Dlaczego warto wziąć pożyczkę pod hipotekę?

Spośród wielu innych form finansowania dla firm, pożyczka z zastawem na wybranej nieruchomości niezwykle szybko zyskuje na znaczeniu. Korzystają z niej nie tylko przedsiębiorstwa w kryzysie, lecz również start-upy i podmioty o dużych fluktuacjach w dochodach. Dlaczego warto zainteresować się tym innowacyjnym produktem finansowym? Jak mądrze korzystać z pożyczek hipotecznych, aby zapewnić sobie lepsze warunki do dalszego rozwoju? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, jak wiele możliwości oferuje ten prosty mechanizm pożyczkowy!

Korzyści dla zaciągających pożyczki pod zastaw nieruchomości 

Punktem startowym dla wszelkich rozważań o zaletach pożyczek pod hipotekę jest niski próg wejścia. Ustanowienie skutecznego zabezpieczenia otwiera dodatkowe możliwości dla biur pożyczkowych, które nie muszą obawiać się o utratę swoich środków. Niewypłacalność klienta uruchamia procedurę egzekucyjną i prowadzi do odzyskania środków w krótkim terminie. Co to daje samym pożyczkobiorcom? 

Otóż bezpieczeństwo pożyczkodawcy umożliwia zdjęcie wielu restrykcji, jakie doskonale znamy ze świata bankowego. Weryfikacja zdolności kredytowej, wymóg nienagannej historii w BIK, udowodnienie stabilnych dochodów w firmie – to niektóre z warunków uzyskania kredytu. Na rynku pozabankowych pożyczek hipotecznych te ograniczenia odchodzą w niepamięć. Wnioskodawca sam ocenia możliwości spłaty i ponosi pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. 

Pożyczki pod zastaw domu, mieszkania lub gruntu otwierają dostęp do pokaźnej puli środków na dowolny cel. Ostateczna kwota finansowania wynika z wartości rynkowej nieruchomości oddawanej w zastaw i polityki wewnętrznej firmy pożyczkowej w zakresie tzw. LTV (procentowa relacja maksymalnej kwoty finansowania do wyceny przedmiotu zastawu). Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, wnioskodawca może liczyć na atrakcyjne stawki oprocentowania długu. Można zatem zaoszczędzić znaczną sumę na odsetkach w porównaniu do innych rodzajów pożyczek. 

Pożyczka pod hipotekę charakteryzuje się wydłużonym okresem spłaty w porównaniu z alternatywnymi propozycjami kredytowymi. Rozciągnięcie płatności ratalnych na kilkadziesiąt miesięcy przyczynia się do zredukowania jednostkowych obciążeń i ułatwia regulowanie zadłużenia. To kluczowe dla mikro- i małych przedsiębiorstw borykających się z utratą płynności finansowej w związku z przejściowym zastojem w biznesie. 

Warto również wspomnieć o nieograniczonych możliwościach rozwoju za pomocą środków z pożyczki. Oferty pod zastaw nieruchomości nader często służą za trampolinę biznesową dla start-upów. Nowe podmioty gospodarcze nie mogą liczyć na finansowanie w bankach z powodu niskiego stażu na rynku i nikłej stabilności w dochodach. Tymczasem potężny zastrzyk gotówki z pożyczki pod zastaw domu pozwala poczynić kluczowe inwestycje i zwiększyć konkurencyjność. 

Weź pożyczkę u zaufanego partnera 

Jeśli szukasz sprawdzonych i bezpiecznych pożyczek pod hipotekę, firma Smartvest specjalizuje się w tego rodzaju produktach dla małych firm. Wejdź na stronę www.smartvest.pl i przekonaj się do licznych korzyści finansowania pozabankowego jako narzędzia do wyjścia z kryzysu lub przyspieszenia rozwoju. 

Zdj. główne: unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *