Jak urządzić jadalnię w domu?

Jadalnia w wielu przypadkach stanowi serce domu. To właśnie w tym miejscu wspólnie spożywamy posiłki, przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Jej odpowiednia aranżacja ma zatem duży wpływ na codzienny komfort.

Jeśli zależy nam na tym, aby pomieszczenie było przytulne i zachęcało do spędzania w nim czasu, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Biuro projektowania wnętrz zaproponuje nam wystrój spójny nie tylko z charakterem innych pomieszczeń, ale również z naszymi osobistymi preferencjami. O jakich zasadach związanych z urządzaniem warto pamiętać?

Funkcjonalne sposoby na jadalnię

W zależności od projektu oraz wielkości domu, jadalnia może być zarówno osobnym pomieszczeniem, jak i być połączona z aneksem kuchennym. Na to drugie rozwiązanie chętnie decydują się osoby, które obecnie są na etapie budowy. Niezależnie od tego, kilka zasad ma ogólny charakter i warto się ich trzymać. O czym dokładnie mowa?

Jedną z ważniejszych kwestii jest dopasowanie wielkości stołu oraz liczby krzeseł do liczby domowników. Na tym etapie trzeba przeanalizować jak często odwiedzają nas goście i jaką maksymalnie liczbę osób jesteśmy w stanie przyjąć. Często popełnianym błędem jest kupno zbyt dużego stołu, który zajmuje sporo miejsca i jest dopasowany do większej liczby osób, niż ta która zasiada przy nim na co dzień. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w stół rozkładany, ze względu na jego wszechstronny charakter.

O czym jeszcze warto pamiętać w trakcie urządzania jadalni?

Biuro projektowania wnętrz z pewnością zaleci nam wybór krzeseł, które są odpowiednio wygodne. Tylko wtedy goście oraz domownicy będą mieli ochotę dłużej siedzieć czy stole. Dobrym wyborem są modele tapicerowane z wysokim siedziskiem. Ma to szczególne znaczenie jeśli w domu mieszkają starsze osoby. Jeśli chodzi o oświetlenie zalecany jest umiar. Jeśli światło będzie zbyt jasne spowoduje to dyskomfort, z kolei zbyt ciemne nadmiernie zmęczy oczy.

Zapraszamy: ISON – biuro projektowania wnętrz Poznań

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *