Remont mieszkania – o czym należy pamiętać?

Przeprowadzasz remont mieszkania i chcesz upewnić się, że wszystko jest pod Twoją pełną kontrolą? Przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się, o czym warto pamiętać podczas wszelkiego rodzaju renowacji. Zapoznaj się z jego treścią i zadbaj o to, by Twoje odnowione cztery kąty zapewniały Ci komfort na długie lata!

Dobrej jakości podkłady podłogowe to podstawa!

Chcesz, by po remoncie Twoje panele zachwycały swoim wyglądem i funkcjonalnością? Nie zapomnij zainwestować przed ich montażem również w odpowiednie podkłady podłogowe. To produkt, który pozwala na lepsze przygotowanie podłoża i ma wiele dodatkowych zalet.

Po pierwsze, podkłady podłogowe pozwalają na zniwelowanie nierówności. Dzięki temu poprawia się stabilność paneli czy innego materiału podłogowego, co pozwala na uniknięcie odkształceń czy pęknięć. Niektóre modele podkładów mają również właściwości hydrofobowe, co pomaga chronić posadzkę przed wilgocią. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka.

Podkłady podłogowe, w zależności od wybranych modeli, mogą mieć też świetne właściwości izolacyjne. Niektóre z nich lepiej absorbują dźwięki i pozwalają na dokładniejsze wyciszenie pomieszczenia. Z kolei inne poprawiają izolację termiczną i pomagają utrzymać pożądaną temperaturę, bez dodatkowych wydatków na ogrzewanie. 

Chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej i sprawdzić podkłady podłogowe różnych rodzajów? Odwiedź korner.eu/podklady-podlogowe/, a na pewno znajdziesz coś idealnie wpasowującego się w Twój gust i potrzeby. 

Jak dobrać odpowiednie listwy przyblatowe? 

Listwy przyblatowe to sposób na estetyczne wykończenie powierzchni i ukrycie połączeń pomiędzy modułami, ale także na ochronę ścian czy mebli przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. O ile zazwyczaj dużo uwagi poświęca się modelom podłogowym, tak ich przyblatowe odpowiednikibywają traktowane po macoszemu. To błąd! 

To produkt, który jest szczególnie ważny w kuchniach i innych pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Ważne jest to, by listwy przyblatowe były wykonane z tworzyw hydrofobowych lub posiadały stosowne okleiny. W takim wypadku będą chronić blaty mebli przed zawilgoceniem i rozlanymi płynami, które bez nich mogłyby dostawać się za krawędzie mebla. Dzięki ich obecności, zdecydowanie łatwiej pozbyć się zagrożenia. 


Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich produktów, sprawdź stronę korner.eu/listwy-przyblatowe/ i skonsultuj się z doradcami ze sklepu Korner. Pomogą Ci dobrać listwy przyblatowe w taki sposób, by pasowały do reszty zakupionych mebli i służyły Ci bez problemów przez długie lata!

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *