Jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych?

Powiadomienia ze stron internetowych mogą być przydatne, jeśli użytkownik chce być na bieżąco ze wszystkimi informacjami czy zdarzeniami oraz nie chce przegapić ważnych publikacji. Wszystko ma jednak swoje plusy i minusy, a tego typu powiadomienia mogą z czasem stać się uciążliwe i denerwujące. Wyłączenie powiadomień to jednak nic trudnego, jednak należy pamiętać, że trzeba to zrobić w każdej przeglądarce z osobna.

Jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych?

Chrome

Na samym początku należy przejść do ustawień przeglądarki, a następnie odszukać sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo”. Po jej odnalezieniu trzeba kliknąć „Ustawienia witryn”, a później „Powiadomienia”. Na tym etapie można zdecydować czy chce się wyłączyć powiadomienia ze wszystkich stron internetowych czy tylko z kilku wybranych. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać powiadomień tylko z paru konkretnych stron, wystarczy dodać ich adresy w sekcji „Blokuj”. 

Uwaga! Jeśli użytkownik korzysta z przeglądarki w trybie incognito – powiadomienia i tak nie będą się pokazywać. 

Jak wyłączyć powiadomienia z Chrome na telefonie?

Na tej samej zasadzie co w przeglądarce na komputerze. Wystarczy uruchomić aplikację Google Chrome, następnie przejść do ustawień, odnaleźć „Ustawienia witryny”, a następnie „Powiadomienia”. Na tym etapie wystarczy wybrać, z których witryn powiadomienia mają zostać zablokowane. 

Jak wyłączyć powiadomienia w postaci wyskakujących okienek (pop-upów)?

Na telefonie, tablecie lub innym urządzeniu należy uruchomić aplikację Google Chrome, po czym odnaleźć sekcję „Ustawienia”, a następnie „Uprawnienia” oraz „Pop-upy i przekierowania”. W tym miejscu należy wyłączyć te opcje. 

Mozilla Firefox

Jak zablokować powiadomienia ze strony w przeglądarce Mozilla Firefox? Działa to na podobnej zasadzie, co w przypadku Google Chrome. Na początku należy oczywiście uruchomić przeglądarkę lub aplikację w telefonie, a później odszukać „Ustawienia”. Następnie trzeba wybrać sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo” oraz kliknąć „Uprawnienia”, a kolejno „Powiadomienia” i „Ustawienia”. W tym miejscu użytkownik może zdecydować, dla których stron chce pozostawić powiadomienia włączone, a dla których wyłączyć. Może też wyłączyć wszystkie powiadomienia. 

Opera

Kolejną przeglądarką, w której można zablokować powiadomienia jest Opera. Co należy zrobić w pierwszej kolejności? Wystarczy odszukać „Ustawienia”, następnie „Witryny” oraz „Powiadomienia”. Tutaj pojawią się aż trzy opcje, ale w celu wyłączenia powiadomień wystarczy wybrać „Nie zezwalaj żadnym witrynom na wyświetlanie powiadomień na pulpicie”. Jak wyłączyć powiadomienia w social mediach?

Aktualnie najwięcej powiadomień otrzymuje się z portali społecznościowych. Nic w tym dziwnego – stały się one podstawową formą komunikacji między użytkownikami. Jednak ciągłe otrzymywanie powiadomień może być denerwujące. Jak więc wyłączyć tego typu powiadomienia?

Instagram

Wyłączenie powiadomień następuje z poziomu aplikacji. Wystarczy wejść w „Ustawienia” (prawy górny róg) oraz sekcję „Powiadomienia”. Tam należy zaznaczyć opcję „Wstrzymaj wszystkie powiadomienia” lub – jeśli użytkownikowi zależy na wyłączeniu tylko niektórych powiadomień – można wybrać, które powiadomienia chce on otrzymywać.

Facebook

Pierwszy krok to wejście w „Ustawienia”, następnie „Ustawienia i prywatność”. W sekcji „Ustawienia” należy kliknąć w „Powiadomienia” i „Ustawienia powiadomień”. W tym miejscu użytkownik może wybrać, jakiego typu powiadomienia chce on otrzymywać lub może on tez wyłączyć wszystkie. 

Wyłączenie powiadomień ma zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Pozwala przede wszystkim skupić się na wykonywanej czynności, bo użytkownik nie jest bombardowany masą wiadomości. Coraz więcej osób korzysta z opcji wyłączenia powiadomień, bo dzięki temu zauważyli, że zyskują więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Zdj. główne: Firmbee. com /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *