Zainteresowanie ChatGPT spada? Analiza popularności sztucznej inteligencji

ChatGPT, opracowany przez OpenAI, to generatywna sztuczna inteligencja, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki korzystamy z wyszukiwarek internetowych. Jednak czy rosnące zainteresowanie tym innowacyjnym narzędziem może się już kończyć? W tym artykule przyjrzymy się trendom i sprawdzimy, czy zainteresowanie ChatGPT faktycznie spada.

Wzrost popularności ChatGPT – czy to już koniec?

W ciągu kilku miesięcy po swoim debiucie który miał miejsce pod koniec listopada 2022, liczba użytkowników na stronie chat.openai.com osiągnęła 1,76 miliarda we kwietniu 2023 roku. Tempo wzrostu ruchu na stronie ChatGPT jednak spadło z 131,6% w styczniu do 12,6% w kwietniu. Czy oznacza to, że zainteresowanie ChatGPT zaczyna się kończyć?

Liczba użytkowników chatGPT listopad 2022 - kwiecień 2023
Liczba użytkowników ChatGPT

ChatGPT kontra inne wyszukiwarki – jak wygląda rywalizacja?

ChatGPT przyciąga więcej światowego ruchu niż bing.com, nytimes.com i cnn.com. Jako rodzaj wyszukiwarki, generuje jednak tylko około 2% ruchu w porównaniu z google.com. Warto zaznaczyć, że na rynku amerykańskim Bing wciąż przyciąga około dwa razy więcej ruchu niż ChatGPT. Niemniej jednak, globalne zainteresowanie ChatGPT rośnie, co może zmienić tę sytuację.

Czy ChatGPT faktycznie traci na popularności?

Chociaż tempo wzrostu liczby wizyt na stronie ChatGPT spadło, nadal rośnie w imponującym tempie. Co więcej, ChatGPT dołączył do drugorzędnych usług wyszukiwania informacji, które są znacznie mniejsze niż Google, ale jego wpływ na rynek jest już odczuwalny. W USA, ChatGPT odgrywa znaczącą rolę, ale generuje tylko około połowy ruchu w porównaniu z DuckDuckGo i Bing.

Źródło: https://www.similarweb.com/blog/insights/ai-news/chatgpt-growth-flattens/

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 396 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *