Najbardziej zaskakujące funkcje instalacji smart dla Twojego domu

Kończysz pracę, wracasz do domu przy minusowych temperaturach, gdy za oknem Twojego auta na ulicach i chodnikach jest mnóstwo śniegu, a na miejscu czeka na Ciebie ulubiona gorąca kawa, w kominku pali się już ogień, a na wejście wita Cię relaksująca muzyka. Wydaje Ci się, że na taki luksus mogą liczyć wyłącznie osoby posiadające domowników? Otóż nic bardziej mylnego! Przy obecnej technologii możesz cieszyć się tym, mieszkając nawet w bloku! Poznaj najbardziej zaskakujące funkcję smart home – zwłaszcza jeśli za Twój inteligentny dom odpowiada Futunext wraz z wyposażeniem KNX. Sprawdź też, jak instalacje smart home mogą pomóc w najprostszych czynnościach osobom potrzebującym. Wykorzystuj technologię z głową i czerp z jej pełnego potencjału!

Reguluj temperaturę w domu z dowolnej części świata 

Gdy budzisz się rano i wyjeżdżasz do pracy lub nawet w delegacje, na pewno zależy Ci na tym, by Twoje otoczenie było przyjemne i dostosowane do warunków zewnętrznych. Nikt jednak po wielu godzinach lub dniach nieobecności nie chce wracać do domu, w którym jest zimno lub duszno i gorąco. System inteligentnego domu może pomóc Ci regulować temperaturę otoczenia z dowolnej części świata. Nie musisz już pozostawiać odkręconych kaloryferów,  dzięki czemu zaoszczędzisz na rachunkach za energię grzewczą. 

Zdalne zarządzaniu energią – Inteligentny dom pozwoli Ci zoptymalizować rachunki

Regulowanie temperatury to nie tylko maksymalizacja komfortu domowników, ale i optymalizacja kosztów utrzymania nieruchomości. Dzięki temu możesz z dowolnej części świata (przy użyciu aplikacji mobilnych) wyłączyć ogrzewanie lub urządzenia, o których zapomniałeś podczas wychodzenia z domu. Inteligentny dom to system umożliwiający szereg zróżnicowanych funkcji, które pomogą Ci obniżyć rachunki eksploatacyjne – szczególnie gdy prowadzisz nieregularny, dynamiczny i zmienny tryb życia. 

KNX to innowacyjne instalacje smart home o ogromnym potencjale. Dysponując narzędziami OZE (tj. fotowoltaika, pompy ciepła i magazyny energii) czasem musisz zadbać o to, by cały system działał w sposób sprawny, wydajny i bezpieczny. Opracowując indywidualny smart home razem z zespołem Futunext otrzymujesz możliwość sterowania urządzeniami i monitowania ich stanu przy pomocy mobilnych aplikacji. Nawet jeśli na wakacjach możesz sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak powinno i w razie potrzeby podjąć konkretne działanie. 

Rolety, żaluzje lub zasłony dostosowane do pory dnia i roku

Zostawmy na chwilę aspekty ekonomiczne i skupmy się na maksymalizacji komfortu domowników. Systemy inteligentnego domu pomagają w końcu w codziennych czynnościach, do których możemy zaliczać opuszczanie i podnoszenie rolet o odpowiedniej godzinie lub w momencie, w którym słońce zachodzi oraz wstaje. Nie musisz więc przejmować się swoją prywatnością w nocy i jednocześnie możesz cieszyć się promieniami słońca docierającymi do sypialni o poranku. 

Zastanawiasz się nad tym, czy nie jest to zbędny luksus lub nawet przesada? Jeśli jesteś osobą w pełni sił, instalacje smart home regulujące nawet tak podstawowe rzeczy, jak rolety, żaluzje i zasłony mogą wydawać się ciekawostką i gadżetem. Dla osób starszych lub posiadających ograniczenia ruchowe (spowodowane m.in. niepełnosprawnościami), jest to często nieocenione wsparcie w codziennym życiu. Gdy zasłonięcie okna lub ustawienie temperatury w domu stanowi czasochłonne i wymagające wyzwanie, lepiej to zautomatyzować – a energię zaoszczędzić na to, co najważniejsze (np. rozwój, relacje z bliskimi lub regenerację). 

Wydaje Ci się, że to wszystko, co opisaliśmy w powyższym materiale to maksymalne możliwości oferowane przez systemy inteligentnego domu? Nic bardziej mylnego. Decydując się na rozwiązania KNX zaprojektowane i zrealizowane przez zespół Futunext, w wielu przypadkach ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Korzystając z zaawansowanych czujników wilgotności, możesz nawet wyregulować zautomatyzowane systemy zraszaczy, by podlewały Twoje rośliny ogrodowe, gdy parametry ziemi wskażą, że jest ona sucha. Smart Home to nie tylko wnętrze obiektu – to cały spersonalizowany obiekt. 

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 392 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *