Dlaczego warto postawić na światłowód?

Internet światłowodowy zyskuje coraz większe grono odbiorców. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii łącze światłowodowe umożliwia wysoką prędkość przesyłania i odbierania danych. To gwarancja ultraszybkiego i stabilnego połączenia internetowego oraz niskiej awaryjności.

Z roku na rok w Polsce powiększa się grono osób, firm oraz instytucji, które zdecydowały się na wykonanie instalacji światłowodowych. Po prostu światłowody sprawdzają się dużo lepiej niż tradycyjne kable miedziowe. Są trwalsze i niestraszne im zmienne warunki atmosferyczne. Do tego są odporne na uszkodzenia. Warto postawić na tę najnowszą technologię!

Szybki Internet w domu i w pracy

Ostatnie lata pokazały praktycznie całemu światu, że stabilne i silne łącze internetowe ułatwia codzienne funkcjonowanie. Zwłaszcza w momencie, kiedy powszechnie wprowadzono pracę i naukę zdalną. Codziennie z Internetu korzystają miliony osób. Ale tylko niewielki odsetek z nich tak naprawdę wie, czemu dokładnie zawdzięcza możliwość serwowania po sieci.

To wszystko dzięki technologii FFTH. Pełna nazwa tego skrótu to Fiber To The Home, który można przetłumaczyć jako światłowód do domu. Wyróżnia go niezawodność oraz bezawaryjność. Dlatego to bardzo dobry pomysł, aby doprowadzić kable światłowodowe do prywatnych domów oraz przedsiębiorstw. Zyskujemy szybki Internet oraz możliwość sprawnego pobierania i wysyłania danych.

W ostatnim czasie obserwujemy gwałtowny wzrost liczby gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i instytucji publicznych korzystających z najnowszej technologii światłowodu. Ponadto eksperci zwracają uwagę na wysoki standard tej usługi.

Z każdym kolejnym miesiącem daje się zauważyć wzrost urządzeń domowych, a także przemysłowych, które wymagają wsparcia ze strony łącza internetowego. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się cokolwiek zmienić. Wręcz przeciwnie, światłowód i jego szybkość oraz skuteczność wskazują na to, że z tej technologii będziemy korzystać jeszcze przez kilkadziesiąt lat.

Przygotowanie pod światłowód

Przed podłączeniem światłowodu do danego budynku należy się do tego odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności specjaliści muszą wykonać dokładne pomiary i opracować projekty. Wszystko musi być dokładnie i starannie zaplanowane. Kluczowe jest zbudowanie całej sieci, która będzie sprawnie działała.

Kable światłowodów prowadzone są pod ziemią. W tej sytuacji trzeba być bardzo uważnym, aby je prawidłowo rozciągnąć pod powierzchnią i nie uszkodzić innych instalacji. Tylko dzięki takim działaniom możliwe będzie przeprowadzenie poprawnego montażu i instalacji.

Do bezpośredniego połączenia sieci pod wskazany adres wykorzystywane jest specjalne okablowanie światłowodowe. Z kolei za bezpośrednią transmisję fali z zakresu światła niewidzialnego z wykorzystaniem zjawiska całkowitego jej odbicia odpowiada kabel światłowodowy. W każdym znajduje się co najmniej jedno włókno szklane, które gwarantuje brak jakichkolwiek zakłóceń.

Jeśli chcemy mieć pewność, że planowana inwestycja będzie przebiegać szybko i sprawnie, najlepiej zlecić tego rodzaju prace doświadczonym instalatorom światłowodów i firmom się w tym specjalizującym. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu instalacja tego szybkiego Internetu będzie możliwa praktycznie w każdym miejscu.

Sprawdź więcej na https://wartel.pl/swiatlowody/.

Zalety Internetu światłowodowego

Światłowód to inwestycja na długie lata. Ultraszybkie łącze internetowe sprawi, że nawet podczas korzystania z niego w tym samym momencie przez kilka osób nie będą występowały problemy z łącznością. Jego znak rozpoznawczy to wręcz nieprzeciętne możliwości przesyłowe.

Do tego nie zacina się i nie przerywa połączenia. Dane natomiast są pobierane i przesyłane błyskawicznie. Próbując określić światłowód w dwóch słowach, na myśl przychodzą „stabilność i niezawodności”. Instalacja światłowodowa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jakie są jeszcze inne zalety światłowodu?

 • Ultraszybkość,
 • stabilność,
 • niezawodność,
 • stała prędkość transferu,
 • niska awaryjność,
 • doskonały sygnał optyczny,
 • multifunkcjonalność,
 • komfort użytkowania nawet przez kilka osób,
 • możliwość korzystania z Internetu na kilku urządzeniach,
 • uniwersalność – można korzystać, dzięki niemu z innych usług telekomunikacyjnych, m.in. telefonu i telewizji,
 • bardzo wysoka odporność na potencjalne zakłócenia radiowe i magnetyczne,
 • lekkość łącza,
 • wysoka jakość połączenia,
 • kable światłowodów prowadzone są pod powierzchnią ziemi, co zmniejsza ryzyko uszkodzeń,
 • nielimitowany dostęp,
 • szybka instalacja,
 • oszczędność,
 • brak szkodliwego promieniowania.
 • światłowód jest dielektryczny (nie przewodzi prądu, co gwarantuje izolację od wyładowań atmosferycznych. Nie ma możliwości, aby podczas burzy poszedł prąd po światłowodzie i uszkodził urządzenie).

Kto może pomóc w założeniu instalacji światłowodowej?

Poszukujesz firmy, która zaprojektuje i wykona od A do Z instalację sieci światłowodu? Zaufaj firmie Wartel, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na polskim rynku, w zakresie świadczenia kompleksowych usług instalacji światłowodowej. To, co ją wyróżnia, to przede wszystkim szybki czas realizacji zlecenia, solidność i profesjonalizm.

Wartel ma swoją siedzibę w Warszawie, ale podejmuje się wykonania zleceń na terenie całego kraju. Realizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia od klientów indywidualnych, instytucji publicznych oraz prywatnych firm.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 396 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *