Jak dodać muzykę ze Spotify na Instastory? Poradnik krok po kroku

Chciałbyś wzbogacić swoje Instagram Stories o ulubione dźwięki z Spotify, lecz nie jesteś pewien jak to zrobić? Znalazłeś się we właściwym miejscu! W tym artykule, krok po kroku, przedstawimy Ci jak dodać muzykę ze Spotify do Instastory.

Jak dodać muzykę ze Spotify na Instastory? – Instrukcja

Żeby dodać swoją ulubioną piosenkę ze Spotify prosto na Instastory postępuj zgodnie z instrukcją na dole:

 1. Znajdź piosenkę, którą chcesz udostępnić i kliknij w 3 kropeczki (…)

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 1 z 4

 2. Kliknij przycisk “Udostępnij”

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 2 z 4

 3. Z listy wybierz – w zależności od wersji: “Instagram Stories” lub “Instagram Historie”

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 3 z 4

 4. Zostaniesz przekierowany do aplikacji Instagram w której pozostaje Ci udostępnienie relacji

  Jak dodać muzykę ze spotify na Instastory krok 4 z 4

Jak podłożyć muzykę ze Spotify pod własne InstaStory

Jeżeli chcesz dodać swoją ulubioną piosenkę pod własne Story lub rolkę sprawa się troszkę komplikuje ze względu na prawa autorskie. W takim sytuacji, gdy algorytm Google wyłapie muzykę do której nie posiadasz praw, bądź ktoś złośliwy Cię zgłosi Twoje story może zostać pozbawione dźwięku lub w niektórych przypadkach całkowicie usunięte. Mimo zagrożenia ludzie często decydują się na ten ruch.

Najszybszym sposobem jest wykorzystanie funkcji Spotify do odtwarzania utworów w tle. Wówczas wystarczy nagrać swój ekran do filmiku lub zdjęcia i muzyka podłożona. Istnieją jednak inne mniej ryzykowne metody na dodanie muzyki na Instagramie.

Jak dodać muzykę z biblioteki Instagram

Jak już wcześniej wspomnieliśmy jedyną przeszkodą przed dodawaniem muzyki ze Spotify są prawa autorskie do niektórych utworów. Na szczęście meta zadbało o to, aby dostarczyć użytkownikom własną bardzo bogatą bazę. W zależności od lokalizacji w jakiej się znajdujesz możesz mieć do niej dostęp na 2 sposoby:

Naklejka Muzyka

Dodając nową relacje u góry ekranu mamy możliwość dodania naklejek. Jedną z nich jest “Muzyka“. Po kliknięciu w nią naszym oczą pojawi się biblioteka utworów, które możesz w dowolny sposób modyfikować i udostępniać na własnym Story.

Naklejka muzyki na Instagramie
Naklejka muzyki na Instagramie

Ikona muzyki

W niektórych krajach Instagram udostępnił dodatkową ikonkę Nutki, która jest alternatywnym sposobem na dodawanie muzyki do Twojego Story.

Ikona nutki na InstStory
Ikona nutki na InstaStory

W obu przypadkach mamy dostęp do biblioteki z muzyką, która może różnić się od siebie w zależności w jakim kraju się obecnie znajdujesz.

Biblioteka z muzyką dostępna na InstaStory
Biblioteka z muzyką na Ig
Wbudowane narzędzie do przycinania muzyki na InstaStory
Wbudowane narzędzie do przycinania muzyki na InstaStory

Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie

Jeżeli trafiłeś na ten irytujący komunikat oznacza to tylko tyle, że Instagram nie posiada licencji do piosenki udostępnionej w tej rolce / story w kraju w którym aktualne się znajdujesz. Jeżeli nie planujesz wyjechać z kraju tylko po to by usłyszeć dany utwór pozostaje Ci opcja skorzystania z VPN 🙂

Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie
Muzyka na Instagramie jest niedostępna w twoim regionie

Czym jest VPN?

VPN, czyli Virtual Private Network (Wirtualna Sieć Prywatna), to technologia, która pozwala na bezpieczne połączenie z Internetem poprzez tworzenie prywatnego tunelu między użytkownikiem a siecią.

Używanie VPN ma wiele korzyści. Przede wszystkim, zapewnia anonimowość w sieci, ponieważ twoje prawdziwe IP jest ukryte, a ruch sieciowy jest szyfrowany. Dzięki temu, użytkownik jest chroniony przed nieautoryzowanym dostępem do swoich danych, a jego działania w internecie stają się znacznie trudniejsze do śledzenia.

Innym ważnym zastosowaniem VPN jest omijanie ograniczeń geograficznych. Przykładowo, jeśli jakiś serwis internetowy jest dostępny tylko dla użytkowników z określonego kraju, VPN pozwala na zmianę swojego wirtualnego położenia, co umożliwia dostęp do tego serwisu.

Podsumowując, VPN to potężne narzędzie do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie, jak również do dostępu do treści, które normalnie mogłyby być dla Ciebie niedostępne.

Dostęp do komercyjnej muzyki w bibliotece Instagrama

Istnieje szansa, że aktualnie w bibliotece wyświetlają Ci się same niepopularne utwory, które nijak nie wpisują się w trendy. Żeby to obejść spróbuj zmienić ustawienia swojego konta na “konto twórcy” lub w przypadku konta firmowego wybierz opcje “przedsiębiorca”. Wówczas w Twojej bibliotece pojawi się więcej piosenek.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *