W jaki sposób działa zdalny monitoring wizyjny?

Nie bez powodu monitoring wizyjny zyskuje coraz większe zainteresowanie. To jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie obiektów oraz przylegających do nich terenów. Na czym on jednak polega? Po bliższym przyjrzeniu się tej technologii nie pozostaną żadne wątpliwości dotyczące jej zalet.

Ochrona we Wrocławiu ze sztuczną inteligencją

Tym, co przede wszystkim wyróżnia monitoring wizyjny od tradycyjnej ochrony, jest zastosowanie sztucznej inteligencji. Poprzez strategiczne rozmieszczenie sieci kamer komputer analizuje sytuację w sposób nieosiągalny dla człowieka. Mowa nie tylko o jednoczesnym „patrzeniu” przez kamery, ale też reagowaniu na sytuacje niepasujące do schematu. Program jest dużo precyzyjniejszy od człowieka i wychwytuje nawet pozornie nieznaczne zmiany, które mogłyby umknąć nawet doświadczonemu operatorowi.

Algorytmy zostały wyuczone praktycznie wszystkiego, co mogłoby się wydarzyć w danym miejscu. Dla przykładu operator może nie zauważyć, gdy nocą podkradają się do obiektu osoby w kamuflażu. Komputer nie ma z tym żadnego problemu. Zdalny monitoring analizuje obraz na każdym jego pikselu – i to we wszystkich kamerach naraz.

Zdalny monitoring z operatorem i ochroną fizyczną

Oczywiście nie da się zastąpić komputerem – nawet najbardziej zaawansowanym – całej pracy w zakresie ochrony we Wrocławiu. W końcu czasem trzeba fizycznie zareagować na niebezpieczeństwo. Interpretacją tego, czy sytuacja faktycznie wymaga interwencji, zajmuje się operator. To on decyduje o tym, czy wysłać na miejsce grupę interwencyjną oraz powiadomić odpowiednie służby (policję, straż pożarną, karetkę). Ochrona we Wrocławiu polegająca na monitoringu wizyjnym nie obędzie się więc bez doświadczonego zespołu.

Zalety zdalnego monitoringu

Tak więc zdalny monitoring łączy w sobie niezrównaną precyzję algorytmów oraz ludzką zdolność do interpretacji zdarzeń, a także czystą siłę fizyczną. Łatwo wskazać zalety takiego rozwiązania.

Po pierwsze: oszczędności. Utrzymanie kamer jest znacznie tańsze od zatrudnienia kilku ochroniarzy. Po drugie: niezawodność. O ile człowieka (nawet korzystającego z noktowizyjnych kamer) można oszukać, to komputer zawsze rozpozna nieprawidłowości. Po trzecie: maksymalny poziom bezpieczeństwa. Odpowiednio zamontowane kamery pilnują obiektów oraz przebywających w nich ludzi przez całą dobę, niezależnie od warunków pogodowych. Po czwarte wreszcie: uniwersalność. Z tego rozwiązania można skorzystać praktycznie wszędzie.

Komu powierzyć ochronę we Wrocławiu przy pomocy monitoringu?

Safe Space to marka, której zaufało już wielu przedsiębiorstw i osób prywatnych na terenie całego Wrocławia. Dzięki profesjonalnemu podejściu oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa przy atrakcyjnie niskich kosztach usługi. To właśnie z tego powodu nasza ochrona we Wrocławiu cieszy się tak dobrą opinią.

Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi przedstawicielami, aby dowiedzieć się więcej o współpracy oraz istocie zdalnego monitoringu wizyjnego.

Zdj. główne: pexels.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 393 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *