Czy szkło hartowane na obiektywie psuje jakość zdjęć?

Zakup szkła hartowanego w celu ochrony wyświetlacza telefonu nikogo już nie dziwi. Najczęściej nakleja się je na ekran smartfona, by chronić go przed zarysowaniem, a przede wszystkim przed stłuczeniem. Jest bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia niż folia ochronna, przez co jest częstszym wyborem wśród użytkowników telefonów dotykowych. Mimo wszystko zdecydowanie rzadziej myśli się o ochronie „plecków” telefonu, a wcale nie są one mniej ważne. To właśnie z tyłu znajduje się aparat, który w zależności od modelu smartfona z roku na rok jest coraz lepszy. W końcu najlepszy aparat, to ten, jaki można znaleźć przy sobie w każdym, nawet najmniej oczekiwanym momencie. To właśnie dlatego zadbanie o ochronę aparatu w telefonie powinno być jednym z priorytetów. 

Czy szkło hartowane psuje jakość zdjęć?

Aparaty, jakie obecnie znajdują się w smartfonach są naprawdę świetne. Sporo osób rezygnuje nawet z zakupu profesjonalnego aparatu, np. lustrzanki, bo zdjęcia z telefonu są na tyle dobre, że dodatkowy gadżet staje się zbędny. Co więcej, telefon waży zdecydowanie mniej i to również jest jego ogromnym plusem. Szczególnie podczas podróży, kiedy najlepiej ograniczyć wielkość i wagę bagażu. A telefon jest znacznie mniejszy i przede wszystkim przez większość czasu jest gdzieś pod ręką.

Warto jednak pamiętać, że aparat w smartfonie jest – tak samo jak wyświetlacz – narażony na różnego rodzaju zabrudzenia czy zarysowania. Nie wspominając nawet o stłuczeniach. Szkło hartowane nałożone na obiektyw aparatu w smartfonie w żaden sposób nie umniejsza jakości zdjęć, a szybkość działania aparatu jest niezmienna. Szkło takie powinno być jednak odpowiednio dopasowane do posiadanego modelu telefonu i przede wszystkim musi być dobrze przyklejone. Nie poleca się kupowania tanich zamienników, gdyż nie gwarantują one tak pełnej ochrony jak dedykowane szkiełka na aparat smartfona. W tym przypadku warto mimo wszystko postawić na jakość, by później się nie rozczarować. Szkło na aparat

Szkło hartowane na aparat w telefonie to praktycznie to samo, co szkło hartowane na wyświetlacz smartfona. Jest oczywiście przezroczyste i cienkie, ale za to twarde, dzięki czemu chroni przed zarysowaniem, np. kluczami lub innymi ostrymi rzeczami, z którymi telefon może mieć styczność. Decydując się na naklejenie szkiełka hartowanego na obiektyw aparatu w telefonie można przedłużyć żywotność urządzenia oraz zachować jego atrakcyjny wygląd. Idealne szkło na aparat powinno więc być odpowiednio dopasowane – wtedy nie będzie ono przeszkadzało w codziennym użytkowaniu. Mało tego – w ciągu kilku chwil można zapomnieć, że w ogóle się tam znajduje, ponieważ jest praktycznie niewidoczne. Przed przyklejeniem takiego szkiełka poleca się je przyłożyć do aparatu i w ten sposób sprawdzić czy aby na pewno pasuje. 

szklo-na-aparat
Szkło hartowane na aparat telefonu
Zdj.: theregisti /unsplash.com

W momencie zakupu nowego smartfona warto zainteresować się jego odpowiednią ochroną. Należy pamiętać, że tył telefonu, gdzie znajduje się aparat jest tak samo ważny, jak jego przód. Dzięki zakupowi ochronnego szkiełka na obiektyw będzie można cieszyć się świetną jakością zdjęć przez znacznie dłuższy czas. Tego typu ochrona nie wpływa w żaden sposób na jakość wykonywanych zdjęć, bo szkiełko po przyklejeniu jest całkowicie niewidoczne. Ochroni jednak aparat przez ewentualnymi zarysowaniami czy stłuczeniem, dzięki czemu będzie można dłużej cieszyć się urządzeniem.

Zdj. główne: theregisti /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 22

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *