Twoje AirPods długo łączą się z urządzeniem? – zrób te 3 proste rzeczy!

Czy zauważyłeś, że twoje AirPods zaczynają długo się włączać? Jeśli tak, ten wpis blogowy jest właśnie dla Ciebie. W dzisiejszym artykule omówimy problem z wolno łączącymi się słuchawkami AirPods oraz podpowiemy, jak szybko rozwiązać ten problem.

Powolne łączenie AirPods z iPhone’em

Często spotykany problem przez użytkowników słuchawek Apple AirPods to wolne łączenie się z iPhonem. Jeśli twoje słuchawki mają już trochę czasu, być może zauważyłeś, że zaczynają się z nim łączyć wolniej niż na początku.

W takiej sytuacji, jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest usunięcie sparowanego urządzenia z listy dostępnych urządzeń w ustawieniach iPhone’a. Aby to zrobić, wystarczy wejść w Ustawienia. Jeżeli Twoje AirPods są aktualnie połączone z iPhonem na samej górze pojawi się nazwa Twoich słuchawek. Kliknij je, a następnie zjedź na sam dół i wybierz opcję “Zapomnij to urządzenie”. Pozostaje już tylko ponownie sparować AirPods z iPhone’em – powinno to rozwiązać problem z opóźnieniem.

Ustawienia AirPods na iPhonie - zapominanie urządzenia

Problemy z łączeniem AirPods z wieloma urządzeniami Apple

Drugi częstym problem, który może wpłynąć na opóźnienie łączenia się Twoich wysłużonych AirPods z urządzeniem jest posiadanie więcej niż jednego urządzenia Apple. Jeśli korzystasz z MacBooka, iPada czy innych urządzeń Apple w pobliżu słuchawek AirPods, może to wpłynąć na wybór priorytetowego urządzenia, do którego mają się one połączyć.

Żeby temu zaradzić, warto wyłączyć automatyczne łączenie z AirPods na urządzeniach, z których rzadko korzystasz. W ten sposób twoje słuchawki będą się łączyć z priorytetowym urządzeniem szybciej, bez zbędnych opóźnień. Jak to zrobić? Jak to zrobić?

Jak wyłączyć automatyczne łączenie z AirPods na Macbooku

Kliknij w ikonkę Bluetooth w prawym górnym roku ekranu, a następnie wybierz “Ustawienia Bluetooth”. Na liście urządzeń znajdź swoje AirPods i kliknij w ikonkę informacji (i), a następnie przestaw opcję Łącz z tym Makiem na “Ostatnie połączenie z tym Makiem”. W ten sposób Twoje AirPodsy będą się łączyły automatycznie z tym urządzeniem tylko wtedy, gdy pierwszy raz połączysz je ręcznie i do momentu, gdy nie połączą się z innym urządzeniem – np. iPhonem.

Ustawienia łącz z tym makiem

Jak wyłączyć automatyczne łączenie z AirPods na iPadzie

Na swoim iPadzie przejdź w Ustawienia, kolejno bluetooth i po zlokalizowaniu na liście urządzeń swoich słuchawek AirPods kliknij w ikonkę (i). W zakładce Połącz z tym iPadem ustaw “Ostatnie połączenie z tym iPadem. Od tego momentu słuchawki AirPods będą łączyły się z iPadem automatycznie tylko i wyłącznie po pierwszym połączeniu ich ręcznie.

Ustawienia połącz z tym iPadem

Aktualizacje oprogramowania – klucz do prawidłowego działania AirPods

Często użytkownicy zapominają o tym, że aktualizacja oprogramowania AirPods może wpłynąć na poprawę ich działania. Apple regularnie wprowadza aktualizacje, które mogą naprawić błędy czy problemy z kompatybilnością.

Upewnij się, że Twoje AirPods działają na najnowszym oprogramowaniu. Sprawdzić dostępne aktualizacje w ustawieniach swojego iPhone’a lub innego urządzenia Apple. Aktualizowanie oprogramowania może poprawić szybkość łączenia się słuchawek z urządzeniem oraz usprawnić ich ogólną funkcjonalność.

Zdj. główne: canva.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *