Platformy VOD w Polsce – co wybrać zamiast Netflixa?

Standardową telewizję naziemną coraz częściej zastępują polskie platformy VOD, takie jak VOD TVP, Player czy Ipla. Nie ma się co dziwić – plusów tego rozwiązania jest całkiem sporo, a platform streamingowych wciąż przybywa. Na chwilę obecną jedną z popularniejszych platform w Polsce jest Netflix, a po piętach depcze mu wcale nie gorszy HBO MAX. Ostatnio coraz częściej słyszy się także o Disney Plus oraz Apple TV+. Co oferują poszczególne platformy i czy warto rozważyć kupno abonamentu? 

Platforma streamingowa – co to jest?

Gdyby przetłumaczyć z języka angielskiego „streaming”, będzie to po prostu „strumieniowanie”. Co to oznacza w praktyce? Strumieniowanie to nic innego, jak przesył treści audio i video na urządzenie (np. telefon, iPad, komputer, telewizor), które ma w danej chwili połączenie z internetem. Warto zaznaczyć, że te konkretne treści audio i video są wykorzystywane na urządzeniach użytkowników tymczasowo, ale są możliwe do odtworzenia w dowolnym momencie. Zdecydowaną przewagą tego typu platform w porównaniu do zwykłej telewizji jest ich dostępność, ponieważ jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę dostęp do Internetu. Gdy spełniony będzie ten warunek, ulubione filmy czy seriale można oglądać w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie.

Platforma streamingowa Netflix

Netflix to najbardziej popularna streamingowa platforma w Polsce. Nie ma się co dziwić – oferuje całkiem sporą ilość filmów i seriali, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To właśnie na Netflixie można obejrzeć premiery nowych produkcji, a w bibliotece serwisu znajduje się naprawdę dużo pozycji. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym plusem jest możliwość pobrania pliku, który później można obejrzeć w trybie offline. Ta opcja świetnie sprawdzi się podczas podróży, gdy użytkownik nie ma dostępu do Internetu (np. w samolocie).

Platforma streamingowa Netflix

Pakiety oferowane przez Netflix:

 • pakiet podstawowy – 29 zł miesięcznie (można oglądać na jednym urządzeniu)
 • pakiet standardowy – 43 zł miesięcznie (można oglądać na 2 urządzeniach jednocześnie)
 • pakiet premium – 60 zł miesięcznie (wysoka jakość obrazu, można oglądać na 4 urządzeniach jednocześnie)

Platforma streamingowa Disney Plus

Disney Plus to całkiem nowa platforma streamingowa w Polsce. Miała swoją premierę w czerwcu 2022 roku i zyskała sobie grono zwolenników. Na Disney Plus można zobaczyć całą serię Gwiezdnych Wojen, uniwersum Marvela, a także sporą ilość bajek, co z pewnością ucieszy najmłodszych użytkowników. Chodzą słuchy, że niedługo na platformie pojawią się także polskie filmy i seriale. 

Platforma streamingowa Disney+

Pakiety oferowane przez Disney Plus:

 • miesięczna subskrypcja – 28,99 zł
 • roczna subskrypcja (płatna z góry za cały rok) – 289,90 zł

Platforma streamingowa HBO MAX

Ta platforma początkowo pojawiła się w Polsce pod nazwą HBO GO, natomiast w marcu 2022 zastąpiło ją HBO MAX. Dzięki tej zmianie poprawiła się też jakość filmów i seriali, która do niedawna była dosyć wątpliwa. Aktualnie lista tytułów jest znacznie większa niż wcześniej, co jest ogromnym plusem. Na HBO MAX można znaleźć nie tylko produkcje samego HBO, ale także Warner Bros i Carton Network. 

Platforma streamingowa HBO MAX

Pakiety oferowane przez HBO MAX:

 • miesięczna subskrypcja – 29,99 zł
 • roczna subskrypcja (płatna z góry za cały rok) – 234,99 zł

Platforma streamingowa Viaplay

Viaplay to kolejna nowa platforma VOD dostępna w Polsce. Na wspomnienie zasługuje fakt, że można na niej oglądać sport na żywo. W bibliotece filmów i seriali ciekawe pozycje znajdą także najmłodsi, a na dorosłych użytkowników czeka kino akcji i fantasy. 

Platforma streamingowa Viaplay

Pakiety oferowane przez Viaplay:

 • miesięczna subskrypcja – 34 zł

Platforma streamingowa Amazon Prime Video

Ta platforma VOD w jednej ze swoich subskrypcji oferuje nie tylko dostęp do sporej bazy filmów i seriali, ale także zapewnia darmową dostawę produktów zamówionych na Amazon. Jest to więc świetna opcja dla osób, które często robią zakupy na platformie. Amazon Prime Video przypadnie do gustu miłośnikom produkcji fantasy oraz tym, którzy szukają nowych i ciekawych tytułów.

Platforma streamingowa Amazon Prime Video

Pakiety oferowane przez Amazon Prime Video:

 • Amazon Prime – 49 zł na rok (10,99 zł miesięcznie z darmową dostawą produktów)
 • Amazon Prime Video – 25,99 zł miesięcznie (bez darmowej wysyłki, dostęp tylko do biblioteki filmów i seriali)

Platforma Polsat BOX GO

Ta platforma zapewnia dostęp do 100 różnych kanałów telewizyjnych (np. Carton Network, Cinemax, AXN). Dla miłośników sportów też znajdzie się coś ekstra i jest to możliwość oglądania rozgrywek na żywo. Oczywiście baza filmów i seriali jest także rozbudowana, a wszystko zależy od wybranego pakietu. 

Platforma streamingowa Polsat BOX GO

Pakiety oferowane przez Polsat BOX GO:

 • podstawowy pakiet – miesięczna subskrypcja – 30 zł
 • Polsat BOX GO HBO – 25 zł
 • Polsat BOX GO Sport – 40 zł

Platforma VOD Player

Player to polska platforma streamingowa, gdzie w większości można znaleźć polskie produkcje. Dla fanów seriali jest to prawdziwy raj, ale dostępne są także programy emitowane w telewizji. 

Platforma streamingowa Player

Pakiety oferowane przez Player:

 • miesięczna subskrypcja z reklamami – 8 zł
 • miesięczna subskrypcja bez reklam – 18 zł
 • miesięczna subskrypcja bez reklam z dostępem do kanałów TV – 30 zł

Platforma VOD TVP

VOD TVP to kolejna polska platforma streamingowa, gdzie można zobaczyć głównie polskie kino. Nie brakuje tu jednak produkcji zagranicznych i jest w czym wybierać. Platforma oferuje filmy dokumentalne czy informacyjne. 

Platforma streamingowa VOD TVP

Pakiety oferowane przez VOD TVP:

 • 0 zł przez pierwsze 14 dni
 • po upływie 14 dni – 9,99 zł miesięcznie

Platforma Apple TV+

Na tej platformie można znaleźć wiele niedostępnych nigdzie indziej tytułów, a biblioteka filmów i seriali wciąż rośnie. Apple TV+ zapewnia świetną rozrywkę, oferuje kino akcji, kino przygodowe czy też różnego rodzaju dokumenty. Świetną sprawą jest też możliwość wypożyczenia lub kupna danego filmu, który aktualnie nie znajduje się w pakiecie. Ta opcja sprawia, że w Apple TV+ można znaleźć praktycznie każdy film czy serial.

Platforma streamingowa Apple TV+

Pakiety oferowane przez Apple TV+:

 • miesięczna subskrypcja – 24,99 zł

Platform streamingowych cały czas przybywa i każda z nich oferuje różne produkcje. Wciąż najbardziej popularnym serwisem jest Netflix, chociaż HBO MAX i Disney Plus depczą mu po piętach. Opcji jest całe mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie odpowiednią platformę dla siebie.

Zdj. główne: Thibault Penin / unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 4

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *