Jak odetkać zlew gdy kret nie pomaga?

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy coraz więcej czasu, nie tylko podczas przygotowywania posiłków, ale także integrując się. Jest to też często miejsce, które jest coraz częściej połączone z salonem. Z tych względów kuchnia powinna być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Niestety częstym zjawiskiem jest zatkany zlew. Co zrobić, gdy jest zapchany zlew kret nie pomaga? Jeśli chcesz poznać sposoby na skuteczne udrożnienie rur – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Zatkany zlew? Poznaj sposoby na udrażnianie rur!

Zatkany zlewozmywak to dosyć częste zjawisko. Sam proces zaczyna się dosyć niepozornie i z tego względu jest wtedy bagatelizowany. Można bowiem usłyszeć bulgotanie, woda zaczyna wolniej spływać, a z samego odpływu wydobywa się brzydki zapach. Z pewnością taka sytuacja nie należy do komfortowych i jest to odpowiedni czas, by zacząć działać i poczynić pewne kroki, w celu udrożnienia syfonu zlewozmywakowego. Oczywiście można skorzystać z pomocy hydraulika, który poradzi sobie z tym problemem, jednak warto spróbować zrobić to samodzielnie, ponieważ nie jest to zadanie trudne.

Sposoby na odetkanie zlewu możemy podzielić na takie wykonanie przy użyciu preparatów, dostępnych w sklepie, a także i na takie, które można wykonać samodzielne. Jedne i drugie są skuteczne. Różnią się jednak naszym podejściem do tego typu preparatów. Są także mechaniczne sposoby na przepychanie rur, które dla jednych są pierwszym krokiem, przez inne osoby zostawiane są na sam koniec, gdy zlew jest zapchany bardzo i nawet silne preparaty sobie z tym nie radzą.

Więcej inspiracji i porad znajdziesz na stronie https://www.lazienkiabc.pl/

zatkany zlew

Zapobiegaj zatkaniu się zlewu!

Sytuacja kiedy jest zapchany zlew kret nie pomaga z pewnością nie należy do komfortowych. Z tego względu zawsze warto jest przede wszystkim zapobiegać temu, by do takich sytuacji nie dochodziło. Z pewnością dużo łatwiej i wygodnie jest dbać o zlew, niż później czyścić zalegające nieczystości. Przede wszystkim do zlewu nie można wrzucać każdego rodzaju resztek, czyli fusów, herbaty oraz ziół. Warto pamiętać także o tym, że do zlewozmywaka nie można wlewać gorącego tłuszczu – co niestety jest praktykowane przez wiele osób.

Gorący tłuszcz po ostygnięciu osadza się na rurach. Dodając do tego resztki jedzenia, nietrudno wyobrazić sobie, że można w ten sposób szybko doprowadzić do zatkania się rur. Niestety do zatkania się rur może dojść, nawet także wtedy, gdy do syfonu zlewozmywakowego dostaną się także minimalne ilości resztek jedzenia. Jednym ze sposobów przeciwdziałania zapchania się zlewu, jest zaopatrzenie się w sitko, które wkładane jest do odpływu. Koszt zakupu takiego sitka jest bardzo niski. Można wybrać takie, które będą pasowały do zlewu nie tylko pod względem rozmiaru i kształtu, ale także i kolorystyki.

Środki chemiczne – sposób na udrażnianie zlewów

Jak najszybciej odetkać zatkany zlew? Jednym z lepszych i szybszych sposobów jest zastosowanie środka do udrażniania rur. Jest ich obecnie naprawdę wiele. Mogą różnić się marką, składem, chociaż sposób działania ich jest podobny. Do najpopularniejszych zaliczyć można środki w granulkach, a także i preparaty do udrażniania rur w płynie. Środki te sprawdzają się najlepiej, jeśli sam zator powstał tuż pod odpływem. Można stosować je także profilaktycznie, w celu zapobiegania takim sytuacjom.

Środki chemiczne są skuteczne, jednak wiele osób woli użyć domowych preparatów, które nie tylko są tańsze, to także i przyjazne dla środowiska naturalnego. W przypadku, jeśli mamy zapchany zlew, a kret nie pomaga – można zastosować np. preparat wykonany z octu czy sody. W zależności od stopnia zapchania odpływu – stężenie preparatu powinno być wyższe lub niższe.

Zdj.: pixabay.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *