Jakich narzędzi potrzebujesz do pozycjonowania strony internetowej?

Odpowiednie narzędzia ułatwiają pracę w każdej dziedzinie, nie inaczej jest podczas pozycjonowania strony internetowej. Jeśli więc zależy Ci na zwiększeniu widoczności w wynikach wyszukiwania, warto wiedzieć, z czego korzystać. W dzisiejszym artykule omawiamy niezbędne narzędzia SEO, które musisz znać!

Jakie są narzędzia do analizy słów kluczowych?

Nie ma co ukrywać, że odpowiednie narzędzia i uzyskane dzięki nim informacje czy dane są zdecydowanie pomocne przy optymalizacji www, czy działaniach związanych z SEO. Dobrze więc wiedzieć, z czego korzystać przy analizie słów kluczowych, tak jak warto pamiętać, że postawienie na pozycjonowanie strony z agencją jak Bizzit.pl to o wiele większe szanse na powodzenie całej operacji.

Google Keyword Planner

Google Keyword Planner jest niezwykle przydatnym narzędziem do pozycjonowania strony internetowej, które analizuje i bada słowa kluczowe. Jest to darmowy sposób na wskazanie popularności konkretnej frazy.

Ahrefs

Ahrefs jest jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi do pozycjonowania www na rynku, które jest wręcz niezastąpione podczas takich działań, jak analiza fraz kluczowych, badanie i dobór trafnych fraz, szukaniu inspiracji na angażujące i ciekawe treści.

Ubersuggest

Ubersuggest to proste w użyciu i intuicyjne narzędzie podpowiadające słowa kluczowe na podstawie konkretnej frazy. Warto pamiętać, że oprócz tego podane zostaną również wartości jak ilość wyszukiwań, konkurencyjność danej frazy oraz koszt za kliknięcie.

Jakie narzędzia do analizy strony internetowej warto znać?

Zajmując się pozycjonowaniem strony internetowej, dobrze jest również wiedzieć, z jakich narzędzi do analizy domeny korzystać. Wymieniamy je poniżej.

Google Search Console

Google Search Console jest narzędziem, które wykorzystywane jest zarówno przez profesjonalistów w branży SEO, jak i tych początkujących pozycjonerów. Oferuje ono wiele przydatnych funkcji, które w szybki sposób są w stanie zaprezentować cenne informacje o stronie internetowej.

Screaming Frog

Zadaniem crawlera Screaming Frog jest skanowanie stron internetowych w celu późniejszej analizy jej struktury oraz elementów, które mogą mieć wpływ na SEO. Narzędzie to pozwala na możliwość wykrycia wszelkich nieprawidłowości jak przykładowo błędy 404, błędne przekierowania, niepoprawne meta tagi czy też zduplikowane treści.

Narzędzia do optymalizacji treści na stronie www

Kolejnym zbiorem narzędzi przydatnych podczas pozycjonowania stron internetowych są te z zakresu optymalizacji treści.

Surfer SEO

Surfer SEO to narzędzie, dzięki któremu można przeprowadzić zaawansowaną analizę fraz kluczowych oraz dostarcza ono dane o ich popularności. Za jego pomocą można monitorować strony www, tworzyć briefy, a nawet automatycznie content z pomocą Jasper.ai.

Yoast SEO dla WordPress

Wtyczka Yoast SEO przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych pomocnych podczas pozycjonowania stron internetowych. Narzędzie to odpowiada na potrzeby użytkowników, którym zależy na jak najwyższej jakości publikowanych treści. Yoast SEO pozwala optymalizować daną treść, oceniając ją w dwóch obszarach, tj. SEO i Czytelność.

Pozycjonowanie stron internetowych to ciągły proces. Warto więc sobie go ułatwiać korzystając z dostępnych narzędzi SEO, które znacząco mogą pomóc w pracy. A z jakich narzędzi Wy korzystacie?

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *