Jakie są szerokości zmywarek dostępnych na rynku?

Zmywarka to coraz bardziej porządane urządzenie domowe, a niektórzy użytkownicy już teraz nie wyobrażają sobie bez niej życia. Nic w tym dziwnego. Zalet zmywarki jest całe mnóstwo. Wyręczy ona domowników w przypadku mycia sterty brudnych naczyń oraz zaoszczędzi sporą ilość wody. Obecnie produkowane zmywarki dodatkowo zużywają znacznie mniej energii. Przy wyborze urządzenia warto zastanowić się, jak duża zmywarka będzie potrzebna domownikom, szczególnie jeśli ma to być zmywarka do zabudowy.

Szerokości zmywarek dostępne na rynku

Na rynku można spotkać różne wielkości zmywarek, które należy dostosować pod własne potrzeby. Przed zakupem urządzenia warto się zastanowić jak często zmywarka ma być używana oraz mieć na względzie wszystkich domowników. Ważne jest również sprawdzenie ilości miejsca, jaką można przeznaczyć na zmywarkę. Nie w każdym domu zmieści się ta o największych rozmiarach. 

Zmywarka 35 cm szerokości

To jedna z najmniejszych zmywarek, jakie można znaleźć na rynku. Nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń, takich jak kawalerka. Decydując się na zakup takiego urządzenia warto pamiętać, że pomieści ono około 4-7 kompletów naczyń, czyli maksymalnie trzy talerze, szklankę, kubek, kieliszek i sztućce. Dla jednej osoby nieposiadającej dużo miejsca w mieszkaniu rozwiązanie takie będzie w sam raz. 

Zmywarka 40 cm szerokości

Tego typu zmywarka jest dostępna tylko w ofercie niektórych producentów, jednak mimo to nie jest to standardowe 40 cm. Najmniejsza szerokość zmywarki tego typu urządzenia to 42 cm i nie zawsze można ją nabyć stacjonarnie. W tym przypadku trzeba szukać ofert w Internecie. Urządzenie jest w stanie umyć 7-10 kompletów naczyń, czyli trochę więcej niż zmywarka o szerokości 35 cm. Tego typu urządzenie sprawdzi się w małych mieszkaniach, gdzie liczba domowników nie przekracza dwóch osób. 

Zmywarka 45 cm szerokości

To urządzenie, które świetnie poradzi sobie w przypadku dwóch domowników dysponujących niewielkich rozmiarów kuchnią. Nada się również dla trzyosobowych rodzin, które w większości jedzą poza domem. Zmywarka pomieści około 8-11 kompletów naczyń, co jest już całkiem dobrą liczbą, jak na jedną z mniejszych zmywarek dostępnych na rynku. Oczywiście przy zakupie trzeba zwrócić również uwagę na programy mycia, jakimi dysponuje dany model. 

Zmywarka 50 cm szerokości

Na rynku jest kilku producentów, którzy mają w swojej ofercie zmywarki o szerokości 50 cm. Są to przede wszystkim tacy producenci jak: Bosh, Siemens czy Amica. Urządzenie o tej szerokości nie zajmuje wiele miejsca, przez co sprawdzi się w trochę większych kuchniach. Ze zmywarki o szerokości 50 cm na pewno skorzystają rodziny, gdyż te urządzenia są w stanie umyć około 10-13 kompletów naczyń. 

Zmywarka 60 cm szerokości

Tego typu urządzenia można znaleźć zarówno do zabudowy, jak i wolnostojące. Wszystko zależy od dopasowania szafek i miejsca, które można przeznaczyć na taką zmywarkę. Jest to jeden z najlepszych wyborów dla rodzin z dziećmi, ponieważ urządzenie zmieści się w praktycznie każdej standardowej kuchni i pomieści około 11-15 kompletów naczyń. 

Zmywarka 80 cm szerokości i zmywarka 90 cm szerokości

Tego typu zmywarki są spotykane rzadziej, bardzo często można je dostać tylko na specjalne zamówienie. Oczywiście cena też gra tutaj dużą rolę, ponieważ urządzenia te potrafią kosztować od 6000 zł w górę. Nie są aż tak popularne, jak zmywarki 45 cm i zmywarki 60 cm.

Zmywarki wysokość 80 cm, a zmywarka wysokość 90 cm

Standardowe zmywarki do zabudowy zazwyczaj mają wysokość 82 cm i głębokość 55 cm, natomiast wysokość zmywarek wolnostojących często sięga 90 cm. Wybór zmywarki nie należy do najprostszych, szczególnie jeśli trzeba zamknąć się w odpowiednich wymiarach. 

Zdj. główne: Sidekix Media /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 396 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *