Gadżety rodzica: 4 powody, dla których rodzice powinni posiadać elektryczną nianię

Kiedy małe dziecko po całym dniu aktywności w końcu zasypia, przychodzi moment, w którym jego rodzice na słomianych nogach, z  przysłowiowymi zapałkami na powiekach, w końcu mogą zamknąć drzwi pokoju i najzwyczajniej w świecie odpocząć i się zrelaksować. Czy aby na pewno? A co jeśli maluch się obudzi? Co, jeśli zacznie płakać, a rodzic nie usłyszy? Co jeśli się zakrztusi czy zadławi? Na te oraz inne dręczące od lat  rodziców pytania, “a co jeśli?” jest jedno proste, acz genialne w swej prostocie rozwiązanie. Oto 4 powody, dla których rodzice powinni posiadać elektryczne nianie.

Czym są elektryczne nianie

Niania elektroniczna to z reguły zestaw dwóch urządzeń. Moduł z mikrofonem umieszcza się w pokoiku dziecięcym w pobliżu malucha. Odbiornik z głośnikiem znowu rodzic zabiera ze sobą. Od tego momentu każda mama i każdy tata może słyszeć, co się dzieje w pokoiku dziecięcym i w porę zareagować, co pozwoli przedłużyć szanse na podtrzymanie snu dziecka w momencie, w którym ono zacznie się wybudzać. Na rynku bardzo popularna wśród rodziców jest również elektryczna niania z kamerą. Pozwala ona nie tylko słyszeć co dzieje się za drzwiami. Rodzic ma wówczas podgląd na żywo z pokoju dziecięcego. Na rynku jest obecnie sporo producentów niań elektrycznych, a przykładowi z nich to:

  1. Philips
  2. Xblitz
  3. Xiaomi 
  4. Neno
  5. Vtech 

Warto przed zakupem takiego sprzętu sprawdzić jak plasuje się ranking najlepszych niań, gdyż co rusz do obiegu trafiają nowe modele. Dlaczego więc jednak warto taki sprzęt posiadać w swoim domu? Oto 4 najważniejsze powody.

1. Elektryczna niania – przede wszystkim bezpieczeństwo

Tutaj powrócić trzeba do tematu bezpieczeństwa samego dziecka. Jest to bezapelacyjnie najmocniejszy punkt z całej listy. Jeśli z maluchem zacznie się dziać coś niedobrego, niania elektryczna od razu zaalarmuje rodzica, który będzie mógł zareagować w odpowiednio szybki sposób. Elektryczna niania z kamerą to zdecydowanie zwiększony spokój psychiczny każdego rodzica oraz sprzęt, który pozwala stale trzymać rękę na pulsie.

2. Elektryczna niania – pomocna dłoń w zajmowaniu się rodzeństwem

O ile z jednym dzieckiem każdy rodzic mniej bądź bardziej potrafi sobie poradzić, tak z rodzeństwem sytuacja nieco się komplikuje. Nieczęsto rodzicom udaje się utrzymać taki stan, aby dwie pociechy zasnęły w tym samym momencie. Często mamy zmuszone są zostawić jedno dziecko w swoim pokoiku “samopas”, aby móc przygotować do snu jego brata bądź siostrę. Posiadając w swoim arsenale nianie z podglądem na żywo, rodzice będą mieli sytuację w domu pod kontrolą, a rozbrykane rodzeństwo nie będzie problemem dla snu małego dziecka, gdyż mama będzie mogła ze spokojnym sercem zamknąć drzwi pokoju, jednocześnie obserwując co się dzieje wewnątrz na wyświetlaczu odbiornika. 

3. Elektryczna niania – uspokajanie dziecka na odległość

Kamera z podglądem na żywo to nie jedyna innowacja na rynku niań elektrycznych. Opinie w sieci pokazują, iż wśród rodziców bardzo popularna stała się niania, która posiada również wbudowany mikrofon. Nie jest tajemnicą, iż głos mamy działa na malutkie dziecko bardzo kojąco i nie raz potrafi je uspokoić samym brzmieniem. Dzisiejsze nianie posiadają taką możliwość zdalnie. Rodzic może wygodnie siedzieć na kanapie w swoim pokoju, jednocześnie przemawiając do maluszka przez wbudowany mikrofon. Potrafi to zaoszczędzić sporo czasu i niejednokrotnie nerwów związanych z częstymi odwiedzinami w pokoju dziecka. 

4. Elektryczna niania – duży dom to już nie problem

Mieszkając w dużym domu, czy to piętrowym, czy parterowym, mamy często boją się odchodzić od pokoju śpiącego dziecka na dłużej niż parę minut, ponieważ obawiają się, że nie usłyszą płaczu, gdy maluch się obudzi. Z elektryczną nianią to już nie problem, gdyż ze względu na spory zasięg połączenia można z odbiornikiem przemieszczać się po całym domu bez obawy, że nie będzie słychać płaczu. Jest to niewątpliwie spore udogodnienie dla rodziców, a przecież o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Bo spokojni rodzice, to szczęśliwe dzieci.

Zdj. główne: Mahmud Ahsan / unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 393 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *