżywcze, jakie podaje producent, dzięki czemu w łatwy sposób można kontrolować spożycie węglowodanów, tłuszczy i białka. Aplikacja Fitatu daje również możliwość zapisania wykonanych ćwiczeń czy treningów oraz pozwala na kontrolowanie spożycia wody, jednak bardziej zaawansowane funkcje dostępne są tylko dla użytkowników premium.

FatSecret

Ta aplikacja posiada wszystkie niezbędne funkcje oraz oferuje kilka nowych. Jej największą zaletą jest jednak przejrzysty i prosty interfejs. Dzięki niej można nie tylko wyszukać same produkty spożywcze, ale także całe przepisy dodane przez użytkowników aplikacji. Dodatkowo posiada również wykres wagi, który pomoże przedstawić graficznie jej zmiany, co lepiej zobrazuje drogę do wyznaczonego sobie celu. 

YAZIO

Działa podobnie jak Fitatu i FatSecret. Po wpisaniu swoich danych aplikacja ta określi ilość kalorii, jaką dziennie powinien przyjmować użytkownik. Wskaże również ilość węglowodanów, białka oraz tłuszczy, jaka pozostała do przyjęcia (o ile nie została przekroczona). 

MyFitnessPal

Aplikacja ta do poprawnego działania również wymaga podania wzrostu, wagi, wieku oraz określenia celu. Może być on tygodniowy lub miesięczny. Co więcej, MyFitnessPal monitoruje ilość wypitej wody oraz aktywność fizyczną, ponieważ sam licznik posiada opcję integracji z krokomierzem. Płatna wersja aplikacji pozwala na otrzymywanie gotowych przepisów, a także całych planów posiłków. 



Aplikacja do liczenia spalonych kalorii

Totalną nowością na rynku jest aplikacja Spal kalorie! Jak ona działa? Wystarczy pobrać ją na telefon, włączyć, podać niezbędne informacje oraz wybrać aktywność, jaką użytkownik zamierza wykonywać i kliknąć przycisk „Nagrywaj”. Do prawidłowego działania aplikacji nie jest potrzebny krokomierz, pulsometr ani smartwatch. W zależności od wykonywanej aktywności fizycznej oraz parametrów, o jakie poproszony został użytkownik, aplikacja potrafi obliczyć ilość spalonych kalorii. Prawda, że proste?

Zdj. główne: LyfeFuel /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 374 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *