Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Obecnie bardzo wiele osób traktuje Instagram jak swój pamiętnik. Nie ma w tym nic dziwnego – zdjęcia wyświetlają się chronologicznie, a przy okazji można wrócić do zapisków sprzed miesięcy czy lat. Spora część użytkowników Instagramu wciąż korzysta z opcji edycji zdjęć w aplikacji, bezpośrednio przed dodaniem danej fotografii. I w tym miejscu pojawia się pytanie – jak pobierać zdjęcia z Instagrama, by mieć je zapisane również w swojej galerii w telefonie? Jest na to kilka sposobów. 

Pobieranie zdjęć z Instagramu

Na samym początku trzeba mieć na uwadze przepisy prawne. Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych mówi, że „[…] bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego” (art. 23, pkt. 1). Znaczy to tyle, że pobieranie zdjęć jest prawnie dozwolone, ale tylko w przypadku użytku osobistego. Nie można danego zdjęcia pobrać i rozpowszechniać np. w kawiarni. Można natomiast takie zdjęcie pobrać, wydrukować i ustawić na tapetę w telefonie lub powiesić na ścianie w sypialni. Trzeba o tym pamiętać, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, ponieważ twórcy aktualnie zwracają bardzo dużą uwagę na wykorzystywanie ich zdjęć przez osoby trzecie. 

Pobieranie własnych zdjęć z Instagrama

W przypadku chęci zapisu własnych zdjęć wystarczy wejść na swój profil w aplikacji, wybrać ustawienia, a następnie kliknąć „Konto”. W tym miejscu należy wejść w opcję „Oryginalne zdjęcia” i włączyć funkcję zapisu. Od tego momentu każde dodane zdjęcie będzie się również zapisywało w galerii telefonu. 

Pobieranie zdjęć z Instagrama na komputer

Jeśli użytkownik chce pobrać zdjęcie, które nie znajduje się w jego profilu, może w tym celu wykorzystać jedną z dwóch stron internetowych. Pierwszą z nich jest snapinsta.app i strona ta umożliwia pobieranie zdjęć z Instagrama online. Jak to działa? Wystarczy przez przeglądarkę na komputerze wejść w zdjęcie na Instagramie, które ma być pobrane oraz kliknąć trzy kropeczki w prawym górnym rogu. Następnie należy skopiować link URL i wkleić go w snapinsta.app oraz kliknąć „Download”. Po chwili wyświetli się zdjęcie gotowe do pobrania. Trzeba też nadmienić, że ta przeglądarka umożliwia także pobieranie Stories, Rolek czy nawet IGTV. 

jak-pobrac-zdjecia-z-instagrama
Jak pobrać zdjęcia z Instagramu?
jak-pobrac-zdjecia-z-instagramu
Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na komputer?

Igram.io to kolejna strona do pobierania zdjęć z Instagrama. Działa na tej samej zasadzie co snapinsta.app. Tutaj również wystarczy wkleić link do zdjęcia, które ma zostać pobrane na komputer, ale strona ta daje dodatkowo możliwość pobrania zdjęcia w wybranej jakości, która w dużej mierze zależy od samego zdjęcia. 

Pobieranie zdjęć z Instagrama na komputer
pobieranie-zdjec-z-instagrama-na-komputer
Pobieranie zdjęć z Instagrama online

Tego typu strony mają jednak swoje wady. Warto wiedzieć, że działają one na zasadzie zrobienia najzwyklejszego screen’a, bo w żaden sposób nie przechowują one fotografii u siebie (na swoich serwerach). Dlatego też zawsze najprostszym sposobem zapisania zdjęcia, będzie po prostu zrobienie zrzutu ekranu i wykadrowanie (lub nie) danej fotki. Kolejną wadą, która na pewno będzie się rzucała w oczy są oczywiście reklamy.

Aplikacja do pobierania zdjęć z Instagrama

Na chwilę obecną korzystanie z aplikacji do pobierania zdjęć nie jest zbyt bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ najczęściej zainstalowana w telefonie aplikacja czy program do pobierania zdjęć z Instagrama są dostępne bezpłatnie. W takim razie na czym zarabiają? Oczywiście na danych oraz informacjach o użytkownikach. Warto czytać dokładnie wszystkie zgody, zanim będzie za późno i użytkownik utraci dostęp do swojego konta. Bardzo często mają miejsce sytuacje, że tego typu aplikacje wymagają dostępu do zdecydowanie większej ilości danych i uprawnień niż powinny.Pobieranie zdjęć z Instagrama – Android

Jeśli jednak użytkownikowi zależy, by pobrać zdjęcie z Instagramu – wystarczy w przeglądarce na telefonie otworzyć jedną ze wspomnianych wcześniej witryn internetowych. Sytuacja będzie identyczna. Najpierw należy wybrać zdjęcie, później skopiować jego adres URL oraz wkleić go na wybranej stronie i kliknąć „Download”. W ten sposób zdjęcie zapisze się w pobranych plikach na telefonie lub w galerii zdjęć. 

Zdjęcia pobierane przez strony internetowe lub aplikacje będą praktycznie tej samej jakości, co zrzuty ekranu, które aktualnie są najprostszą i najszybszą formą zapisu interesujących użytkownika fotografii i danych.  

Zdj. główne: Kate Torline /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *