Jak wyłączyć duże litery na klawiaturze?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że klawiatura niespodziewanie zaczęła pisać tylko duże litery? Jeżeli tak, to nie jesteś sam. To dość powszechna sytuacja, która na szczęście ma proste i szybkie rozwiązanie. Za to nietypowe zachowanie klawiatury najczęściej odpowiada przycisk o nazwie CAPS LOCK.

Gdzie jest przycisk CAPS LOCK?

Przycisk CAPS LOCK znajduje się zazwyczaj nad lewym klawiszem shift na klawiaturze. Zobacz gdzie dokładniej znajduje się ten przycisk na grafice poniżej. Gdy go wciśniesz wyłączysz duże litery.

jak wyłączyć duże litery na klawiaturze - przycisk caps lock na klawiaturze
jak wyłączyć duże litery na klawiaturze – przycisk Caps Lock na klawiaturze

Guzik Caps lock na różnych klawiaturach może być oznaczony w różny sposób. Najczęściej spotykanym symbolem jest przerywana strzałka skierowana ku górze.

oznaczenie przycisku caps lock
Oznaczenie przycisku caps lock

Funkcja klawisza CAPS LOCK

CAPS LOCK to przycisk na klawiaturze, który powoduje, że wszystkie litery wpisywane są jako duże litery alfabetu. W pewnym sensie odwraca on działanie klawisza shift. Niektóre klawiatury są wyposażone w specjalną diodę, która informuje o wciśnięciu tego klawisza.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 4

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *