Jak sparować smartwatch z telefonem?

Smartwatch to coraz bardziej popularny gadżet, którego funkcje potrafią ułatwić życie. To właśnie dzięki niemu można w bardzo prosty sposób realizować płatności zbliżeniowe, odbierać połączenia i odczytywać wiadomości z różnych komunikatorów, a także lokalizować telefon. Dodatkowo świetnie sprawdza się w przypadku uprawiania sportów, ponieważ potrafi mierzyć tętno, spalone kalorie, ilość kroków czy przebyty dystans. 

Aplikacja do połączenia zegarka z telefonem

Na samym początku należy pobrać aplikację, która będzie współgrała z modelem posiadanego telefonu. W przypadku smartfonów z systemem operacyjnym Android konieczne będzie pobranie autorskiego oprogramowania stworzonego przez producenta smartwatcha lub aplikacji Wear OS. W przypadku iPhonów wystarczy pobrać aplikację Apple Watch. Oczywiście możliwe jest również połączenie androidowego smartwatcha z iPhonem i w tym przypadku przyda się aplikacja Wear OS. Parowanie zegarka z telefonem

By połączyć smartwatch z telefonem trzeba mieć ściągniętą dedykowaną aplikację, ponieważ kluczową rolę odgrywa tutaj zgodność oprogramowania. Samo połączenie zegarka z telefonem odbywa się poprzez technologię Bluetooth, jednak bez odpowiedniej aplikacji sparowanie nie będzie możliwe. Najbardziej znanymi aplikacjami są Apple Watch oraz Wear OS.

Jak połączyć smartwatcha z telefonem? – Android

  1. Na samym początku należy się upewnić, że spełnione zostały poniższe kroki:
  • zarówno telefon jak i smartwatch muszą mieć naładowane baterie i znajdować się w pobliżu
  • tryb samolotowy powinien być wyłączony na obu urządzeniach
  • Bluetooth koniecznie musi być włączony, zarówno na smartwatchu, jak i telefonie
  • trzeba się także upewnić, że pobrana jest dedykowana aplikacja

2. By sparować smartwatcha z telefonem należy najpierw uruchomić aplikację i odnaleźć opcję „Skonfiguruj/Synchronizuj/Połącz”. Z listy urządzeń wybrać posiadany model zegarka, a następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po udanym sparowaniu na ekranie telefonu wyświetli się komunikat. Od tego momentu można bez przeszkód korzystać z nowego sprzętu.

Jak połączyć smartwatcha z iPhonem?

Połączenie Apple Watcha z iPhonem to nic skomplikowanego. W tym celu wystarczy mieć obok siebie naładowane urządzenia, upewnić się, że mają włączony Bluetooth oraz otworzyć aplikację Apple Watch i wybrać opcję „rozpocznij parowanie”. Aparatem iPhona powinno się objąć cały zegarek i rozpocząć konfigurację (włącznie z logowaniem do Apple ID). Po poprawnym skonfigurowaniu smartwatcha można pobrać na niego różne aplikacje, jak np. Facebook Messenger. 

W przypadku posiadania smartwatcha z androidowym oprogramowaniem najpierw należy uruchomić aplikację Wear OS, wybrać opcję parowania urządzeń i zaakceptować wszystkie warunki użytkowania aplikacji. Następnie na ekranie pojawi się nazwa zegarka, w którą należy kliknąć. W tym momencie na wyświetlaczach powinny pojawić się kody, które należy zaakceptować klikając w przycisk „Paruj”, jeśli będą zgodne. 

jak-polaczyc-smartwatcha-z-telefonem
Jak połączyć Apple Watch z iPhonem?
Zdj.: Nikolay Tarashchenko/unsplash.com

Jak widać – sparowanie obu urządzeń jest naprawdę proste, a możliwości, jakie daje posiadanie inteligentnego zegarka są naprawdę niesamowite. Urządzenie jest szczególnie polecane dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, bo to właśnie dzięki zegarkowi zbierane dane na temat tętna, przebytego dystansu czy całościowego treningu są dokładniejsze. Co więcej, dzięki niemu można również w szybki sposób zapłacić kartą czy też odpowiedzieć na wiadomości bez używania telefonu! Ogromnym plusem jest także opcja odbierania połączeń głosowych, szczególnie przydatna dla pań, które już więcej nie będą musiały szukać telefonu na dnie torebki. 

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *