Brak powiadomienia o połączeniu przychodzącym podczas rozmowy

Jeszcze jakiś czas temu powiadomienia o przychodzących połączeniach podczas rozmowy nie były tak istotne. Teraz jest to jedna z ważniejszych opcji w smartfonie, bo to właśnie dzięki niej istnieje mniejsze ryzyko przegapienia ważnego telefonu przez użytkownika. Niestety problem pojawia się w urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Bardzo często tego typu komunikat się w ogóle nie pokazuje, przez co użytkownik może przegapić ważną rozmowę. Jak temu zaradzić?

Ustawienia połączeń przychodzących

Na samym początku warto zajrzeć do ustawień połączeń przychodzących. W zależności od marki i modelu telefonu będą się one różnić. Poniżej znajduje się instrukcja, jak wyszukać dane opcje w poszczególnych markach telefonów.

Jak ustawić powiadomienie o połączeniu podczas rozmowy – Xiaomi?

Na początku należy wybrać „Ustawienia”, a następnie kliknąć w opcję „Powiadomienia”. W tym miejscu pojawi się lista, w której trzeba odszukać „Połączenia przychodzące”, a później w osobym oknie dotyczącym informacji na temat aplikacji wybrać priorytet powiadomień i ustawić go jako pilny. Dodatkowo warto zaznaczyć chęć otrzymywania sygnalizacji dźwiękiem lub wibracjami oraz powiadomieniem na ekranie. W ten sposób użytkownik będzie miał pewność, że nie przegapi żadnego ważnego połączenia.

Jak ustawić powiadomienie o połączeniu podczas rozmowy – Samsung?

W przypadku chęci włączenia powiadomień o połączeniach przychodzących podczas rozmowy na Samsungu, najpierw należy znaleźć ustawienia połączeń i przewinąć stronę na sam dół. Tam pojawi się opcja „Usługi dodatkowe”, w którą należy kliknąć. Następnie trzeba wybrać „Połączenia oczekujące” i włączyć opcję otrzymywania powiadomień, przesuwając suwak w prawą stronę. 

Jak ustawić powiadomienie o połączeniu podczas rozmowy – HTC?

W telefonach HTC na początku należy wybrać „Ustawienia”, następnie „Dźwięk i powiadomienia”, a potem „Nie przeszkadzać”. W tym miejscu trzeba kliknąć w opcję „Dopuszcza tylko priorytetowe”. Jeśli użytkownik chce otrzymywać powiadomienia wystarczy przesunąć przełączniki „Włącz/Wyłącz”. W przypadku połączeń przychodzących można określić czy powiadomienia o połączeniach oczekujących mają być wyświetlane tylko od zatwierdzonych kontaktów czy od wszystkich. 

Jak ustawić powiadomienie o połączeniu podczas rozmowy – Sony?

W urządzeniach marki Sony sprawa jest banalnie prosta. W przypadku telefonów z serii XPERIA najpierw trzeba odszukać opcję „Telefon”, a następnie „Ustawienia”. W tym miejscu należy wybrać „Połączenia”, a później „Połączenia oczekujące”. Co dalej? Wystarczy po prostu włączyć lub wyłączyć daną funkcję – w zależności od preferencji. Brak powiadomienia o połączeniu przychodzącym podczas rozmowy

Jeśli problem wciąż występuje może to być zupełnie inna przyczyna. Najczęściej wskazywane są błędne aktualizacje oprogramowania czy aplikacje, które zakłócają prawidłowe działanie smartfona. Kolejną przyczyną może być po prostu przypadkowa zmiana ustawień. Warto wtedy tam zajrzeć i sprawdzić czy wszystko jest ustawione tak, jak powinno. Niekiedy zdarza się, że wina leży nie po stronie telefonu, a po stronie operatora. W tej sytuacji należy już rozwiązać sprawę bezpośrednio w salonie lub telefonicznie z konsultantem. Na uwadze również trzeba mieć fakt, że opcja ta może działać tylko w przypadku abonamentu. Niektórzy operatorzy nie udostępniają tego typu opcji w telefonach na kartę, więc jeśli użytkownikowi bardzo zależy na tej funkcji, warto by zorientował się o jej dostępności w momencie wyboru operatora i taryfy. 

Zdj. główne: NordWood Themes /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 23

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *