Mercedes me Charge – największa sieć uwierzytelniania i płatności za ładowanie samochodów elektrycznych na całym świecie!

Marka Mercedes-Benz konsekwentnie dąży do elektrycznej przyszłości swoich pojazdów. W tym celu zapewnia swoim klientom m.in. bezproblemowe ładowanie i płatności za pomocą usługi ładowania Mercedes me Charge. Dowiedz się o niej więcej czytając nasz poniższy tekst!

Mercedes me Charge łączy ponad półtora miliona punktów ładowania!

Usługa ładowania Mercedes me Charge oferuje wszystkim kierowcom Mercedes-Benz ładowanie po przejrzystych cenach – niezależnie od operatora! Obecnie sieć Mercedes me Charge łączy ponad 1,5 punktów ładowania na całym świecie od ponad 1300 operatorów! Jest to jedna z największych sieci ładowania na świecie.

Mercedes me Charge na kuli ziemskiej

Marka Mercedes-Benz oferuje swoim klientom w 31 krajach kompleksową usługę ładowania. Jest to możliwe dzięki transgranicznej sieci ładowania. W Europie znajduje się około 600 000 punktów ładowania, w Azji ponad 800 000, a w Ameryce Północnej około 100 000. Stacje ładowania są odpowiednio strategicznie rozłożone w kluczowych lokalizacjach – w hotelach, centrach miast, centrach handlowych czy wzdłuż autostrad. Sieć Mercedes me Charge posiada w samych Niemczech ponad 100 000 punktów ładowania – jest to jednocześnie ponad 90% wszystkich punktów ładowania w kraju.

Mercedes me Charge stale się rozwija

Każdego miesiąca 2023 roku integrowano średnio 40 000 punktów ładowania. W ten sposób marka Mercedes-Benz aktywnie rozwija mobilną sieć elektryczną i wykazuje swoje silne zaangażowanie w przyszłość elektromobilności.

Zalety Mercedes me Charge

Mercedes me Charge bezproblemowo integruje się z systemem multimedialnym MBUX. Dzięki temu można bez większych problemów opanować ładowanie w miejscach publicznych. Nawigacja z funkcją Electric Intelligence oblicza wygodną trasę do danego punktu nie zapominając o postojach na ładowanie. Co więcej, uwierzytelnianie na stacji ładowania odbywa się za pomocą aplikacji Mercedes me, wyświetlacza multimedialnego MBUX, karty RFID Mercedes me Charge czy bezpośrednio przez Plug&Charge.

Nie można zapomnieć o tym, że marka Mercedes-Benz zapewnia przejrzyste ceny w publicznych stacjach ładowania. Przed rozpoczęciem procesu ładowania możemy w łatwy sposób sprawdzić konkretny koszt na kilowatogodzinę lub minutę.

Przyszłość Mercedes me Charge

Sieć Mercedes me Charge będzie dalej rozbudowywana. Aby jednak móc korzystać z tej usługi należy zawrzeć oddzielną umowę o ładowanie z wybranym dostawcą zewnętrznym, za pośrednictwem której odbywa się płatność oraz fakturowanie procesu ładowania. Oczywiście trzeba także posiadać osobisty identyfikator Mercedes me ID i wyrazić zgodę na korzystanie z usług Mercedes me Connect.

Poszukujesz idealnego samochodu elektrycznego marki Mercedes-Benz? Zajrzyj do MB Motors!

MB Motors jest Autoryzowanym Dealerem Mercedes-Benz z oddziałami w Jankach koło Warszawy, Piasecznie i Poznaniu. W swojej ofercie posiada bogaty wybór elektrycznych modeli Mercedes-Benz. Każdy z nich wyróżnia się wysokim luksusem, elegancją i funkcjonalnością. Nie czekaj! Wejdź na stronę internetową MB Motors i sprawdź dostępne modele bądź wybierz się do salonu stacjonarnie!

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *