Szklane butelki i opakowania kosmetyczne, które przedłużą świeżość kosmetyków

Produkcja kosmetyków i preparatów do pielęgnacji obarczona jest wieloma wymogami. Jeśli chcesz przyciągnąć konsumenta, musisz zapewnić mu produkt, jakiego pragnie. Jest to jednak długa droga, a jeden z jej etapów obejmuje dbanie o długą świeżość wyrobu. W tym przypadku znaczenie ma nie tylko skład preparatu, lecz także rodzaj opakowania. Które z nich przedłużą świeżość kosmetyku? Wyjaśniamy!

Rodzaje szklanych opakowań

Jednym z rodzajów opakowań są butelki szklane. Zwykle można je znaleźć w wielu wariantach pojemnościowych. Co więcej, mają różny kształt i barwę. Kolor szkła nie pozostaje bez znaczenia, szczególnie w produkcji kosmetyków, np. olejków czy kremów. Długi okres przechowywani preparatu prowadzi do jełczenia zawartych w nim tłuszczy. Proces ten możesz jednak spowolnić, wybierając ciemną butelkę. Do Twojej dyspozycji są również opakowania kosmetyczne w formie szklanych słoików. Ta opcja sprawdzi się na różnorodne kremy, masła, a nawet świece. Wysokiej jakości opakowania znajdziesz m.in. w sklepie Emcor, którego oferta obejmuje też produkty plastikowe. 

Dlaczego warto wybierać opakowania kosmetyczne ze szkła?

Jeśli na co dzień pałasz się samodzielnym wykonywaniem kosmetyków z zupełnie naturalnych produktów, to z pewnością doceniasz opakowania kosmetyczne ze szkła. Mają one wiele zalet, które sprawiają, że warianty z tworzyw sztucznych nie mogą im dorównać. 

Jakość kosmetyków

Butelki szklane lepiej chronią kosmetyk przed czynnikami zewnętrznymi niż plastikowy odpowiedniki opakowań. Na jakość produktu może oddziaływać m.in. promieniowanie UV, temperatura bądź inne światła, np. jarzeniówki. Jeśli więc jakość Twoich wyrobów ma dla Ciebie ogromne znaczenie, to koniecznie postaw na ten wariant opakowań. Szkło dodatkowo uznawane jest za obojętne, bezpieczne i nie wchodzi w reakcje z różnymi substancjami kosmetyku. Warto jednak pamiętać, że niekiedy zastosowanie plastikowego wariantu będzie korzystniejsze z uwagi na specyfikę produktu. 

Wygoda użytkowania

Szkło ze względu na swoją wagę jest stabilne, co zwiększa wygodę podczas korzystania z kosmetyku, np. olejki, nie będą się przewracać po postawieniu na stole. Co więcej, w opakowaniach kosmetycznych tego typu nic się nie zmarnuje. Słoiczek z kremem łatwiej będzie wykończyć niż buteleczkę z gęstym preparatem, który osadza się na ściankach. Na wygodę wpływa także kształt opakowania. Wiele ciekawych wariantów proponuje firma Emcor w swoim e-sklepie emcor-opakowania.pl. Z pewnością znajdziesz tutaj dla siebie trochę inspiracji.

Ekologia

Ekologia to jedna z ostatnich najważniejszych zalet, których nie można przemilczeń. Butelki szklane lub inne pojemniki do kosmetyków ze szkła są po prostu mniej szkodliwe dla środowiska. Jeśli tworzysz naturalne kosmetyki, będą one wpływały pozytywnie na wizerunek firmy. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na kwestie ekologiczne i sięgają po produkty mniej obciążające naturę. Szkło powstaje z piasku, natomiast plastik łączy się z procesem rafinacji ropy naftowej. Niekiedy jednak plastikowe opakowania będą jedynym słusznym rozwiązaniem. Ważne, aby można było je później ponownie wykorzystać.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 354 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *