Jak pobrać zdjęcia z Instagrama?

Obecnie bardzo wiele osób traktuje Instagram jak swój pamiętnik. Nie ma w tym nic dziwnego – zdjęcia wyświetlają się chronologicznie, a przy okazji można wrócić do zapisków sprzed miesięcy czy lat. Spora część użytkowników Instagramu wciąż korzysta z opcji edycji zdjęć w aplikacji, bezpośrednio przed dodaniem danej fotografii. I w tym miejscu pojawia się pytanie – jak pobierać zdjęcia z Instagrama, by mieć je zapisane również w swojej galerii w telefonie? Jest na to kilka sposobów. 

Pobieranie zdjęć z Instagramu

Na samym początku trzeba mieć na uwadze przepisy prawne. Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych mówi, że „[…] bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego” (art. 23, pkt. 1). Znaczy to tyle, że pobieranie zdjęć jest prawnie dozwolone, ale tylko w przypadku użytku osobistego. Nie można danego zdjęcia pobrać i rozpowszechniać np. w kawiarni. Można natomiast takie zdjęcie pobrać, wydrukować i ustawić na tapetę w telefonie lub powiesić na ścianie w sypialni. Trzeba o tym pamiętać, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, ponieważ twórcy aktualnie zwracają bardzo dużą uwagę na wykorzystywanie ich zdjęć przez osoby trzecie. 

Pobieranie własnych zdjęć z Instagrama

W przypadku chęci zapisu własnych zdjęć wystarczy wejść na swój profil w aplikacji, wybrać ustawienia, a następnie kliknąć „Konto”. W tym miejscu należy wejść w opcję „Oryginalne zdjęcia” i włączyć funkcję zapisu. Od tego momentu każde dodane zdjęcie będzie się również zapisywało w galerii telefonu. 

Pobieranie zdjęć z Instagrama na komputer

Jeśli użytkownik chce pobrać zdjęcie, które nie znajduje się w jego profilu, może w tym celu wykorzystać jedną z dwóch stron internetowych. Pierwszą z nich jest snapinsta.app i strona ta umożliwia pobieranie zdjęć z Instagrama online. Jak to działa? Wystarczy przez przeglądarkę na komputerze wejść w zdjęcie na Instagramie, które ma być pobrane oraz kliknąć trzy kropeczki w prawym górnym rogu. Następnie należy skopiować link URL i wkleić go w snapinsta.app oraz kliknąć „Download”. Po chwili wyświetli się zdjęcie gotowe do pobrania. Trzeba też nadmienić, że ta przeglądarka umożliwia także pobieranie Stories, Rolek czy nawet IGTV. 

jak-pobrac-zdjecia-z-instagrama
Jak pobrać zdjęcia z Instagramu?
jak-pobrac-zdjecia-z-instagramu
Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na komputer?

Igram.io to kolejna strona do pobierania zdjęć z Instagrama. Działa na tej samej zasadzie co snapinsta.app. Tutaj również wystarczy wkleić link do zdjęcia, które ma zostać pobrane na komputer, ale strona ta daje dodatkowo możliwość pobrania zdjęcia w wybranej jakości, która w dużej mierze zależy od samego zdjęcia. 

Pobieranie zdjęć z Instagrama na komputer
pobieranie-zdjec-z-instagrama-na-komputer
Pobieranie zdjęć z Instagrama online

Tego typu strony mają jednak swoje wady. Warto wiedzieć, że działają one na zasadzie zrobienia najzwyklejszego screen’a, bo w żaden sposób nie przechowują one fotografii u siebie (na swoich serwerach). Dlatego też zawsze najprostszym sposobem zapisania zdjęcia, będzie po prostu zrobienie zrzutu ekranu i wykadrowanie (lub nie) danej fotki. Kolejną wadą, która na pewno będzie się rzucała w oczy są oczywiście reklamy.

Aplikacja do pobierania zdjęć z Instagrama

Na chwilę obecną korzystanie z aplikacji do pobierania zdjęć nie jest zbyt bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ najczęściej zainstalowana w telefonie aplikacja czy program do pobierania zdjęć z Instagrama są dostępne bezpłatnie. W takim razie na czym zarabiają? Oczywiście na danych oraz informacjach o użytkownikach. Warto czytać dokładnie wszystkie zgody, zanim będzie za późno i użytkownik utraci dostęp do swojego konta. Bardzo często mają miejsce sytuacje, że tego typu aplikacje wymagają dostępu do zdecydowanie większej ilości danych i uprawnień niż powinny.Pobieranie zdjęć z Instagrama – Android

Jeśli jednak użytkownikowi zależy, by pobrać zdjęcie z Instagramu – wystarczy w przeglądarce na telefonie otworzyć jedną ze wspomnianych wcześniej witryn internetowych. Sytuacja będzie identyczna. Najpierw należy wybrać zdjęcie, później skopiować jego adres URL oraz wkleić go na wybranej stronie i kliknąć „Download”. W ten sposób zdjęcie zapisze się w pobranych plikach na telefonie lub w galerii zdjęć. 

Zdjęcia pobierane przez strony internetowe lub aplikacje będą praktycznie tej samej jakości, co zrzuty ekranu, które aktualnie są najprostszą i najszybszą formą zapisu interesujących użytkownika fotografii i danych.  

Zdj. główne: Kate Torline /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *