Jak podświetlić klawiaturę w laptopie?

Aktualnie na rynku znajdziemy wiele modeli klawiatur, które są wyposażone w podświetlenie. Ta funkcja jest standardem już od pewnego czasu. Może jednak nie występować w tańszych notebookach. Z pewnością znajdziemy ją w gamingowym sprzęcie. Poza praktycznymi cechami, podświetlana klawiatura jest atrakcyjna wizualnie. Jak podświetlić klawiaturę w laptopie? O czym warto wiedzieć? Jaki przycisk funkcji jest istotny?

Podświetlana klawiatura

Podświetlana klawiatura to marzenie wielu użytkowników. Okazuje się, że to rozwiązanie daje wiele korzyści. Przede wszystkim jest dodatkiem praktycznym do naszego laptopa. Na początku klawiatura była podświetlana głównie w biznesowych komputerach. Nawet w pochmurny dzień, barwa klawiatury może dać nam wygodę. W efekcie można cieszyć się większym komfortem pracy.

Poza tym, podświetlenie klawiszy jest niezwykle atrakcyjne. Komputer doskonale się prezentuje. Można postawić na podświetlenie wielokolorowe lub jednobarwne. W laptopach multimedialnych i biznesowych standardowy jest biały kolor. 

Jakie rozwiązanie wybrać? – funkcje do pracy i dla graczy

Jakie podświetlenie spełni nasze oczekiwania? Wiele zależy od przeznaczenia sprzętu. Jedna barwa sprawdzi się w zastosowaniach biurowych i do pracy. Ma ona za zadanie zwiększać czytelność znaków na klawiaturze i nie utrudnia skupienia się na zadaniu. Wielokolorowy klawisz z kolei może być nieczytelne w takich zastosowaniach. Sprawdza się w gamingowym sprzęcie, gdyż wielu graczy docenia personalizację. Poza tym, podświetlenie wielostrefowe pozwala wydzielić w grze te przyciski, które są ważne i ułatwiają  rozgrywkę. 

Jak włączyć podświetlenie klawiatury w laptopie?

Podświetlenie klawiszy jest dostępne w większości obecnych laptopów. Można jednocześnie regulować intensywność barw. W tym celu warto wykorzystać kombinację przycisków. Ponadto, dostępne są specjalne oprogramowania. Jak podświetlić klawiaturę w laptopie? 

Klawisze do podświetlania klawiatury
Klawisze do podświetlania klawiatury

Najczęściej w laptopach podświetlenie klawiatury regulujesz za pomocą kombinacji przycisków Fn + przycisk przedstawiony na grafice – na którym znajduje się symbol świecącego się klawisza. Przycisk funkcjiz pewnością daje oczekiwania rezultaty. Bez problemu rozjaśnimy klawiaturę, korzystając ze strzałek w górę lub w dół (przyciemnienie). Kombinacja przycisków może być zależna od danego modelu laptopa i producenta.

Jeśli ta metoda jest nieskuteczna, a jesteś przekonany, że Twój notebook ma podświetlaną klawiaturę, to prawdopodobnie występuje problem z działaniem sterowników. Taka sytuacja może mieć miejsce, np. po instalacji systemu operacyjnego. Odpowiednie oprogramowanie znajdziesz w sekcji wparcia, na oficjalnej stornie internetowej producenta urządzenia. Tam spośród wszystkich urządzeń, wybierz model swojego komputera przenośnego oraz odpowiedni system operacyjny.

W skrajnych przypadkach, dostęp do ustawień podświetlenia klawiatury może być również możliwy przez BIOS laptopa. Warto sprawdzić, czy w ustawieniach systemowych znajdziemy opcje związane z oświetleniem klawiatury.

W przypadku notebooków z podświetleniem LED, wystarczy nacisnąć odpowiedni klawisz lub użyć oprogramowania dedykowanego do tego celu. Z kolei, w niektórych modelach laptopów umożliwiających automatyczne dostosowanie natężenia światła w zależności od warunków oświetlenia, można skorzystać z opcji używania czujnika oświetlenia.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy laptop posiada funkcję podświetlenia klawiatury. Jeśli Twój notebook nie ma tej opcji, zawsze można rozważyć zakup zewnętrznej klawiatury z podświetleniem lub dodatkowego oświetlenia do obecnej klawiatury.

W ten sposób, korzystając z różnych opcji i kombinacji klawiszy, można włączyć i dostosować podświetlenie klawiatury w laptopie, aby zapewnić wygodę i komfort pracy w różnych warunkach oświetleniowych.

Zdj. główne: Glenn Carstens-Peters / unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *