Systemy alarmowe dla firm i domów jednorodzinnych

Nowoczesne alarmy z powodzeniem niwelują potrzebę zatrudniania ochrony czy grup ochroniarskich do zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego budynku. Instalacja alarmowe może być oczywiście połączona z centrum interwencyjnym firmy ochroniarskiej, lecz w dalszym ciągu obniża to koszty usługi, w porównaniu z potrzebą zatrudnienia ochrony „na miejscu”.

Tematem dzisiejszego artykułu są właśnie systemy alarmowe dla firm i domów jednorodzinnych. Przyjrzymy się bliżej budowie instalacji alarmowej oraz jej zaletom. Podpowiemy też, jakie pytania zadać, wybierając alarm oraz gdzie go kupić. Zapraszamy do lektury!

Jak zbudowane są nowoczesne systemy alarmowe?

Systemy alarmowe to obecnie skomplikowane instalacje techniczne, których sercem jest profesjonalna centralka SSWiN. Pamiętajmy jednak, że budowa alarmu to nie budowa statku kosmicznego! Poznajmy zatem elementy, z których składa się instalacja alarmowa!

  • Centralka – to oczywiście serce całej infrastruktury alarmowej. To właśnie ona umożliwia rozbrajanie alarmu oraz jego uzbrajanie. Służy ponadto do konfigurowania rozmaitych dodatkowych funkcjonalności.
  • Sensory – różnego rodzaju czujki i czujniki to kluczowy element każdej instalacji alarmowej. Bez nic alarm nie ma sensu bytu! Są odpowiedzialne z wykrywanie ruch oraz innego rodzaju zdarzeń. Podstawa to oczywiście czujniki ruchu w technologii PIR albo czujki PIR+MW.
  • Sygnalizacja – to w jaki sposób sygnalizowane są zdarzenia zależy w dużej mierze od wymagań użytkownika. Na miejscu zdarzenia zapewniana jest zazwyczaj sygnalizacja dźwiękowa i akustyczna. Dodatkowo alarmy wysyłają powiadomienia SMS albo informacje w aplikacji mobilnej.
  • Okablowanie – wiele systemów posiada również okablowanie. Pamiętaj jednak, że na rynku są też dostępne bezprzewodowe systemy alarmowe na baterie, bez potrzeby stosowania okablowania.
  • Moduły dodatkowe – użytkownik ma możliwość rozbudowy instalacji o dodatkowe moduły zdalnego dostępu czy czytniki kart zbliżeniowych RFID.

Warto w tym miejscu podkreślić, że coraz więcej systemów alarmowych pozwala na rozszerzenie ich funkcjonalności poprzez integrację alarmu z zewnętrznymi instalacjami, takimi jak automatyka budynkowa, system oddymiania i przewietrzania czy monitoring wizyjny IP. Szeroki asortyment tego rodzaju rozwiązań oferuje m.in. sklep internetowy sklep-ecsystem.plMożna tam zapoznać się z parametrami produktów oraz ich możliwościami.

Pytania o instalację alarmową, które pomogą Ci w wyborze alarmu!

Decyzja o zakupie instalacji alarmowej powinna być poprzedzona pogłębionym badaniem rynku oraz własnych wymagań, dotyczących systemów alarmu. Jakie pytania pomogą Ci wybrać alarm?

  • Jaka jest lokalizacja obiektu i jaki jest poziom zagrożenia włamaniem do niego?
  • Jakie są możliwości zasilania poszczególnych elementów instalacji SSWiN?
  • Ile pomieszczeń, miejsc, punktów, okien, drzwi czy przejść chcemy zabezpieczyć?
  • Czy ochrona będzie obejmowała również garaż na samochód i teren posesji?
  • Czy wymagane są dodatkowe funkcje (np. kontrola dostępu oraz ochrona ppoż.)?

Mając w planach instalację alarmu pamiętaj o możliwościach związanych z ewentualną integracją systemu z centrum powiadamiania grupy interwencyjnej firmy ochroniarskiej.

Jakie są zalety alarmu i gdzie kupić system alarmowy?

Wśród korzyści wynikających z zakupu instalacji alarmowej użytkownicy często wymieniają m.in. niższe ryzyko utraty oraz zniszczenia mienia. Wiele nowoczesnych alarmów ma także rozbudowane funkcje z zakresu wykrywania zalań czy pożarów, obniżając ryzyko strat materialnych w wyniku tych zdarzeń. Za ich szybkie wykrywanie są odpowiedzialne specjalne czujniki środowiskowe. Warto wspomnieć, że systemy alarmowe to nie tylko większe bezpieczeństwo oraz wygoda użytkowania domów i budynków. Alarmy zapewniają także większy prestiż, m.in. poprzez implementację praktycznych funkcji z zakresu KD (kontrola dostępu do pomieszczeń). Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy alarmów, to sprawdź oferowane przez polski sklep EC System systemy alarmowe Satel, Pulsar, Jablotron oraz instalacje alarmowe innych uznanych marek. Zyskasz nie tylko dostęp do bogatej oferty rozwiązań SSWiN, lecz również fachowe doradztwo doświadczonych handlowców z praktyczną wiedzą na temat systemów bezpieczeństwa.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 394 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *