Steam mac OS – jak zainstalować, czym jest

Steam mac OS to system, który podbije serce każdego gracza. Oparty jest na różnych wersjach systemu Linux, a jego głównym zadaniem jest umożliwienie uruchomienia wielu gier i innych potrzebnych aplikacji. Najnowsza wersja systemu bazuje na Arch Linux, która pozostawia graczom niezwykle dużo swobody, a przy tym jest optymalna do grania w wiele produkcji. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów wirtualnych rozrywek. Czym jeszcze charakteryzuje się ten system i jak go zainstalować? 

Czym dokładnie jest Steam OS? 

Steam OS to darmowy system operacyjny, który pozwala na stworzenie własnej maszyny do grania. To świetne rozwiązanie dla wszystkich graczy, również tych z nieco słabszym sprzętem. Dzięki dobrej optymalizacji można na nim grać zarówno w nowe gry, jak i w starsze produkcje, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Steam Mac OS ucieszy również użytkowników produktów firmy Apple, bo można go bez obaw na nim instalować. Dostęp do gier można uzyskać za pomocą platformy Steam i swojej biblioteki gier, ale to nie wszystko. System pozwala również na instalowanie gier spoza Steama, a także innych programów, takich jak przeglądarki, programy biurowe i tym podobne. Komputer ze Steam OS nie musi służyć wyłącznie do grania w gry, bo jego wydajność można wykorzystywać również do pracy. Co więcej, sam system oparty jest na Debianie 8, dzięki czemu jest kompatybilny z większością sprzętów, a jego ogromną zaletą jest duża ilość aktualizacji.

Jak zainstalować Steam mac OS?

SteamOS Linux to system, który sprawdzi się niemal dla każdego, dlatego warto dać mu szansę i sprawdzić jego możliwości. Sama instalacja jest niezwykle prosta i intuicyjna, dlatego wystarczy tylko nieco czasu i można cieszyć się nowym i wygodnym systemem. Instalację można przeprowadzić na dwa sposoby – automatyczny i ekspercki. Pierwszy jest tym, który jest zalecany dla każdego, a drugi sprawdzi się dla tych osób, które chcą nieco skonfigurować swój system. Przed instalacją warto pamiętać, że zainstalowanie nowego systemu sprawi, że wszystkie dane z docelowego komputera zostaną usunięte. Jak przeprowadzić instalację automatyczną? Pierwszym krokiem jest pobranie obrazu instalacyjnego SteamOS ze strony Steama. Następnie należy wypakować go na sformatowaną w systemie plików FAT32 pamięć USB. Pamięć należy podłączyć do komputera, na którym chce się zainstalować system, a po jego włączeniu kolejnym krokiem jest przejście do menu BIOSA. Tam należy wybrać polecenie UEFI i kliknąć „Automated install (WILL ERASE DISK!)”. Reszta procesu instalacji przebiega już samodzielnie, a po jej zakończeniu system włączy się i zainstaluje aplikację Steam. Jeśli komputer nie jest podłączony do internetu, to należy połączyć się w wifi. Po zakończonej instalacji system się zresetuje i utworzy kopię zapasową. Kiedy proces się zakończy, wystarczy wybrać opcję reboot i wtedy system włączy się i będzie gotowy do używania.

Dlaczego warto wypróbować Steam mac OS? 

System Steam mac OS to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które kochają gry i lubią przy nich spędzać swój wolny czas. SteamOS games to ogromna biblioteka gier z samego Steama, ale nie tylko. Dzięki temu, że jest oparty na Linuxie, to pozwala na dużą swobodę i można na nim bez problemu zainstalować gry z innych platform. Co więcej, ten system jest również wbudowany na konsolę typu handheld. Steam Deck OS to połączenie wydajnych podzespołów i systemu, który świetnie komponuje się z tą konsolą. Choć SteamOS nie jest jeszcze aż tak popularny, to wiele gier dużo lepiej radzi sobie na tym systemie, dlatego warto dać mu szansę i sprawdzić jego możliwości.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 366 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *