Ile kosztuje przerobienie rolet wewnętrznych na elektryczne?

Wśród rolet wewnętrznych możemy wyróżnić kilka rodzajów jak chociażby:

Rolety kasetowe – Jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z kaset PCV lub aluminium. Montować je można, za pomocą specjalnych śrub bezpośrednio przykręcając do ramy okna lub w sposób zupełnie bezinwazyjny na specjalnych wieszakach. Rolety tego rodzaju przeważnie są ograniczone do kilku kolorów i pasują do bardzo klasycznych mieszkań dodając im dodatkowej klasy. Ze względu na różne ramy okien najczęściej, są wykonywane na zamówienie. Minusem może okazać się ich waga, jednak bez większego problemu utrzyma je mechanizm koralikowy.

Rolety wolnowiszące – klasyk wśród klasyków świetnie pasujący do nowoczesnych aranżacji. W szczególności zalecane do okien o większym metrażu. Nadające się również do wszystkiego rodzaju wnęk. Częstą praktyką jest montowanie ich bezpośrednio do sufitu lub ścian. Nie oznacza to jednak, że nie da się tego zrobić w ramie okna. Rolety zapewniają świetną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz często są dostępne w bardzo bogatej gamie kolorów. Ich popularność zapewniana jest również przez cenę. Waga rolet uzależniona jest od rozmiarów. Nie ma jednak problemów z podłączeniem do nich dodatkowego silnika.

Fotorolety – rodzaj przeznaczony dla tych kreatywnych, którzy chcą wprowadzić własny akcent w swoje okna. Największą zaletą tych rolet jest bezwątpliwie możliwość umieszczenia własnego wzoru. Wiąże się to oczywiście z produkcją na zamówienie. Często stosowany w pokojach dziecięcych. Sposób montażu nie różni się niczym od innych. Ten rodzaj rolet również bez większego problemu można przerobić na elektryczne.

Rolety dachowe – w tym przypadku często mamy do czynienia z dużo większym nasłonecznieniem, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór materiału. Najczęściej wybierane są tu ciemne kolory, jednak w tym przypadku ważniejsza jest jego grubość. Rolety te muszą być montowane w specjalnych prowadnicach, co pozornie może wydawać się problematyczne do dodatkowego montażu silnika. Jeżeli okno znajduje się wysoko, rzeczywiście ich ręczna obsługa może sprawiać problemy, dlatego w tym przypadku zalecamy stosowanie silników smart, które obsługują technologie bluetooth.

Żaluzje pionowe i poziome – klasyka dla każdego szanującego się biura. Nie rzadko stosowane również jako przegrody oddzielające od siebie pomieszczenia. W przypadku łatwych w montażu silników mogą okazać się problematyczne te sterowane sznurkiem. Wiele z nich jednak posiada sztandarowy mechanizm łańcuchowy.Silnik do rolet wewnętrznych – Smart

Smart Homes to przede wszystkim automatyzacja. Dlatego dziś wybraliśmy silnik do rolet firmy MoesHouse, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Dedykowana aplikacja na smartphone do obsługi rolet

Po zakupie silnika otrzymujemy dostęp do pobrania darmowej aplikacji na swojego smartphone, za pomocą której możemy obsługiwać rolety. Aplikacje ściągamy za pomocą kodu QR zamieszczonym na obudowie silnika. Za jej pomocą można połączyć do 7 urządzeń. Do obsługi aplikacji wykorzystywany jest bluetooth. Aplikacja zapewnia funkcja programowania harmonogramów, dzięki którym rolety otworzą się i zamkną automatycznie w wyznaczonych przez ciebie godzinach oraz umożliwia ustawienia blokad tak, aby roleta nie zawinęła się do środka lub zatrzymała się równo z krawędzią okna.

Możliwość manualnej regulacji silnikiem

W przypadku w którym nie ma możliwości dostępu do smartphone silnik można obsłużyć ręcznie za pomocą intuicyjnych przycisków góra dół. Obudowa została wykonana z tworzywa, która sprawia, że produkt nie brudzi się tak szybko, a w razie potrzeby jest łatwy w umyciu.

Montaż rolety elektrycznej

Silnik rolety nadaje się do większości pasków sterujących, ponieważ posiada 3 zmienne mechanizmy umożliwiające obsługę:

  • Koralików o zmiennych grubościach,
  • oraz pasów.

Cała obudowa natomiast jest wyposażona w taśmę dwóstronną, dzięki której w łatwy sposób przykleisz urządzenie do ściany.
Przed naklejeniem zalecamy odtłuścić nawierzchnie.

Ceny silników do rolet elektrycznych

Mając na uwadze prostotę oraz nieinwazyjny montaż urządzenie można dostać w okolicach 150 złotych. Dodatkowo wybraliśmy kilka podobnych produktów, które spełniają wyżej opisane standardy.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 13

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *