Laptop nie widzi wifi? – poznaj najczęstsze przyczyny

Macbook i każdy nowoczesny laptop posiadają możliwość połączenia się z siecią wi-fi. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z Internetu, granie w gry i wykonywanie pracy online. Urządzenia technologiczne wiążą się jednak z tym, że co jakiś czas mogą się zawieszać. Jednym z najczęstszych problemów, który dotyczy wszystkich osób korzystających z laptopów, jest kłopot z połączeniem wi-fi. 

Co zrobić, kiedy laptop nie widzi wi-fi? 

 Wiele osób zastanawia się, co zrobić, gdy laptop nie widzi sieci wi-fi. W rzeczywistości istnieje kilka sposobów na przywrócenie połączenia z Internetem. Najczęściej spotykanym patentem jest sprawdzenie kondycji routera. Większość problemów z połączeniem dotyczy bowiem jego awarii bądź chwilowego przestoju. Aby upewnić się, że problem z połączeniem leży po stronie routera, można spróbować połączyć się z nim za pomocą innego urządzenia. Jeżeli z poziomu telefonu również nie połączymy się z Internetem, to oznacza, że powodem niewykrywania sieci wi-fi jest problem dotyczący routera. Aby naprawić router, można spróbować go zresetować. Jeśli nie przyniesie to skutku, warto skonsultować się ze specjalistą, gdyż problem może być poważniejszy. 

Inne sposoby na przywrócenie połączenia z wi-fi

 Jeżeli problem nie leży po stronie routera, to przyczyną problemów z połączeniem najprawdopodobniej jest laptop. Sieć wi-fi czasami nie działa z powodu chwilowego wstrzymania dostawy Internetu i taki stan rzeczy może być spowodowany przez jego dostawcę. Takie sytuacje są jednak relatywnie rzadkie. Jeżeli laptop nie widzi wi-fi pomimo zresetowania routera, należy sprawdzić, czy przypadkowo nie wyłączył się moduł sieci bezprzewodowej. Inną przyczyną niemożności połączenia się z wi-fi jest włączenie trybu samolotowego. Po jego włączeniu laptop nie wykrywa sieci, w efekcie czego niemożliwe jest korzystanie z Internetu. 

Dlaczego wi-fi nie działa? – bardziej skomplikowane przyczyny

 W znacznej większości przypadków połączenie z wi-fi można bardzo szybko przywrócić. Jeżeli laptop nie łączy się z wi-fi pomimo zresetowania routera i dokładnego przeanalizowania opcji na laptopie, które mogłyby skutkować przypadkowym wprowadzeniem sprzętu w stan offline, to problem jest prawdopodobnie znacznie bardziej złożony. Czasami zdarza się bowiem, że brak możliwości połączenia z wi-fi wynika z uszkodzenia karty sieciowej. Pomimo że takie przypadki są relatywnie rzadkie, to czasami się przytrafiają i mogą nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Stan karty sieciowej można sprawdzić w menadżerze urządzeń. Jeżeli obok karty pojawia się ikonka ze znakiem ostrzegawczym, to jest to sygnał, że z kartą wydarzyło się coś niepokojącego. Czasem problem ten można rozwiązać na własną rękę, jednak w wielu przypadkach obligatoryjne jest skorzystanie z pomocy specjalistów. 

Problemy z wi-fi – czy zawsze są poważne?

 Windows, Mac OS czy Linux to renomowane systemy operacyjne, jednak problem z wi-fi może dotyczyć każdego z nich. W większości przypadków niemożność połączenia z wi-fi wynika z przypadkowego włączenia niechcianego trybu lub chwilowego przestoju routera, aczkolwiek w niektórych przypadkach może być sygnałem, że z laptopem dzieje się coś złego. Jeżeli samodzielna próba przywrócenia połączenia z wi-fi zakończy się fiaskiem, to należy niezwłocznie udać się do profesjonalisty i poprosić o fachową oraz rzetelną pomoc.

Zdj. główne: Kari Shea / unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 396 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *