Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

W ostatnich latach zakupy internetowe coraz bardziej zyskały na popularności. Swój udział w tym miały oczywiście lockdown’y i obostrzenia, ale również wiele osób zdało sobie sprawę z wygody takiego rozwiązania. Na chwilę obecną najczęściej wybieraną formą dostarczania paczek do klientów są właśnie paczkomaty. Dzięki nim można nie tylko w szybki sposób zrobić zakupy online, ale także nadać paczkę. Co więcej, nie trzeba już się martwić o nieobecność w domu podczas wizyty kuriera.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Do odbioru paczki z paczkomatu będzie potrzebny kod odbioru InPost lub zainstalowana na urządzeniu mobilnym aplikacja. Można ją pobrać za darmo w AppStore lub sklepie Google Play. 

Jak odebrać paczkę z paczkomatu kodem?

Po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu doręczenia przesyłki adresat otrzyma wiadomość e-mail. Kolejny e-mail pojawi się w momencie, gdy paczka trafi już do paczkomatu. Wtedy też odbiorca otrzyma wiadomość SMS z kodem odbioru. Kod składa się z 6 cyfr oraz kodu QR. Należy je zachować do momentu odbioru paczki. A jak odebrać paczkę w paczkomacie? Wystarczy podejść do paczkomatu, do którego zamawiana była paczka i zeskanować kod QR otrzymany mailem. Paczkę można odebrać także w inny sposób – wpisując na ekranie numer telefonu oraz sześciocyfrowy kod odbioru przesyłany w wiadomości SMS. Paczkę należy odebrać przed upływem 48 godzin od momentu umieszczenia jej w paczkomacie przez kuriera.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

W tym celu potrzebna będzie aplikacja mobilna – InPost Mobile. Gdy paczka zostanie dostarczona do paczkomatu pojawi się w niej powiadomienie. Ale jak odebrać paczkę z paczkomatu bezdotykowo? W tym celu należy podejść do paczkomatu, w którym znajduje się paczka oraz wybrać w aplikacji opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Tym sposobem można odebrać paczkę bez konieczności wpisywania danych na ekranie. Po wyjęciu paczki należy pamiętać, by zamknąć skrytkę.

Korzystanie z aplikacji ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim paczki można odebrać naprawdę szybko, gdyż nie trzeba stać w kolejce do paczkomatu. Bezdotykowy odbiór został wprowadzony w czasie obostrzeń i wciąż cieszy się dużą popularnością. Dzięki niemu nie trzeba dotykać ekranu paczkomatu. Dodatkowo dzięki odbieraniu paczek przy pomocy aplikacji nie będzie problemu z jej odbiorem nawet w przypadku zgubienia SMS-a z kodem. Jak odebrać paczkę z paczkomatu za pobraniem?

To nic trudnego! Wystarczy podejść do paczkomatu, wpisać numer telefonu oraz kod odbioru paczki. Następnie wyświetlony zostanie ekran z opcjami dokonania płatności – BLIKIEM lub kartą. Po wybraniu danej opcji należy opłacić paczkę, a gdy płatność zostanie zakończona powodzeniem – otworzy się skrytka, z której można zabrać przesyłkę. Trzeba mieć jednak na uwadze, że paczkę za pobraniem można opłacić tylko w tym paczkomacie, do jakiego została ona wysłana.

Co się stanie gdy nie odbiorę paczki z paczkomatu?

W przypadku nieodebrania paczki w przewidzianym terminie, który wynosi 48 godzin od momentu umieszczenia przesyłki w paczkomacie, paczka zostaje skierowana do odpowiedniego oddziału. Tam jest przechowywana przez kolejne 3 dni i w tym czasie może być jeszcze odebrana w tym oddziale. Po upływie tego terminu wysyłana jest do oddziału, znajdującego się najbliżej paczkomatu nadawcy paczki, który ma 7 dni na jej odbiór. 

Paczkomaty to jeden z najpopularniejszych sposobów nadawania i odbierania przesyłek. Cechuje się niesamowitą prostotą i funkcjonalnością, nic więc dziwnego, że z tej opcji korzysta coraz więcej osób. 

Zdj. główne: Jiawei Zhao/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *