Co to jest pióro 3D – wszystko co powinieneś wiedzieć o długopisach 3D

Długopis w 3D jest urządzeniem, wyglądem przypominający zwykły długopis z tą różnicą, że nie zawiera tuszu, ale specjalnie rozpuszczony w wysokiej temperaturze filament. Wkłady są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu trójwymiarowy długopis pozwala na tworzenie kolorowych rysunków w trójwymiarze.

Pióro 3D jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy jednie rysować nim w powietrzu lub dla ułatwienia na specjalnych dostosowanych do tego szablonach. Na tym właśnie polega realna technika obrazów w trójwymiarze. Długopis w 3D działa bez użycia dodatkowego wspomagania w postaci innych urządzeń, a co ważne — nie trzeba stosować do niego dodatkowego oprogramowania. Do urządzenia wystarczy włożyć dedykowany wkład, który podgrzewa się do wskazanej temperatury. Termoplastyczne tworzywo zastyga chwile po opuszczeniu magicznego długopisu.

Jaka jest różnica między rysowaniem za pomocą długopisu a rysowaniem za pomocą pióra 3d?

Pióro 3D to narzędzie, które pozwala rysować w trzech wymiarach. Posiada dyszę, która może wytłaczać plastik, umożliwiając budowanie kształtów i przedmiotów w powietrzu.

Różnica między rysowaniem zwykłym piórem a piórem 3D polega na sposobie ich działania. Pióro 3D działa poprzez wytłaczanie plastiku, podczas gdy zwykłe pióro wykorzystuje atrament do tworzenia obrazów na papierze.

Najważniejszą różnicą między nimi jest to, że gdy używasz zwykłego długopisu, pozostawia on tylko ślady na papierze, ale gdy używasz długopisu 3D, pozostawia również ślady w przestrzeni.Ile kosztuje długopis 3D

Cena długopisu 3D jest znacznie tańsza w porównaniu do popularnych drukarek 3D. Prosty, zwykły pisak trójwymiarowy można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Jednak ceny mogą się różnić w zależności od zestawu. Większość tego typu produktów posiada dołączony próbny wkład.

Rysowanie długopisem 3D pobudza wyobraźnie i kreatywność, dzięki czemu świetnie nadaje się na prezent dla dziecka.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *