Cegła cięta na płytki – sprawdź, dlaczego warto zaprosić ją do salonu

Szukasz pomysłu na oryginalne wykończenie ścian w salonie? Postaw na ciętą cegłę rozbiórkową – materiał, który stwarza wiele możliwości dekoracyjnych. Poznaj część z nich i daj się zainspirować do stworzenia modnej i nowoczesnej aranżacji!

Cegła cięta rozbiórkowa – sprawdzi się niemal w każdym stylu

Zaskoczeni? Najwyższa pora, aby wybrzmiało to, że cegła nie jest zarezerwowana tylko dla stylu industrialnego, loftowego, rustykalnego czy klasycznego. Ten dekor ścienny świetnie odnajduje się również we wnętrzach stylizowanych na skandynawskie, nowoczesne, a nawet minimalistyczne czy glamour. Nie zawsze musi to być cegła dekoracyjna w tradycyjnym kolorze czerwonym, tym bardziej, że wybór jej ubarwienia jest obecnie bardzo szeroki. To z kolei tylko sprzyja procesowi kreowania aranżacji salonu w rozmaitych nurtach.

Płytki z cegły naturalnej – można je wykorzystać na wiele sposobów

Płytki ceglane potrafią całkowicie odmienić pokój dzienny. Na większym metrażu śmiało możesz wykończyć nimi jedną ścianę, a nawet dwie sąsiadujące ze sobą płaszczyzny. W przypadku małego salonu optymalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie cegły ciętej na niewielkim fragmencie ściany, np. w strefie TV czy jadalnianej. Dzięki temu na pewno nie przytłoczysz wnętrza, ani optycznie go nie pomniejszysz. Oczywiście nie musisz się bezwzględnie stosować do tego zalecenia, zwłaszcza jeżeli Twój mały salon jest dobrze doświetlony, a pozostałe ściany utrzymane w jasnych kolorach.

Cięta cegła na ścianę – świetnie łączy się z innymi materiałami

Stara cegła doskonale harmonizuje z materiałami naturalnymi. Mowa tu o drewnie, metalu, betonie, kamieniu czy szkle. Mogą one albo zdobić pozostałe ściany czy podłogę, albo występować pod postacią mebli czy dekoracji. Kwestia projektu, gustu i budżetu. Warto zapamiętać, że cegła cięta na płytki wypada fenomenalnie w duecie z zielenią. W związku z tym wszelka żywa roślinność może, a nawet powinna, stać się integralnym elementem ceglanego salonu. A czego unikać? Zdecydowanie jaskrawych kolorów oraz sztucznych elementów wykończenia, wyposażenia czy wystroju.

Powyższe propozycje to tzw. aranżacyjne pewniaki, jednak mimo wszystko zachęcamy do śledzenia trendów i nowinek na portalach wnętrzarskich. Dlaczego? Ponieważ już nieraz przekonaliśmy się, że coś, co na pierwszy rzut oka niekoniecznie do siebie pasowało, w odpowiednim ujęciu potrafiło wywołać „efekt wow”. Dokładnie tak samo może być z cegłą ciętą na płytki, która przeżywa obecnie prawdziwy renesans, a realizacji z jej udziałem tylko przybywa.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 393 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *