Jak dodać muzykę ze Spotify na Instastory? Poradnik krok po kroku

Chciałbyś wzbogacić swoje Instagram Stories o ulubione dźwięki z Spotify, lecz nie jesteś pewien jak to zrobić? Znalazłeś się we właściwym miejscu! W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy Ci jak dodać muzykę ze Spotify do Instastory.

Jak dodać muzykę ze Spotify na Instastory? – Instrukcja

Żeby dodać swoją ulubioną piosenkę ze Spotify prosto na Instastory postępuj zgodnie z instrukcją na dole:

 1. Znajdź piosenkę, którą chcesz udostępnić i kliknij w 3 kropeczki (…)

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 1 z 4

 2. Kliknij przycisk “Udostępnij”

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 2 z 4

 3. Z listy wybierz – w zależności od wersji: “Instagram Stories” lub “Instagram Historie”

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 3 z 4

 4. Zostaniesz przekierowany do aplikacji Instagram w której pozostaje Ci udostępnienie relacji

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 4 z 4

Jak podłożyć muzykę ze Spotify pod własne InstaStory

Jeżeli chcesz dodać swoją ulubioną piosenkę pod własne Story lub rolkę sprawa się troszkę komplikuje ze względu na prawa autorskie. W takim sytuacji, gdy algorytm Google wyłapie muzykę do której nie posiadasz praw, bądź ktoś złośliwy Cię zgłosi Twoje story może zostać pozbawione dźwięku lub w niektórych przypadkach całkowicie usunięte. Mimo zagrożenia ludzie często decydują się na ten ruch.

Najszybszym sposobem jest wykorzystanie funkcji Spotify do odtwarzania utworów w tle. Wówczas wystarczy nagrać swój ekran do filmiku lub zdjęcia i muzyka podłożona. Istnieją jednak inne mniej ryzykowne metody na dodanie muzyki na Instagramie.

Jak dodać muzykę z biblioteki Instagram

Jak już wcześniej wspomnieliśmy jedyną przeszkodą przed dodawaniem muzyki ze Spotify są prawa autorskie do niektórych utworów. Na szczęście meta zadbało o to, aby dostarczyć użytkownikom własną bardzo bogatą bazę. W zależności od lokalizacji w jakiej się znajdujesz możesz mieć do niej dostęp na 2 sposoby:

Naklejka Muzyka

Dodając nową relacje u góry ekranu mamy możliwość dodania naklejek. Jedną z nich jest “Muzyka“. Po kliknięciu w nią naszym oczą pojawi się biblioteka utworów, które możesz w dowolny sposób modyfikować i udostępniać na własnym Story.

Naklejka muzyki na Instagramie
Naklejka muzyki na Instagramie

Ikona muzyki

W niektórych krajach Instagram udostępnił dodatkową ikonkę Nutki, która jest alternatywnym sposobem na dodawanie muzyki do Twojego Story.

Ikona nutki na InstStory
Ikona nutki na InstaStory

W obu przypadkach mamy dostęp do biblioteki z muzyką, która może różnić się od siebie w zależności w jakim kraju się obecnie znajdujesz.

Biblioteka z muzyką dostępna na InstaStory
Biblioteka z muzyką na Ig
Wbudowane narzędzie do przycinania muzyki na InstaStory
Wbudowane narzędzie do przycinania muzyki na InstaStory

Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie

Jeżeli trafiłeś na ten irytujący komunikat oznacza to tylko tyle, że Instagram nie posiada licencji do piosenki udostępnionej w tej rolce / story w kraju w którym aktualne się znajdujesz. Jeżeli nie planujesz wyjechać z kraju tylko po to by usłyszeć dany utwór pozostaje Ci opcja skorzystania z VPN 🙂

Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie
Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie

Czym jest VPN?

VPN, czyli Virtual Private Network (Wirtualna Sieć Prywatna), to technologia, która pozwala na bezpieczne połączenie z Internetem poprzez tworzenie prywatnego tunelu między użytkownikiem a siecią.

Używanie VPN ma wiele korzyści. Przede wszystkim, zapewnia anonimowość w sieci, ponieważ twoje prawdziwe IP jest ukryte, a ruch sieciowy jest szyfrowany. Dzięki temu, użytkownik jest chroniony przed nieautoryzowanym dostępem do swoich danych, a jego działania w internecie stają się znacznie trudniejsze do śledzenia.

Innym ważnym zastosowaniem VPN jest omijanie ograniczeń geograficznych. Przykładowo, jeśli jakiś serwis internetowy jest dostępny tylko dla użytkowników z określonego kraju, VPN pozwala na zmianę swojego wirtualnego położenia, co umożliwia dostęp do tego serwisu.

Podsumowując, VPN to potężne narzędzie do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie, jak również do dostępu do treści, które normalnie mogłyby być dla Ciebie niedostępne.

Dostęp do komercyjnej muzyki w bibliotece Instagrama

Istnieje szansa, że aktualnie w bibliotece wyświetlają Ci się same niepopularne utwory, które nijak nie wpisują się w trendy. Żeby to obejść spróbuj zmienić ustawienia swojego konta na “konto twórcy” lub w przypadku konta firmowego wybierz opcje “przedsiębiorca”. Wówczas w Twojej bibliotece pojawi się więcej piosenek.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *