Domy drewniane: przegląd najciekawszych rozwiązań

W Polsce od wielu dziesięcioleci standardem są klasyczne domy murowane. Jednak w ostatnich latach inwestorzy coraz częściej decydują się na będące standardem w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych domy szkieletowe, czyli innymi słowy – drewniane. Dlaczego mogą one być dobrym rozwiązaniem? W tym artykule prezentujemy najciekawsze projekty domów drewnianych.

Przykładowe projekty domów drewnianych

Mówiąc o zaletach domów drewnianych, najczęściej zwraca się uwagę na to, że można je budować o każdej porze roku, a co więcej, ich budowa zajmuje znacznie mniej czasu niż postawienie domu murowanego. Warto zwrócić też uwagę na to, że dom szkieletowy łatwiej można rozbudować i przebudować. Oto przykładowe projekty domów drewnianych.

Dom z poddaszem użytkowym przystosowanym do zagospodarowania

Przede wszystkim polecamy przyjrzeć się projektom domów z poddaszem o niewielkim metrażu. Jest to dobra opcja dla małych rodzin, które chcą systematycznie powiększać swoją przestrzeń życiową. W takich projektach w pierwszej kolejności zagospodarowuje się parter, a poddasze pełni rolę strychu. Jest on jednak zaprojektowany tak, by w razie potrzeby (np. przy powiększaniu rodziny) można było łatwo przemienić go w przestrzeń użytkową.

Mały dom drewniany do potencjalnej rozbudowy

Jedną z największych zalet domu drewnianego jest możliwość jego łatwiej rozbudowy. Ze względu na specyfikę i lekkość konstrukcji w budynku drewnianym łatwo można przeprowadzić gruntowny remont, polegający na usunięciu lub dodaniu ścian działowych czy wymienieniu instalacji. Z tego powodu dom szkieletowy jest polecany inwestorom, którzy chcą sobie pozostawić otwartą furtkę do ewentualnej rozbudowy domu lub przeprowadzenia gruntownego remontu.

Całoroczny dom letniskowy

Ze względu na krótki czas budowy domów szkieletowych oraz ogólną łatwość ich stawiania (jest to możliwe obecnie, gdy w Polsce powszechny jest dostęp do najlepszej jakości, odpowiednich materiałów budowlanych, co nie było oczywistością jeszcze w latach 90. XX wieku, gdy takie trendy budowlane zaczęto sprowadzać do Polski), technologię szkieletową często wykorzystuje się do budowy domków letniskowych.

Czytaj:  Mity i prawdy o pracy Złotej rączki

Jeżeli planujesz budowę domu letniskowego położonego nad jeziorem czy w górach, polecamy przyjrzeć się projektom domów w ofertach pracowni architektonicznych, takich jak Domowe Klimaty.

Polecamy przyjrzeć się projektom domów drewnianych na stronie domoweklimaty.pl

Domy drewniane cechują się tradycyjnym, naturalnym wyglądem i sprawiają wrażenie wyjątkowo przytulnych. Przeciwnicy budownictwa szkieletowego zwracają jednak uwagę na to, że domy drewniane wykazują się gorszą izolacją cieplną niż obiekty murowane. Warto jednak mieć świadomość tego, że dobrze zaprojektowany dom drewniany również może wykazywać się niewielkimi stratami ciepła.

Kluczem jest jednak wybranie odpowiedniego projektu domu. Dlatego polecamy przyjrzeć się projektom domów drewnianych znajdujących się w ofertach uznanych pracowni architektonicznych, takich jak Domowe Klimaty na stronie domoweklimaty.pl.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 469 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *