Ile prądu zużywa dekoder?

Dekoder telewizyjny w zależności od modelu może zużywać od 12 do nawet 30 W. Co przy obecnej cenie prądu daje nam koszt od 104 do 260 zł rocznie.

Żeby sprawdzić dokładny pobór prądu sprawdź ile Wat pobiera Twój dekoder. Informacja ta powinna znaleźć się na odwrocie dekodera lub na jego pudełku, następnie wprowadź go do kalkulatora:

Jak oszczędzić prąd na dekoderze?

  1. Włącz tryb uśpienia: Wiele dekoderów posiada taką funkcję, która automatycznie wyłącza urządzenie po pewnym czasie bezczynności. Włączenie tej funkcji pozwala na zaoszczędzenie energii.
  2. Wyłącz dekoder po użyciu: jeżeli planujesz dłuższą przerwę od telewizji, wyłącz dekoder.
  3. Ustaw właściwą jasność i kontrast: Wiele dekoderów pozwala na regulację jasności i kontrastu ekranu, ich zmniejszenie pozwoli lekko zaoszczędzić prąd.
  4. Wyłącz niepotrzebne funkcje: Wiele dekoderów oferuje różne dodatkowe funkcje, takie jak nagrywanie programów, które mogą zwiększać zużycie energii.
  5. Konserwacja dekodera: Regularne czyszczenie, częste odkurzanie i konserwacja dekodera może pomóc w zachowaniu jego wydajności i zużyciu energii.

Zdj. główne: canva.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *