Szablony do długopisów 3D – czyli jak ułatwić sobie zabawę

Długopisy 3d są czymś pomiędzy drukarką trójwymiarową, a pistoletem na klej na gorąco. Zmagazynowany w środku filament do długopisów zastyga zaraz po wydobyciu się z urządzenia. Dzięki temu przy odrobinie wprawy możemy „rysować” w powietrzu kształty, postacie i całe konstrukcje. Zdecydowanie ułatwią nam to zadanie szablony do druku.

Czym są szablony do długopisu 3d do druku?

Długopisy 3d to fantastyczne urządzenia. Doświadczeni użytkownicy tworzą za ich pomocą trójwymiarowe postacie i niewielkie rzeźby. Początkujący powinni zacząć od czegoś prostszego. Szablony 3d pen do wydruku to proste rysunki i schematy. Musimy tylko nanieść tworzywo na odpowiednie linie, a następnie oderwać gotowe dzieło od kartki. Niektóre przedstawiają proste symbole – gwiazdki, wzory geometryczne czy też bohaterów bajek, inne zaś to specjalne maty, dzięki którym wykarzesz się większą precyzją. Bardziej zaawansowane 3d pen szablony pozwalają na tworzenie przestrzennych i dosyć skomplikowanych konstrukcji. Na początku jednak powinniśmy się nastawić na rysowanie podstawowych kształtów, które de facto mają dwa wymiary.

3d pen templates szablony – jak z nich korzystać?

Niektóre szablony do długopisów 3d są proste i niewymagające. Za ich pomocą w kilka minut wykonamy piękne i oryginalne ozdoby. Gwiazdki i postacie z kreskówek możemy na przykład powiesić na choince. Bardzo ważny jest tutaj fakt, że to my decydujemy, z jakiego wkładu skorzystamy. W wielu długopisach możemy umieścić wypełnienie o wielu kolorach czy też nawet fluorescencyjne. W teorii jedynie „przerysowujemy” ze schematu. W praktyce mamy jednak wpływ na efekt końcowy.Szablony do długopisu 3d – Cała masa kreatywnej zabawy i satysfakcja, gratis!

Na wyższych poziomach zaawansowania szablony do 3d pen stają się coraz bardziej skomplikowane i przy okazji dosyć niesamowite. Przypominają modele, do których części składowe wykonujemy sami. Możemy więc stworzyć motyle. Najpierw rysujemy skrzydła, a następnie tułów. Te elementy łączymy, dorysowujemy czułki i w niecałą godzinę mamy najpiękniejszego z owadów w trójwymiarze.

Zaawansowane szablony do długopisów 3D

Po wejściu na coraz wyższe poziomy zaawansowania będziemy tworzyli meble i całe pojazdy. Nie będą niestety się poruszać, ale posiadają inną unikalną cechę. Dzięki temu, że są tworzone za pomocą kolejnych ruchów ludzkiej ręki, wyglądają jak dziecięce rysunki, które ożyły. Najwyższy poziom to tworzenie pięknych, realistycznych w swoim prymitywizmie postaci i zwierząt. Mistrzowie potrafią wyrysować w powietrzu jelenie, potwory i smoki. W tym wypadku pen 3d szablony już powinny być nazywane projektami. Na przykład w wypadku rysowania t-reksa, otrzymamy osobne szablony dla korpusu, rąk, nóg, dłoni oraz języka. Żeby jednak gad wyglądał równie dobrze, co na zdjęciach, potrzebna jest znaczna ilość wyczucia. Poszczególne elementy musimy połączyć za pomocą płynnych, niezbyt geometrycznych linii. Jeśli odrysujemy szablony poszczególnych elementów, bez artystycznego wyczucia, nasz dinozaur może wyjść nadmiernie kanciasty.

Zdj. główne: firmbee.com/unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 396 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

2 thoughts on “Szablony do długopisów 3D – czyli jak ułatwić sobie zabawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *