Jaki zbiornik hydroforowy do domu jednorodzinnego?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego bez przyłącza do sieci wodociągowej musi rozwiązać kluczową kwestię – jak zapewnić stały dostęp do wody ze studni głębinowej, dbając przy tym o mechanizm pompy doprowadzającej wodę z dużej głębokości? Metodą na pogodzenie kwestii technicznych i użytkowych staje się instalacja odpowiedniego zbiornika hydroforowego. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek, dzięki którym wybór urządzenia nie będzie generował tylu znaków zapytania. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Jak wybrać zbiornik hydroforowy do gospodarstwa domowego?

Podstawowym kryterium przy wyborze docelowego zbiornika staje się jego pojemność. Hydroforowe zbiorniki ocynkowane powinny odpowiadać potrzebom wszystkich mieszkańców gospodarstwa domowego. Przed zakupem należy zatem uwzględnić ilość osób korzystających dziennie z instalacji, zestawić tę liczbę z wydajnością pompy zintegrowanej ze studnią głębinową, a także uwzględnić przewidywany wzrost zapotrzebowania w kolejnych latach. Dla rodziny z dwójką dzieci możemy zarekomendować zbiornik o pojemności 150-200 litrów. Każda dodatkowa osoba wymaga zwiększenia pojemności przynajmniej o dodatkowe 50 litrów. Jeśli woda w zbiorniku ma posłużyć również do podlewania ogrodu, dwukrotność podanych tu parametrów nie będzie przesadą. Zbiorniki ocynkowane dostępne na rynku charakteryzują się znaczną rozpiętością rozmiarową, dzięki czemu bez większych problemów dopasujesz urządzenie do własnych potrzeb. Warto mieć na uwadze, że duży zbiornik hydroforowy odciąża pompę wody ze studni, która nie musi załączać się tak często. Jednorazowe napompowanie dużej ilości wody do zbiornika wpływa na mniejsze zużycie mechanizmów pompy, ogranicza konsumpcję energii elektrycznej i gwarantuje stałe ciśnienie wody w kranie niezależnie od intensywności korzystania.

Wybierając zbiornik hydroforowy do domu, musimy podjąć decyzję odnośnie do wyboru konkretnego rozwiązania technologicznego. Zbiorniki ocynkowane posiadające wbudowaną poduszkę powietrzą utrzymującą ciśnienie wody doskonale sprawdzają się w przypadku niewielkich nieruchomości. Zbiorniki ocynkowane umożliwiają bowiem instalację na zewnątrz, bez ryzyka pojawienia się korozji. Wymagają przy tym cyklicznej kontroli ciśnienia powietrza.

Kolejnym rodzajem produktu magazynującego wodę jest zbiornik przeponowy. Tutaj za utrzymanie właściwego ciśnienia odpowiada gumowa membrana. Zbiornik przeponowy pozostaje gotowy do użytku natychmiast po zakupie, a parametry jego pracy zostały ustalone na etapie produkcji. Charakter pracy materiału, z którego wykonano membranę, wymaga natomiast stabilizacji temperaturowej. Z tego powodu zbiornik przeponowy powinien być umieszczony wewnątrz nieruchomości.

Zbiornik przeponowy i zbiorniki ocynkowane w ofercie Hypo

Bez względu na to, jaką podjąłeś decyzję – zbiorniki hydroforowe we wszelkich możliwych konfiguracjach znajdziesz w ofercie sklepu Hypo. Strona internetowa sklephypo.pl/74-zbiorniki-hydroforowe to prawdziwe kompendium wiedzy dla użytkowników studni głębinowych. Zbiorniki ocynkowane od Hypo zyskały powszechną opinię urządzeń bezawaryjnych, będących skutecznym elementem systemu poboru wody głębinowej.

Zdj. główne: pexels.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 369 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *