Klimatyzacja do domu – o czym należy pamiętać decydując się na klimatyzator?

Obecność klimatyzatora w lokalach usługowych czy supermarketach nie jest niczym nadzwyczajnym. Coraz częściej sprzęty te są obecne w biurach, mieszkaniach i domach. Nic w tym dziwnego – klimatyzator posiada wiele zalet, dzięki którym wiele osób się do niego przekonało i postanowiło w niego zainwestować. O czym należy pamiętać decydując się na klimatyzację do swojego domu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tekście poniżej!

Odpowiedni rodzaj klimatyzatora kluczem do domowego komfortu

Modeli klimatyzatorów jest bardzo dużo, jednak najczęściej wybierane są wydajne urządzenia typu split. Składają się one z jednej jednostki wewnętrznej i jednej zewnętrznej. Jeżeli jednak decydujemy się na klimatyzację w wielu pomieszczeniach, to w tym wypadku najlepszą opcją jest klimatyzator multi-split. Posiada on jedną jednostkę zewnętrzną i kilka wewnętrznych. Na popularności zdobywają również klimatyzatory kanałowe. Dzięki wykorzystaniu kanałów w domu jednorodzinnym, powietrze jest równomiernie rozprowadzane do kilku pomieszczeń.

Energooszczędność klimatyzatora

Przy zakupie urządzenia należy zwrócić uwagę na jego energooszczędność. Określana jest ona standardową i wszystkim znaną symboliką – od A do A+++. Poszukując odpowiedniego klimatyzatora do swojego domu dobrze jest przyglądać się takim sprzętom, które będą zużywać jak najmniej prądu, a następnie dopasować go do metrażu danego pokoju. Nie można oczywiście zapomnieć o wydajności grzewczej i chłodniczej.

Wydajność grzewcza i chłodnicza

Urządzenie jest najbardziej efektywne wtedy, kiedy wydajnie i energooszczędnie schłodzi pomieszczenie. Parametry, które określają efektywność klimatyzacji to COP i EER. Pierwszy z nich oznacza współczynnik wydajności grzewczej, a drugi – współczynnik wydajności chłodniczej. Im wyższe wartości wskaźników, tym klimatyzator jest bardziej efektywny energetycznie.

Wydajność i moc klimatyzatora

Najważniejszym parametrem jest moc klimatyzatora. Trzeba ją odpowiednio dopasować do powierzchni, na której ma on działać, zanim kupimy sprzęt. Zakłada się, że na jeden metr kwadratowy potrzeba około 100 W mocy. Czyli przy 30 metrach kwadratowych potrzebne jest 3 kW.

Dodatkowe funkcje ułatwiające obsługę

Najnowsze klimatyzatory posiadają szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy zadbać o swój jeszcze większy komfort. Urządzenia te mają nie tylko chłodzić podczas upalnych dni, ale również dogrzewać, kiedy za oknem panują niższe temperatury. Co więcej, mogą one również kontrolować czystość powietrza oraz poziom wilgoci w danym pomieszczeniu. Jakie funkcje dodatkowe klimatyzatora należy przemyśleć, zanim kupimy urządzenie?

Dobrze jest wziąć pod uwagę chociażby sterowanie przez Wi-Fi. To niesamowita wygoda dla domowników – zanim wrócą z pracy mogą ustawić temperaturę w pomieszczeniu, aby po powrocie mogli cieszyć się komfortem powietrznym. Kolejna funkcja to automatyczne oczyszczanie i jonizacja powietrza, czyli coś szczególnie przydatne alergikom i astmatykom. Tryb cichej pracy nie zakłóca wypełniania codziennych obowiązków, a autodiagnoza błędów czy wykrywanie obecności ludzi ułatwia korzystanie z klimatyzatora.

Termopol Ice – firma, która zajmie się montażem i serwisem klimatyzacji w Twoim domu

Chcesz zamontować klimatyzację w swoim domu, ale nie jesteś pewien swojego wyboru? Wybierz firmę, specjalizującą się w tej branży od wielu lat! Termopol Ice posiada w swoim zespole wykwalifikowanych oraz doświadczonych fachowców – doradzą oni na każdym kroku! Ponadto, w ich ofercie znajdują się sprzęty od światowej sławy marek, jak chociażby Gree, Daikin czy Mitsubishi. Fachowcy Termopol Ice chętnie pomogą Ci w doborze najlepszego klimatyzatora i wykonają dokładny oraz czasowy montaż. 

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *