Czy da się podłączyć klawiaturę do PS5?

Konsola PlayStation 5 przyciąga wielu graczy zachęcanych dobrymi parametrami sprzętu oraz mnogością dostępnych gier, w tym także tych ekskluzywnych. Choć do konsoli zostały specjalnie zaprojektowane pady DualSense, to jednak wielu graczy, szczególnie tych najczęściej grających na komputerze, wciąż preferują klasyczne połączenie jakim są myszka oraz klawiatura. Pytanie jak podłączyć klawiaturę do konsoli nie jest więc bezpodstawne, a sposobów na sparowanie konsoli i klawiatury jest co najmniej kilka.

Dlaczego warto grać na ps5 z użyciem klawiatury?

Mimo, iż domyślnym urządzeniem przeznaczonym do gry na ps5 jest odpowiedni pad, to jednak kombinacja myszki i klawiatury dla wielu może być bardziej pożądana. Może być to konsekwencją zarówno przyzwyczajenia wieloletnich graczy komputerowych, którzy uznali, że konsola jest lepszym wyborem z uwagi na jej możliwości sprzętowe, lecz woleliby nie zrezygnować ze sterowania do którego przywykli, jak i chęcią osiągnięcia większej precyzji. Wiele gier, w tym szczególnie te z modułem sieciowym oraz strzelanki wymagają bardzo dokładnego prowadzenia celownika, co nie jest możliwe z użyciem nawet najdokładniejszego pada z uwagi na jego konstrukcję. Światowej klasy e-sportowcy zawsze wskazują jako preferowane sterowanie klawiaturę i myszkę, gdyż gwarantuje to po prostu najlepsze przełożenie swoich ruchów na działania na ekranie.

Jak podłączyć do ps5 klawiaturę przewodową?

Rozważanie jak podłączyć klawiaturę przewodową do swojej konsoli nasuwa od razu jedną prostą odpowiedź – wystarczy ją podłączyć tak jak do komputera. W tym przypadku rzeczywiście najprostsze rozwiązanie należy uznać za najlepsze, gdyż ps5 wyposażona jest w kilka wejść USB, które pozwalają podłączyć swoją ulubioną klawiaturę do konsoli. Ewentualne problemy mogą mieć charakter dwojaki. Po pierwsze nie każda klawiatura może być kompatybilna z ps5, więc szczególnie w przypadku starszych modeli warto to sprawdzić na stronie producenta. Po drugie wejść USB w konsoli może po prostu zabraknąć – wtedy wystarczy dokupić odpowiedni rozgałęziacz.

Jak połączyć z ps5 klawiaturę bezprzewodową?

Klawiatura bezprzewodowa jest trudniejsza do podłączenia do konsoli niż jej wyposażony w przewód odpowiednik, lecz z uwagi na bardzo krótkie przewody w większości klawiatur, dużo wygodniej się z niej korzysta. Aby połączyć klawiaturę bezprzewodową z ps5 należy wykorzystać wysyłany przez nią sygnał Bluetooth lub przez Wi-Fi, czyli w sposób analogiczny do połączenia danej klawiatury z komputerem. Aby skutecznie sparować oba urządzenia należy skorzystać z menu systemu PlayStation 5 wchodząc w opcję Ustawienia, zaś w niej wybrać zakładkę Akcesoria. W przypadku połączenia przez Bluetooth należy przejść do funkcji Ogólne, zaś później wskazać opcję Akcesoria Bluetooth. W przypadku łączenia urządzeń przez Wi-Fi w otwartej zakładce Akcesoriów należy wybrać opcję Klawiatura. Szczegółowa konfiguracja urządzeń będzie możliwa już po ich pełnym sparowaniu. Największym problemem jaki może wystąpić jest niemożność wykrycia klawiatury przez ps5 – dlatego warto zweryfikować zalecane przez producenta użycie jeszcze przed tym, gdy klawiatura bezprzewodowa trafi do naszego domu.

Instrukcja w punktach krok po kroku:

Potrzebny czas: 2 minuty

  1. Włącz konsole i wejdź w “Ustawienia”

  2. Przejdź do zakładki “Akcesoria”

  3. W przypadku klawiatury bluetooth znajdź zakładkę ogólne oraz “Akcesoria Bluetooth”

  4. W przypadku połączenia Wi-Fi w zakładce Akcesoria należy wybrać opcję “Klawiatura”

Zdj. główne: i Awale / unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 394 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *