Tani i dobry robot sprzątający – czy to możliwe?

Tani robot sprzątający to coraz częstszy temat rozmów wśród ludzi interesujących się technologią. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu roboty te zyskują coraz większą popularność, dzięki czemu są dostępne w coraz przystępniejszych cenach. Czy zatem kupno taniego i dobrego robota sprzątającego jest możliwe?

O robotach sprzątających słyszy się co najmniej od roku 2002. Wówczas mieliśmy do czynienia z drogim i dużym sprzętem o ograniczonych możliwościach. Aktualnie dobrego robota sprzątającego można kupić do 500 złotych, jednak dziś przyjrzymy się wersji jeszcze tańszej, produkowanej u naszych wschodnich przyjaciół, czyli – robot sprzątający z Chin

Tani dobry robot sprzątający – testujemy Sweep

Dla wszystkich tych, którzy chcą przekonać się, czy robot sprawdzi się w ich domu została wyprodukowana tania alternatywa

tani robot sprzątający - modyfikacja
Robot sprzątający Sweep

Pierwsze uruchomienie robota sprzątającego Sweep

W zestawie do robota otrzymujemy 10 jednorazowych nakładek, które według zaleceń powinny zostać wymienione po każdym sprzątaniu. Z naszych testów wynika jednak, że podczas zamiatania na sucho nakładka nadaje się do użycia kilkukrotnie. W przypadku trybu na mokro rzeczywiście jest ona jednorazowa. Nakładki te montowane są na rzepy, które należy samodzielnie zamontować przed pierwszym uruchomieniem robota. Rzepy posiadają taśmę samoprzylepną, a robot posiada specjalne wypustki wskazujące, w którym miejscu należy je nakleić.

Rzepy samoprzylepne robot sprzątający
Rzepy samoprzylepne – robot sprzątający Sweep

Zasilanie robota sprzątającego Sweep

Zasilanie robota sprzątającego
Zasilanie robota sprzątającego Sweep

Ponieważ mamy do czynienia z wersją budżetową, robot zasilany jest przez 3 baterie AA, umiejscowione w centralnej części pod klapną przykręconą jedną śrubka. Baterie nie są dołączone do zestawu. Przy codziennym używaniu robota przez okres 2 tygodni nie zauważyliśmy żadnego spadku mocy.

Poziom hałasu robota sprzątającego

Prace silnika da się usłyszeć, jednak nie jest ona uciążliwa. Poziom hałasu jest uzależniony od powierzchni, po której porusza się robot sprzątający. W przypadku gładkich paneli dźwięk jest nieodczuwalny. Warte uwagi jest to, że robot nie podjedzie pod włochaty dywan, jednak wystarczy zostawić mu trochę miejsca, aby przecisnął się obok.

Sposób działania

Robot posiada obrotowe koło frontowe, które jest jednocześnie napędem. W momencie natrafienia na przeszkodzę, robot zmienia kierunek swojej jazdy. Przeważnie jest to 150-190 stopni w prawo. W ciaśniejszych miejscach po kilku obrotach w prawo robot potrafi wycofać oraz wykonać manewr w lewo. W połączeniu z małymi rozmiarami ten tani robot sprzątający jest w stanie przejechać całe mieszanie wciskając się w najmniejsze szczeliny. Uciążliwym może być jednak dźwięk, który generuje w trakcie zmiany kierunku. W naszym przypadku na zewnętrznej stronie robota dokleiliśmy kilka okrągłych filców tak, aby zniwelować dzwięk w trakcie kontaktu z jakimś przedmiotem. Po tak drobnej modernizacji wszystko działa świetnie.



Opinie

Opinie użytkowników, którzy zakupili te produkt są pozytywne. Sprzęt świetnie nadaje się do przetestowania w swoim domu, a za taką cenę potrafi dobrze zetrzeć kurz z paneli czy kafli. Robot trochę gorzej radzi sobie w przypadku mopowania. Zdecydowanie lepiej nada się tu określenie ścieranie na wilgotno. Kupując robota warto doposażyć się w dodatkowe nakładki.

Cena robota na promocji potrafi sięgnąć 45 zł + koszty przesyłki co sprawia, że jest to jeden z najtańszych robotów sprzątających dostępnych na rynku. Sprzęt jest dostępny w dwóch kolorach – białym i czarnym. W naszym przypadku czas realizacji zamówienia zajął zaledwie 8 dni. Produkt sprawia wiele satysfakcji więc jest polecany wszystkim fanom technologii smart.

Zdj. główne: Kowon vn/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 1 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 360 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *