Przegląd najlepszych dekoderów DVB-T2 HEVC

Rok 2022 przyniósł ważne zmiany dla osób, które na co dzień oglądają telewizję naziemną. Zmiana standardu nadawania na nowocześniejszy system kodowania sprawiła, że wiele osób zostało zmuszonych do tego, żeby kupić odpowiedni sprzęt umożliwiający odbieranie ulubionych kanałów telewizyjnych. Na szczęście wymiana starego telewizora na nowy nie była konieczna. Wystarczyło kupić dekoder (tuner) do telewizji naziemnej, żeby sygnał był we właściwy sposób przetwarzany na obraz i dźwięk. Niektórzy pod presją czasu nie do końca przemyśleli wybór dekodera. Nie każdy sprzęt spełnił wszystkie oczekiwania. Być może właśnie teraz jest dobry moment, żeby wybrać właściwy dekoder. Zwłaszcza, że można przy okazji korzystać z innych ciekawych funkcji. Dobre dekodery DVB-T2 mogą także nagrywać programy albo odtwarzać pliki multimedialne zapisane na nośnikach USB. Jeśli rozważasz kupno dekodera albo wymianę obecnego modelu na nowy, zobacz polecane modele.

Najlepsze dekodery DVB-T2 – lista

Listę najlepszych dekoderów do telewizji naziemnej przygotowaliśmy w oparciu o ich specyfikację techniczną, funkcje, opinie użytkowników oraz cenę, Kierując się takimi kryteriami, udało się wyselekcjonować pięć wyróżniających się urządzeń.

  • MANTA DVBT025PRO DVBT2/HEVC H.265 – na początek propozycja firmy Manta. Dekoder nie tylko wyświetla programy TV, ale oferuje też przewodnik po kanałach, funkcję nagrywania, odtwarzanie materiałów z USB. Przyciski do sterowania znajdują się zarówno na pilocie, jak i na obudowie dekodera.
  • EMMERSON T151HE – to także wielofunkcyjny sprzęt – nagrywa, odtwarza, a nawet umożliwia zatrzymanie nadawanego na żywo programu w dowolnym momencie. Duży, dobrze widoczny wyświetlacz pokazuje aktualnie włączony kanał lub godzinę.
  • NEW DIGITAL T2 265 HD Senior – idealny wybór dla osób starszych. Łatwy w obsłudze i intuicyjny. Dodatkowym atutem jest dołączony do zestawu specjalny pilot przeznaczony dla osób starszych, który ma bardzo duże, czytelne przyciski. Jest tu także funkcja blokady rodzicielskiej oraz EPG (elektroniczny przewodnik po kanałach).
  • MANTA DVBT023pro – to kompaktowy tuner, który nie zajmie dużo miejsca na półce. Podobnie jak opisane wcześniej urządzenia ma port USB, co umożliwia odtwarzanie dowolnych plików zapisanych na takim nośniku.
  • SKYMASTER STB-2GEN DVB-T2 HEVC – kolejny dekoder z funkcją odtwarzacza multimedialnego. Połączy się z każdy telewizorem, ponieważ oprócz wejścia HDMI obsługuje także starsze wejście Scart. Umożliwia wybór rozdzielczości oraz korektę proporcji ekranu.

Który dekoder DVB-T2 wybrać?

Każdy z wymienionych dekoderów to sprawdzony model. Można mieć pewność, że będzie działał zgodnie z przeznaczeniem, a jakość obrazu i dźwięku nikogo nie rozczaruje. Który jednak wybrać? Szukając idealnego rozwiązania, zwróć uwagę na rozmiar urządzenia. Należy wybierać takie, które na pewno zmieści się na półce albo stoliku. Innym argumentem przemawiającym za jedną z propozycji mogą być rekomendacje znajomych oraz cena.

Czy każdy potrzebuje dekodera DVB-T2?

Dekoder do telewizji naziemnej nie jest dla każdego niezbędnym zakupem. W nowszych modelach telewizorów ta funkcjonalność jest wbudowana (podobnie jak w starszych urządzeniach dekoder DVB-T), więc żadne zewnętrzne urządzenia nie są potrzebne.  Tuner DVB-T2 będzie także zbędny osobom, które oglądają telewizję satelitarną albo kablową zamiast telewizji naziemnej.

Zobacz wszystkie dekodery DVB-T2 w sklepie MediaMarkt, przeczytaj recenzje użytkowników i zdecyduj, która z propozycji sprawdzi się u ciebie najlepiej!

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 414 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *