Twoje AirPods długo łączą się z urządzeniem? – zrób te 3 proste rzeczy!

Czy zauważyłeś, że twoje AirPods zaczynają długo się włączać? Jeśli tak, ten wpis blogowy jest właśnie dla Ciebie. W dzisiejszym artykule omówimy problem z wolno łączącymi się słuchawkami AirPods oraz podpowiemy, jak szybko rozwiązać ten problem.

Powolne łączenie AirPods z iPhone’em

Często spotykany problem przez użytkowników słuchawek Apple AirPods to wolne łączenie się z iPhonem. Jeśli twoje słuchawki mają już trochę czasu, być może zauważyłeś, że zaczynają się z nim łączyć wolniej niż na początku.

W takiej sytuacji, jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest usunięcie sparowanego urządzenia z listy dostępnych urządzeń w ustawieniach iPhone’a. Aby to zrobić, wystarczy wejść w Ustawienia. Jeżeli Twoje AirPods są aktualnie połączone z iPhonem na samej górze pojawi się nazwa Twoich słuchawek. Kliknij je, a następnie zjedź na sam dół i wybierz opcję “Zapomnij to urządzenie”. Pozostaje już tylko ponownie sparować AirPods z iPhone’em – powinno to rozwiązać problem z opóźnieniem.

Ustawienia AirPods na iPhonie - zapominanie urządzenia

Problemy z łączeniem AirPods z wieloma urządzeniami Apple

Drugi częstym problem, który może wpłynąć na opóźnienie łączenia się Twoich wysłużonych AirPods z urządzeniem jest posiadanie więcej niż jednego urządzenia Apple. Jeśli korzystasz z MacBooka, iPada czy innych urządzeń Apple w pobliżu słuchawek AirPods, może to wpłynąć na wybór priorytetowego urządzenia, do którego mają się one połączyć.

Żeby temu zaradzić, warto wyłączyć automatyczne łączenie z AirPods na urządzeniach, z których rzadko korzystasz. W ten sposób twoje słuchawki będą się łączyć z priorytetowym urządzeniem szybciej, bez zbędnych opóźnień. Jak to zrobić? Jak to zrobić?

Jak wyłączyć automatyczne łączenie z AirPods na Macbooku

Kliknij w ikonkę Bluetooth w prawym górnym roku ekranu, a następnie wybierz “Ustawienia Bluetooth”. Na liście urządzeń znajdź swoje AirPods i kliknij w ikonkę informacji (i), a następnie przestaw opcję Łącz z tym Makiem na “Ostatnie połączenie z tym Makiem”. W ten sposób Twoje AirPodsy będą się łączyły automatycznie z tym urządzeniem tylko wtedy, gdy pierwszy raz połączysz je ręcznie i do momentu, gdy nie połączą się z innym urządzeniem – np. iPhonem.

Ustawienia łącz z tym makiem

Jak wyłączyć automatyczne łączenie z AirPods na iPadzie

Na swoim iPadzie przejdź w Ustawienia, kolejno bluetooth i po zlokalizowaniu na liście urządzeń swoich słuchawek AirPods kliknij w ikonkę (i). W zakładce Połącz z tym iPadem ustaw “Ostatnie połączenie z tym iPadem. Od tego momentu słuchawki AirPods będą łączyły się z iPadem automatycznie tylko i wyłącznie po pierwszym połączeniu ich ręcznie.

Ustawienia połącz z tym iPadem

Aktualizacje oprogramowania – klucz do prawidłowego działania AirPods

Często użytkownicy zapominają o tym, że aktualizacja oprogramowania AirPods może wpłynąć na poprawę ich działania. Apple regularnie wprowadza aktualizacje, które mogą naprawić błędy czy problemy z kompatybilnością.

Upewnij się, że Twoje AirPods działają na najnowszym oprogramowaniu. Sprawdzić dostępne aktualizacje w ustawieniach swojego iPhone’a lub innego urządzenia Apple. Aktualizowanie oprogramowania może poprawić szybkość łączenia się słuchawek z urządzeniem oraz usprawnić ich ogólną funkcjonalność.

Zdj. główne: canva.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 396 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *