Jakie elektronarzędzia dla elektryka?

Praca elektryka niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw, dlatego fachowcy polegają wyłącznie na sprawdzonych narzędziach. Część z nich to nawet elektronarzędzia – i właśnie na nich skupimy się w niniejszym wpisie. Które z nich koniecznie powinny znaleźć się na wyposażeniu profesjonalisty? Oto kilka propozycji.

Ważna podstawa, czyli detektor napięcia

Podjęcie jakichkolwiek działań na instalacji elektrycznej bądź narzędziach wykorzystujących elektryczność to niemałe niebezpieczeństwo. Dlatego zawsze należy upewnić się w 100%, że przedmiot nie zagraża zdrowiu. Można to zrobić przy pomocy detektorów napięcia. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tym narzędzia Milwaukee. Otrzymały bowiem najwyższą ocenę bezpieczeństwa w przemyśle CAT IV 1000 V. Wyróżniają się też szerokim zakresem działania od 50 do 1000 V AC. Co więcej, detektory napięcia amerykańskiej marki mają zielony wskaźnik diodowy, który świeci się, jeśli sprzęt działa, a napięcie wskazuje głośnym sygnałem dźwiękowym oraz miganiem czerwonej diody. Trudno o bardziej zaufane rozwiązanie w tej dziedzinie.

Wszechstronna wiertarko-wkrętarka

Aby dostać się do instalacji oraz niektórych urządzeń, trzeba czasem odkręcić wiele elementów złącznych. A podczas montowania przyda się coś do tworzenia otworów w ścianie. Wówczas należy zaopatrzyć się w akumulatorową wiertarko-wkrętarkę. Jest ona wszechstronna, lekka i łatwa w obsłudze. Zwłaszcza narzędzia Milwaukee cieszą się dobrą opinią z tego względu. Elektrycy stawiają na urządzenia akumulatorowe z bardzo prostego względu: podczas swojej pracy muszą wyłączyć sieć, co stwarza problemy z dostępem do prądu.

Lampy stojące i sferowe

Tam, gdzie brakuje prądu, rodzi się też inny problem, a mianowicie niewłaściwe oświetlenie. Można zminimalizować tę niedogodność latarką, jednak jej użytkowanie zajmuje ręce. Dlatego profesjonaliści mają przy sobie sferowe lub stojące lampy. Tego typu narzędzia Milwaukee dają mocne światło akurat tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Na dodatek są lekkie, więc ich ustawienie w dogodnej pozycji nie sprawia żadnych trudności.

Wydajna opalarka

Lutowanie przewodów elektrycznych wciąż może być przydatne. Zwłaszcza jeśli ma się na wyposażeniu wydajne i bezpieczne narzędzie Milwaukee. Opalarka amerykańskiej marki osiąga temperaturę 540°C w zaledwie 6 sekund. Posiada też oświetlenie LED dla lepszej widoczności i zabezpieczenie elektroniki przed przeciążeniem. Z tych powodów opalarka powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego elektryka.

Sklep.doko.pl z profesjonalnymi elektronarzędziami dla elektryka

Gdzie znaleźć najlepsze markowe narzędzia? Najlepiej poszukać ich u autoryzowanego dystrybutora, jakim jest sklep.doko.pl. Posiadamy wszystkie wspomniane elektronarzędzia amerykańskiego producenta w wyjątkowo korzystnej cenie. Na dodatek nasi specjaliści służą fachowym doradztwem przy doborze modelu.

Wystarczy skontaktować się z nami drogą telefoniczną lub mailową, aby otrzymać więcej informacji na temat narzędzi Milwaukee. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej opcji.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *