Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

W ostatnich latach zakupy internetowe coraz bardziej zyskały na popularności. Swój udział w tym miały oczywiście lockdown’y i obostrzenia, ale również wiele osób zdało sobie sprawę z wygody takiego rozwiązania. Na chwilę obecną najczęściej wybieraną formą dostarczania paczek do klientów są właśnie paczkomaty. Dzięki nim można nie tylko w szybki sposób zrobić zakupy online, ale także nadać paczkę. Co więcej, nie trzeba już się martwić o nieobecność w domu podczas wizyty kuriera.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Do odbioru paczki z paczkomatu będzie potrzebny kod odbioru InPost lub zainstalowana na urządzeniu mobilnym aplikacja. Można ją pobrać za darmo w AppStore lub sklepie Google Play. 

Jak odebrać paczkę z paczkomatu kodem?

Po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu doręczenia przesyłki adresat otrzyma wiadomość e-mail. Kolejny e-mail pojawi się w momencie, gdy paczka trafi już do paczkomatu. Wtedy też odbiorca otrzyma wiadomość SMS z kodem odbioru. Kod składa się z 6 cyfr oraz kodu QR. Należy je zachować do momentu odbioru paczki. A jak odebrać paczkę w paczkomacie? Wystarczy podejść do paczkomatu, do którego zamawiana była paczka i zeskanować kod QR otrzymany mailem. Paczkę można odebrać także w inny sposób – wpisując na ekranie numer telefonu oraz sześciocyfrowy kod odbioru przesyłany w wiadomości SMS. Paczkę należy odebrać przed upływem 48 godzin od momentu umieszczenia jej w paczkomacie przez kuriera.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu bez kodu?

W tym celu potrzebna będzie aplikacja mobilna – InPost Mobile. Gdy paczka zostanie dostarczona do paczkomatu pojawi się w niej powiadomienie. Ale jak odebrać paczkę z paczkomatu bezdotykowo? W tym celu należy podejść do paczkomatu, w którym znajduje się paczka oraz wybrać w aplikacji opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Tym sposobem można odebrać paczkę bez konieczności wpisywania danych na ekranie. Po wyjęciu paczki należy pamiętać, by zamknąć skrytkę.

Korzystanie z aplikacji ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim paczki można odebrać naprawdę szybko, gdyż nie trzeba stać w kolejce do paczkomatu. Bezdotykowy odbiór został wprowadzony w czasie obostrzeń i wciąż cieszy się dużą popularnością. Dzięki niemu nie trzeba dotykać ekranu paczkomatu. Dodatkowo dzięki odbieraniu paczek przy pomocy aplikacji nie będzie problemu z jej odbiorem nawet w przypadku zgubienia SMS-a z kodem. Jak odebrać paczkę z paczkomatu za pobraniem?

To nic trudnego! Wystarczy podejść do paczkomatu, wpisać numer telefonu oraz kod odbioru paczki. Następnie wyświetlony zostanie ekran z opcjami dokonania płatności – BLIKIEM lub kartą. Po wybraniu danej opcji należy opłacić paczkę, a gdy płatność zostanie zakończona powodzeniem – otworzy się skrytka, z której można zabrać przesyłkę. Trzeba mieć jednak na uwadze, że paczkę za pobraniem można opłacić tylko w tym paczkomacie, do jakiego została ona wysłana.

Co się stanie gdy nie odbiorę paczki z paczkomatu?

W przypadku nieodebrania paczki w przewidzianym terminie, który wynosi 48 godzin od momentu umieszczenia przesyłki w paczkomacie, paczka zostaje skierowana do odpowiedniego oddziału. Tam jest przechowywana przez kolejne 3 dni i w tym czasie może być jeszcze odebrana w tym oddziale. Po upływie tego terminu wysyłana jest do oddziału, znajdującego się najbliżej paczkomatu nadawcy paczki, który ma 7 dni na jej odbiór. 

Paczkomaty to jeden z najpopularniejszych sposobów nadawania i odbierania przesyłek. Cechuje się niesamowitą prostotą i funkcjonalnością, nic więc dziwnego, że z tej opcji korzysta coraz więcej osób. 

Zdj. główne: Jiawei Zhao/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *