Na co zwrócić uwagę przy zakupie patelni?

Komfort w kuchni zapewnia przede wszystkim odpowiednie wyposażenie. Wysokojakościowy sprzęt właściwie dobrany do naszych potrzeb pozwoli na wygodne korzystanie z kuchni oraz łatwe i szybkie przygotowywanie posiłków.

Długotrwałe smażenie i duszenie potraw

Bezsprzecznie patelnia jest jednym z najbardziej potrzebnych naczyń i od jej jakości zależy smak i jakość większości przyrządzanego jedzenia. Co powinniśmy brać pod uwagę, kupując ją do swojego zestawu kuchennego? Kluczową kwestią jest materiał, z jakiego została wykonana. Patelnie żeliwne mają tę zaletę, że po nabraniu temperatury grzeją długo i całą powierzchnią. Pozwala to na przygotowywanie posiłków wymagających wolnego duszenia, jak mięsa, które pozostają soczyste i nie przesuszają się. Patelnie z żeliwa wykazują się również niezwykłą trwałością.

Bez czekania i przywierania

Również wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne wyróżniają się patelnie granitowe, które szybko się nagrzewają i wymagają minimalnej ilości oleju lub innego tłuszczu. Równomierne i szybkie smażenie znaczenie wpływa na komfort przygotowywania posiłków. Granitowa powłoka jest twardsza niż teflon, zapobiega również przywieraniu i przypalaniu. Tak jak patelnie żeliwne nie zawiera też szkodliwych substancji, które mogłyby być uwalniane w czasie obróbki termicznej. Decydując między patelniami granitowymi i żeliwnymi, powinniśmy mieć przede wszystkim na względzie ich przeznaczenie – co będziemy na nich smażyć?

Patelnie o różnych wielkościach

Warto być wyposażonym w patelnię do szybkiego, jak i długotrwałego smażenia. Żeliwne, jak i granitowe patelnie świetnie sprawdzają się w kuchni i jeśli są wysokiej jakości, to nic do nich nie przywiera i się nie przypala. W sklepie radochygospochy.pl możemy wybierać spośród wielu modeli obu rodzajów patelni. Różnią się nie tylko materiałem, ale też wielkością, która również ma znaczenie. W domu warto mieć zwykle małą i dużą patelnię, pierwsza do podsmażania lub duszenia konkretnych produktów, które są składnikiem albo okrasą jakiegoś dania, druga potrzebna będzie na przykład do mięs, naleśników, czy dań z patelni. Dobrze przy wyborze większej wziąć pod uwagę ilość osób, dla których będziemy gotować.

Duży wybór i najlepsza jakość

Bezpieczeństwo i wygoda zależą również od tego, jak patelnie sprawdzą się w kontakcie z ręką. Dobrze dopasowane do dłoni rączki drewniane świetnie sprawdzają się w kontakcie z ciepłem i pozwalają na swobodne korzystanie z patelni. Sklep radochygospochy.pl proponuje szeroką ofertę, gdzie każdy może znaleźć takie patelnie, jakich potrzebuje. Są one dobrze wyważone, co znaczenie wpływa na wygodę w użytkowaniu. Ponadto ich wysoka jakość, najlepsze materiały wykorzystane do produkcji i solidne wykonanie sprawiają, że będą one odporne na długotrwałe użytkowanie, co będzie miało duże znaczenie przy zakupie tak często wykorzystywanego naczynia. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się bogatej ofercie patelni granitowych i żeliwnych w sklepie radochygospochy.pl.

Zdj. główne: unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Stanisław Smart

Pasjonat nowych technologii. Blogowaniem zainteresowałem się w 2018 roku, gdy to social media stawały się coraz bardziej popularne. Mimo wszystko nie przypasował mi format video, dlatego zdecydowałem się przelewać swoją pasje na wirtualny papier.

Stanisław Smart has 393 posts and counting. See all posts by Stanisław Smart