Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? – zobacz jakie to proste!

Urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością to słuchawki bezprzewodowe. Dzięki nim można bez zbędnego okablowania słuchać swojej ulubionej muzyki na siłowni czy wykonywać połączenia telefoniczne. Mimo tego, że technologia Bluetooth stosowana jest od bardzo dawna, wciąż pojawiają się wątpliwości odnośnie połączenia bezprzewodowych słuchawek z laptopem przy jego pomocy. Więc jak sparować słuchawki bezprzewodowe?

Technologia Bluetooth

Jest to w zasadzie starsza technologia, która wykorzystywana jest w przypadku bezprzewodowych połączeń niewymagających dużego zasięgu. Tak naprawdę można podzielić urządzenia Bluetooth według trzech kategorii. Klasa 1 to moc 100 mW, czyli jest to moc o najlepszym i największym zasięgu, który powinien sięgać do 100 m. Klasa 2 to już zdecydowanie mniejsza moc, bo wynosi 2,5 mW i zasięg nie przekroczy 10 m. Natomiast klasa 3 to najmniejsza możliwa moc, bo wynosi ona tylko 1 mW, co daje nie więcej niż 1 m zasięgu. Przez to jest używana najrzadziej. Obecnie większość urządzeń dostępnych na rynku wykorzystuje klasę 2.

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?

W zależności od modelu posiadanych słuchawek oraz komputera, parowanie może wyglądać trochę inaczej. Najważniejsze jednak, żeby słuchawki były włączone i znajdowały się w tzw. trybie parowania. Dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem jest upewnienie się, że słuchawki są naładowane i włączone oraz, że znajdują się blisko komputera, z którym mają być połączone.

System operacyjny Windows

Aby połączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera z systemem operacyjnym Windows najpierw należy przejść do ustawień i wybrać „Bluetooth”. W tym miejscu trzeba się upewnić, że funkcja Bluetooth jest włączona. Następnie wystarczy kliknąć „Dodaj urządzenie” i z listy wybrać posiadane słuchawki. Na tym etapie słuchawki powinny zostać sparowane z komputerem użytkownika. Może to potrwać dłuższą chwilę. W razie niepowodzenia należy wyłączyć i włączyć Bluetooth i spróbować sparować słuchawki ponownie. 

System operacyjny MacOS – Apple

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe z laptopem Apple? W przypadku sprzętu Apple łączenie słuchawek z laptopem odbywa się na tej samej zasadzie, co w przypadku łączenia z komputerem z systemem operacyjnym Windows i jest bardzo intuicyjne. Na samym początku należy wejść w „Preferencje systemowe” i wybrać „Bluetooth”. Następnie w liście dostępnych urządzeń wystarczy wyszukać słuchawki do sparowania i kliknąć „Połącz”. Prawda, że proste? W przypadku problemów z połączeniem należy ponowić próbę, a jeśli problem dalej występuje – sprawdzić czy słuchawki są włączone. 

Wszechstronność słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe stały się prawdziwym hitem ostatnich lat. Przede wszystkim zajmują mało miejsca, w przeciwieństwie do zwykłych słuchawek nausznych. Nie są również tak bardzo widoczne i ciężkie, jak słuchawki nauszne. Plusem jest też oczywiście brak kabla i możliwość ładowania dzięki specjalnemu etui. Słuchawki bezprzewodowe świetnie sprawdzają się podczas wykonywania codziennych czynności, w tym także są bardzo przydatne w pracy, w komunikacji miejskiej czy na siłowni. Zdecydowana większość użytkowników bardzo chwali sobie tego typu słuchawki, ponieważ daje im to swobodę słuchania ulubionej muzyki gdziekolwiek się znajdują, bez ograniczeń w postaci kabla. Urządzenia te z roku na rok stają się coraz lepsze, a producenci ulepszają je o coraz to nowe funkcje. Nic więc dziwnego, że bezprzewodowe słuchawki zyskały sobie ogromne grono zwolenników.

Zdj. główne: KAL VISUALS /unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 374 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *