Jaką kołdrę wybrać na upalne dni?

Nasza pościel jest jednocześnie gwarancją naszego zdrowego i spokojnego snu. Tak naprawdę, dawniej skupialiśmy się jedynie na tym, by wybrać odpowiedni wzór pościeli i jej kolor, by dopasowała się ona do już istniejącej aranżacji w naszej sypialni. Niemniej jednak obecnie zwracamy o wiele większą uwagę na wszelakie kwestie praktyczne związane np. z wybraniem odpowiedniego materiału, czy dopasowanie kołdry do konkretnej pory roku. Czy wiemy więc, jaką kołdrę warto wybrać na upalne dni?

Kołdra na upalne dni- jaki materiał będzie odpowiedni?

Upalne dni, to jednocześnie upalne noce, które mogą sprawić, że obudzimy się zlani potem. Niemniej jednak takiej sytuacji można uniknąć, a w tym celu wystarczy jedynie pokusić się o wybór odpowiedniej kołdry. Oczywiście kluczową rolę powinien tu odgrywać materiał. Wydaje się więc, że na upalne dni powinniśmy unikać satyny i jedwabiu, gdyż taka kołdra nie będzie przepuszczać powietrza. Na co więc powinniśmy postawić? Idealnym rozwiązaniem wydaje się był kołdra bawełniana. Dlaczego? Zacznijmy od tego, że bawełna to materiał znany nam od pokoleń. Z powodzeniem zdobił on sypialnie naszych mam i babć. Niemniej jednak najważniejsze staje się to, że kołdra bawełniana ma wiele, interesujących właściwości, które czynią ją idealnym rozwiązaniem na letnie dni i noce. Można wyróżnić chociażby:

  • wysokie możliwości termoregulacji- kołdra bawełniana ma właściwości termoregulujące, a to w praktyce oznacza, że w upalne dni nasza skóra będzie odczuwała przyjemne ochłodzenie; 
  • wysoka przepuszczalność powietrza- ogromne możliwości w zakresie cyrkulacji powietrza, to również niezwykle ważna cecha kołdry bawełnianej. Dzięki temu nasza skóra ma możliwość oddychania przez całą noc, a to z kolei zapewni jej przyjemną świeżość;
  • miękkość- finalnie warto wspomnieć także o tym, że pościel bawełniana jest niezwykle przyjemna w dotyku i miękka. Śpiąc pod nią nawet w najbardziej upalne dni, będziemy mogli odnieść wrażenie, że nasza skóra została delikatnie otulona miękkim, puchowym obłoczkiem.

Czy warto stawiać na kołdry całoroczne? 

Nie da się ukryć, że na rynku już od dłuższego czasu możemy znaleźć kołdry całoroczne. Zgodnie z zapewnieniami ich producentów, takie kołdry świetnie sprawdzają się zarówno na okres letni jak i na okres zimowy. Jednak czy to możliwe? Niestety ciężko w takie praktyki uwierzyć. Takie kołdry całoroczne najczęściej wykonane są z mieszanki materiałów, z których każdy oferuje inne parametry. Niemniej jednak ze względu na to, że zostały one ze sobą wymieszane, nie są one wstanie wykazać pełnego potencjału. Biorąc to pod uwagę, można śmiało powiedzieć, że w kwestii kołder całorocznych bardziej chodzi o skuteczny chwyt marketingowy, a nie o rzeczywistą jakość i właściwości. Jeśli więc rzeczywiście chcemy sobie zapewnić komfortowy i higieniczny sen, podczas upalnych letnich dni oraz nocy, to o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie po prostu zakup kołdry bawełnianej. Możemy mieć bowiem pewność, że nas ona nie rozczaruje, a wręcz przeciwnie.

Postaw na kołdry najwyższej jakości

Kołdry bawełniane co prawda są absolutnie idealne na upalne dni, jednocześnie nie oznacza to, że możemy wybierać je bez większego zastanowienia. Zdecydujmy się na zakupienie jej ze sprawdzonego źródła jak np. bellastoria.pl, gdzie oferowane są tekstylia do sypiali najwyższej jakości. Wówczas taka kołdra bawełniana rzeczywiście pokaże pełnię swoich możliwości i sprawi, że nasze sen w lecie będzie wyjątkowo przyjemny i co najważniejsze także i higieniczny.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 354 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *