Jakim kablem podłączyć telefon do telewizora?

Coraz częściej użytkownicy smartfonów zadają sobie pytanie, jakim kablem podłączyć telefon do telewizora. W przypadku chęci podzielenia się z rodziną czy przyjaciółmi zdjęciami z ostatnich wojaży zdecydowanie lepiej jest wykorzystać do tego duży ekran. Przyjemność z oglądania staje się znacznie większa i co najważniejsze – nie ma potrzeby pokazywania relacji każdemu z osobna. Ale to nie jedyny plus. Połączenie tych dwóch urządzeń sprawdzi się także do przeglądania witryn internetowych, słuchania muzyki czy obejrzenia filmu.

Kabel do podłączenia telefonu do telewizora

Najnowsze modele telewizorów są zazwyczaj wyposażone w funkcję Smart TV, która umożliwia przesył danych za pomocą Internetu. Jeśli jednak dane urządzenie takiej funkcji nie posiada to najlepszym rozwiązaniem będzie podłączenie telefonu do telewizora kablem HDMI (ang. High-Definition Multimedia Interface). HDMI to nic innego jak wysokiej rozdzielczości multimedialny interfejs. Na rynku są dostępne różnego rodzaju kable: standard HDMI – do przesyłania obrazu w rozdzielczości 720p i 1080p, High Speed HDMi – służący do przesyłu obrazu w rozdzielczości 1080p i 4K oraz Ultra High Speed HDMI, dzięki któremu można się cieszyć obrazem o rozdzielczości 4K, 6K czy nawet 8K.

Stojąc przed wyborem kabla HDMI warto zastanowić się, jakiej długości kabel będzie odpowiedni oraz mieć na względzie, że w przypadku przesyłu wysokiej jakości danych smartfon z pewnością będzie potrzebował źródła energii. Trzeba więc zadbać o to, by urządzenia znajdowały się blisko kontaktów.

Przy zakupie kabla HDMI trzeba wziąć pod uwagę również rodzaj wtyków. Można wyróżnić standardowe HDMI lub mikro HDMI. Standardowe HDMI są najczęściej spotykane w telewizorach, natomiast mikro HDMI występują w smartfonach. Jaki więc wybrać kabel, żeby podłączyć telefon do telewizora? W przypadku występowania dwóch różnych wtyków należy wybrać kabel z różnymi końcówkami (standard HDMI i mikro HDMI). Jeśli wtyki w urządzeniach są takie same – należy wtedy kupić kabel z dwoma identycznymi wtykami. 

Zobacz również: jaka platforma zamiast netflixa

Większość produkowanych teraz smartfonów posiada wejście USB-C (nie mikro HDMI), które współgra z adapterem MHL (ang. Mobile High-Definition Link). Tryb ten pozwala na transmitowanie obrazu, którego maksymalna rodzielczość wynosi 1080p. Tak więc, jeśli telefon nie posiada wtyku mikro HDMI, oprócz kabla HDMI będzie również potrzebna przejściówka MHL Micro-USB-HDMI. Dzięki temu będzie można wyświetlać skopiowany obraz z telefonu na telewizorze. Warto jednak pamiętać, że płynność działania w tym przypadku może być różna. Telewizor może wolniej wyświetlać niektóre rzeczy, ale jest to całkowicie normalne. 

Jak podłączyć telefon do telewizora kablem USB?

Wbrew pozorom podłączenie telefonu do telewizora kablem USB jest bardzo proste i przebiega praktycznie tak samo, jak łączenie smartfona z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Oczywiście najpierw trzeba połączyć oba urządzenia kablem USB. Następnym krokiem jest wejście w ustawienia w telefonie oraz zmiana trybu przesyłu danych na USB. W celu połączenia z telewizorem należy nacisnąć na pilocie przycisk „Home” i wybrać opcję „Media”. W tym miejscu powinny pojawić się do wyboru foldery znajdujące się w pamięci smartfona z zapisaną muzyką, zdjęciami i video. 

Połączenie telefonu z telewizorem za pomocą USB lub kabla HDMI jest bardzo proste. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy telewizor nie jest wyposażony w funkcję Smart TV i nie ma możliwość sparowania tych dwóch urządzeń przez Internet czy Bluetooth. 

Zdj. główne: Nicolas J Leclercq / unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 354 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *