Bloki betonowe – najważniejsze informacje przed zakupem

Branża budowlana ciągle się rozwija. Jednocześnie wciąż wykorzystuje się tradycyjne materiały, które cechuje duża wytrzymałość, a także charakteryzują świetne parametry techniczne. Na uwagę zasługują choćby bloki batonowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać szerokie spektrum zastosowania.

Bloki betonowe – szerokie spektrum zastosowania

Bloki betonowe są niewątpliwie bardzo popularnym materiałem budowlanym. Warto zauważyć, że wykorzystuje się je zarówno w budownictwie jednorodzinnym i mieszkaniowym, ale też do budowy obiektów użytku publicznego. Do tego też mają one zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Dostępne są w wielu różnych rozmiarach, najczęściej stosuje się modele o wymiarach 12 x 24 x 24 cm bądź też 24 x 24 x 49 cm. Warto jeszcze zauważyć, że ich cena jest naprawdę nieduża, co pozwala znacząco obniżyć koszty inwestycji. Do tego wszystkiego mają naprawdę dobre parametry techniczne. Cechuje je wytrzymałość na zgniatanie, odporność mechaniczna, ale też niska absorpcja wody. Mogą mieć duże gabaryty. Dzięki temu naprawdę dobrze sprawdzają się w budownictwie przemysłowym. Do tego wszystkiego można z nich budować różnego rodzaju ściany, zarówno te nośne, jak i fundamentowe. Bardzo dobrze sprawdzają się też do budowy piwnic czy podmurówek, tym bardziej że zapewniają świetną izolację termiczną. Do tego wszystkiego można je poddawać obróbce mechanicznej. 

Bloki betonowe – zalety 

Bloki betonowe rzeczywiście można wykorzystać do budowy ścian czy fundamentów. Produkuje się je z mieszaniny żwiru, cementu z dodatkiem piasku. Często stosuje się je jako alternatywę dla pustaków czy cegieł. Są jednak lżejsze, a do tego tańsze od cegieł. Do największych zalet możemy zaliczyć dużą szybkość murowania. Jest to materiał, który poddaje się obróbce. Coraz częściej wykorzystuje się go do budowy domów jednorodzinnych. Możecie nawet murować grubsze ściany fundamentowe. Jak wiadomo większość domów czy też innych budynków wymaga wykonania szalowania. Wykorzystując bloki betonowe, można sporo zaoszczędzić, gdyż nie trzeba wykonywać deskowania, co umożliwia również znaczącą oszczędność czasu. Musimy też wspomnieć, że bloki betonowe wykazują dużą wytrzymałość na nacisk górny. Oczywiście należy jeszcze pamiętać o dokładnym wyciągnięciu narożników, gdyż dzięki temu rozkład siły nacisku będzie równomierny. Jeżeli szukacie najwyższej jakości produktów, to wejdźcie na stronę: https://budmater.pl/bloki-betonowe.      

Czy bloki betonowe mają jakieś wady?

Przedstawiliśmy już liczne zalety oraz zastosowanie bloków betonowych. Warto zastanowić się, czy te produkty mają jakieś wady. Otóż dla niektórych układanie bloczków może być trudniejsze niż układanie cegieł. Jednak prawda jest taka, że zatrudniając dobrego specjalistę, nie trzeba obawiać się, że nie poradzi sobie z tego typu pracami. Pewnym problemem może być fakt, że jeżeli umieścicie bloczki betonowe w bardzo wilgotnym gruncie, to mogą zacząć szybko oddawać wilgoć. Ale i tutaj trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku mokrego gruntu żaden materiał się nie sprawdzi. Wtedy najlepszym wyborem jest po prostu osuszanie terenu. Zatem tak naprawdę bloczki betonowe, takie jak modele Budmater, są materiałem wysokiej jakości o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Co ważne, dostępne są w korzystnej cenie. Dlatego to dobry wybór do każdego typu budownictwa.

Zdjęcie główne: Daniel Krzewinski

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *