Jak zmienić adres e-mail na Instagramie? – instrukcja krok po kroku

Czy wiesz, że Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych? Poza codzienną aktywnością użytkowników, wiele firm zauważyło potencjał tego miejsca, powiększając zainteresowanie marką czy nawet sprzedaż. Profil na tym medium pozwala udostępnić swoje dane – jak numer telefonu, mail czy adres strony internetowej. Jeżeli chcesz zrobić porządki na swoim profilu, sprawdź jak zmienić email na Instagramie, a także kilka innych funkcji, które mogą się niebawem przydać w prowadzeniu aktywności.

Jak zmienić email na Instagramie?

Zacznijmy od podstaw. Jeżeli już prowadzisz swoje konto lub dopiero je zakładasz, powinieneś zadbać o poprawność publikowanych tam informacji. Wchodząc na swój profil w aplikacji, możesz odpowiednio skonfigurować wyświetlane dane, jak nazwa użytkownika, bio (czyli krótki opis) czy dodatkowe miejsca – adres strony czy mail. Chcąc uzupełnić lub to zmienić, podążaj następującymi krokami:

Jak zmienić maila na Ig – krok po kroku

  • wejdź w aplikację Instagram i w prawym dolnym rogu kliknij w zdjęcie, wchodząc w swój profil,
  • w centralnej części ekranu (pod biogramem) znajduje się ikonka „edytuj profil” – kliknij,
  • w tym miejscu możesz edytować wszystkie niezbędne informacje, jak nazwa użytkownika, biogram oraz mail i telefon,
  • wybierz „opcje kontaktu” które są dostępne dla kont profesjonalnych, zaznacz „wyświetl informacje kontaktowe” które pozwolą edytować adres
  • zmień adres email i zaakceptuj w prawym górnym rogu

Jak sprawdzić email na Instagramie?

Zastanawiasz się w jaki sposób Twój adres email będzie widoczny na Instagramie? Już wyjaśniamy! Jak tylko dodałeś swój adres i pozwoliłeś na jego widoczność, dane kontaktowe zawsze będą widoczne z poziomu Twojego profilu. Każdy użytkownik, który będzie wchodzić na taki profil, zaraz pod zdjęciem i biogramem będzie mieć widocznych kilka opcji, jak zaproszenie do obserwowania, możliwość wysłania wiadomości czy kontakt. Zastanawiasz się jak sprawdzić czyjść email na Instagramie? Wystarczy tylko kliknąć w kontakt i pojawią się dane (w tym numer telefonu oraz / lub adres email). To wszystko!

Jak sprawdzić czyjegoś maila na Instagramie
Jak sprawdzić czyjegoś maila na Instagramie

Pamiętaj, że dane kontaktowe będą zawsze widoczne z poziomu profilu dla znajomych (jeżeli konto jest zamknięte) lub dla wszystkich przeglądających Instagram (jeżeli konto jest otwarte).

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *