Na co zwrócić uwagę przy zakupie patelni?

Komfort w kuchni zapewnia przede wszystkim odpowiednie wyposażenie. Wysokojakościowy sprzęt właściwie dobrany do naszych potrzeb pozwoli na wygodne korzystanie z kuchni oraz łatwe i szybkie przygotowywanie posiłków.

Długotrwałe smażenie i duszenie potraw

Bezsprzecznie patelnia jest jednym z najbardziej potrzebnych naczyń i od jej jakości zależy smak i jakość większości przyrządzanego jedzenia. Co powinniśmy brać pod uwagę, kupując ją do swojego zestawu kuchennego? Kluczową kwestią jest materiał, z jakiego została wykonana. Patelnie żeliwne mają tę zaletę, że po nabraniu temperatury grzeją długo i całą powierzchnią. Pozwala to na przygotowywanie posiłków wymagających wolnego duszenia, jak mięsa, które pozostają soczyste i nie przesuszają się. Patelnie z żeliwa wykazują się również niezwykłą trwałością.

Bez czekania i przywierania

Również wysoką trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne wyróżniają się patelnie granitowe, które szybko się nagrzewają i wymagają minimalnej ilości oleju lub innego tłuszczu. Równomierne i szybkie smażenie znaczenie wpływa na komfort przygotowywania posiłków. Granitowa powłoka jest twardsza niż teflon, zapobiega również przywieraniu i przypalaniu. Tak jak patelnie żeliwne nie zawiera też szkodliwych substancji, które mogłyby być uwalniane w czasie obróbki termicznej. Decydując między patelniami granitowymi i żeliwnymi, powinniśmy mieć przede wszystkim na względzie ich przeznaczenie – co będziemy na nich smażyć?

Patelnie o różnych wielkościach

Warto być wyposażonym w patelnię do szybkiego, jak i długotrwałego smażenia. Żeliwne, jak i granitowe patelnie świetnie sprawdzają się w kuchni i jeśli są wysokiej jakości, to nic do nich nie przywiera i się nie przypala. W sklepie radochygospochy.pl możemy wybierać spośród wielu modeli obu rodzajów patelni. Różnią się nie tylko materiałem, ale też wielkością, która również ma znaczenie. W domu warto mieć zwykle małą i dużą patelnię, pierwsza do podsmażania lub duszenia konkretnych produktów, które są składnikiem albo okrasą jakiegoś dania, druga potrzebna będzie na przykład do mięs, naleśników, czy dań z patelni. Dobrze przy wyborze większej wziąć pod uwagę ilość osób, dla których będziemy gotować.

Duży wybór i najlepsza jakość

Bezpieczeństwo i wygoda zależą również od tego, jak patelnie sprawdzą się w kontakcie z ręką. Dobrze dopasowane do dłoni rączki drewniane świetnie sprawdzają się w kontakcie z ciepłem i pozwalają na swobodne korzystanie z patelni. Sklep radochygospochy.pl proponuje szeroką ofertę, gdzie każdy może znaleźć takie patelnie, jakich potrzebuje. Są one dobrze wyważone, co znaczenie wpływa na wygodę w użytkowaniu. Ponadto ich wysoka jakość, najlepsze materiały wykorzystane do produkcji i solidne wykonanie sprawiają, że będą one odporne na długotrwałe użytkowanie, co będzie miało duże znaczenie przy zakupie tak często wykorzystywanego naczynia. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się bogatej ofercie patelni granitowych i żeliwnych w sklepie radochygospochy.pl.

Zdj. główne: unsplash.com

Jak podobał Ci się ten post?

Kliknij w gwiazdki i oceń!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak ocen! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.