Ogrzewanie w łazience – jakie wybrać?

Przyjemne ciepło w łazience to nie tylko kwestia komfortu w sezonie zimowym. Wydajny system grzewczy w tego typu pomieszczeniach przyspiesza osuszanie ubrań i ręczników, a także redukuje zawilgocenie. Spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku, jaki rodzaj ogrzewania warto zastosować u siebie? Jakie czynniki wpływają na ostateczną decyzję?

Jakie opcje grzewcze warto rozważyć w łazience?

Funkcjonalny i prosty w montażu grzejnik drabinkowy wciąż wiedzie prym wśród użytkowników łazienek. Obok pierwotnej funkcji grzewczej, urządzenia tego typu świetnie sprawdzają jako wieszaki. Niestety, sprzęt powieszony wysoko na ścianie ma również swoje wady. Emisja ciepła następuje tutaj na zasadzie konwekcji, która potęguje zjawisko unoszenia się kurzu. Co więcej, podwyższoną temperaturę odczujemy wprawdzie na wysokości klatki piersiowej i głowy, jednak kontakt z zimną podłogą nadal pozostaje wyraźną uciążliwością.

Alternatywą dla grzejników wodnych coraz częściej staje się promiennik ciepła. Ogrzewanie na podczerwień przyjmuje zupełnie odmienną zasadę działania. Tutaj podniesienie temperatury odbywa się dzięki promieniowaniu, czyli bezpośredniej emisji ciepła na powierzchnie, osoby i przedmioty w całym pomieszczeniu. Użytkownicy chwalą sobie błyskawiczne, odczuwalne efekty. Rozległe opcje montażowe uwalniają kreatywność w aranżowaniu łazienki i ograniczają zajmowanie potrzebnej przestrzeni.

Przechodzimy płynnie do technologii, która szturmem zdobywa serca użytkowników domów i mieszkań. Podłogowe ogrzewanie kablami grzejnymi lub specjalistyczną matą to odpowiedź na potrzeby osób, które oczekują najwyższego komfortu i nieskazitelnej estetyki. Równomierne nagrzewanie całej powierzchni podłogi eliminuje unoszenie się kurzu, a wraz z nim szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Przyjemne ciepło staje się dostępne już od pierwszego kroku na posadzce. Podobnie jak mata grzejna pod panele doskonale sprawdza się w pomieszczeniach dziennych, tak podłogówka elektryczna pod płytki stanowi kwintesencję komfortu w łazience.

Ogrzewanie kablami grzejnymi czy mata grzejna pod panele – co zastosować w łazience?

Jednożyłowe lub dwużyłowe kable grzejne są cennym źródłem ciepła w niewielkiej łazience. Trudno cokolwiek zarzucić ich efektywności. Jedyne problemy pojawiają się przy montażu – wymaga on specjalistycznej wiedzy i dokładności. Ogrzewanie kablami grzejnymi ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy nie wymieniliby ich na alternatywne produkty.

Musimy jednak wspomnieć o nieco droższym, lecz zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniu, jakim jest mata grzejna pod panele (jeśli instalujemy ją w łazience, będą to raczej płytki). Produkt ten nadaje się do użytkowania w dowolnym typie przestrzeni i gwarantuje nieskomplikowany montaż. Modułowa konstrukcja sprawia, że nawet jeśli pojedynczy element ulegnie uszkodzeniu (co samo w sobie jest bardzo mało prawdopodobne), reszta komponentów może dalej działać bez przeszkód.

Wejdź na stronę https://www.termofol.pl/maty-grzewcze/ i zapoznaj się z ofertą producenta Termofol. Produkty tej marki zyskały niemal legendarną renomę na polskim rynku i są stosowane przez inwestorów na terenie całego kraju.

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 399 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart